آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل خروجی مدار پدال چرخ خیاطی کاچیران

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
با سلام
برای تست تریاک در مدار ضمن اینکه برق مدار را وصل میکنی پایه های T1 و T2 را مطابق شکل زیر رنگ صورتی اول تک تک (اول یکی سپس دومی) متصل کن ببین دستگاه روشن میشود و در آخر هردو را باهم دو پایه ها را وصل کن ببین آیا دستگاه عمل میکند اگر عمل کرد ترایاک خراب است.
pch1.jpg
ضمنا میکروسوئیچ سبز چه عملی میکند؟

بله تریاکها ظاهرا مشابه هستند

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با سلام
برای تست تریاک در مدار ضمن اینکه برق مدار را وصل میکنی پایه های T1 و T2 را مطابق شکل زیر رنگ صورتی اول تک تک (اول یکی سپس دومی) متصل کن ببین دستگاه روشن میشود و در آخر هردو را باهم دو پایه ها را وصل کن ببین آیا دستگاه عمل میکند اگر عمل کرد ترایاک خراب است.
مشاهده فایل‌پیوست 91237
ضمنا میکروسوئیچ سبز چه عملی میکند؟

بله تریاکها ظاهرا مشابه هستند

سلام و با تشکر
با تعویض تریاکهای مشابه پدال درست شد .
سوال دیگه . این تریاک های مشابه در سرعت دینام تاثیری داره . یعنی سرعت دینام کمتر یا بیشتر میشه ؟
میکرو سوئیچ هم فقط دو پایه آن استفاده میشه و برای دینام است که با زدن پدال در انتهای خروجی x5 جریان برقرار میشه . اگه میکرو سویچ نیاشه و اتصال کوتاه کنیم برق به دینام وقتی کار نکنه هم وصل میشه و بعد از چند روز یه صدای گنگ از دینام میاد . ( کنار دینام هم یه مدار کوچیک است ) به همین خاطر میکرو سوئیچ است که موقع استفاده نکردن جریان قطع باشه .
راستی این صدای گنگ از چی میتونه باشه ؟
سپاس

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
برابر دیتا شیت هردو تریاکها هم 400 ولتی دارد و هم 600 ولتی که در زیر BT136 و BTA12 این اعداد 400 یا 600 نوشته میشود آنها را باید درست انتخاب کنی
البته آن دینام نیست بلکه موتور است شاید ذغالهای آن کوتاه شده یا کلکتور مشکل داشته باشد
آن مدار کوچک هم ازش عکس بگذار

سینا امیری

کاربر
2020-05-22
2
2
36
سلام من همین برد دارم خروجی نداره ۳۰۰ ولت dc داره اول مدار یه مقامت ۳.۹ اهمی بود که سوخته بود تعویض کردم الان ۳۰۰ ولت دی سی خروجی داره پتانسیومتر هم کم یا زیاد میکنم تغییرنمیکنه ولتاز

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام من همین برد دارم خروجی نداره ۳۰۰ ولت dc داره اول مدار یه مقامت ۳.۹ اهمی بود که سوخته بود تعویض کردم الان ۳۰۰ ولت دی سی خروجی داره پتانسیومتر هم کم یا زیاد میکنم تغییرنمیکنه ولتاز

سلام منم همین مشکل خوردم برا شما درست شد؟؟؟

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
سلام.برای منم خروجی dc هست.و اینکه بردی که من دارم از تریستور bta151 استفاده کرده نه ترایاک.چرا؟بقیه موارد تقریبا مشابه برد شماست

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
آقا یکی بگه این سه تا خروجی پدال باید ac باشن یا dc?با تغییر پتانسیومتر در تست گرم چیزی تغییر نمی کنه.چجور باید تست بشه توی تست گرم؟

Shahram.k

کاربر
2023-03-07
1
1
سلام.میخواستم بدونم شما مشکل خروجی بردتون حل شد دقیقا بردی که دست من هست با همین مشخصاته وخروجی دی سی میده.

بالا