آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بعد از چند ثانیه لپ تاپ 5010خاموش میشه.

alphasystem

کاربر vip
کاربر
2008-01-16
170
83
یه لپتاپ 5010 ماله پسر خالمه که چندسال پیش از خودم گرفت ایرادش اینه که بعد ار چند ثانیه خاموش میشه.حالا کارهایی که کردم سرویس فن و نو کردن خمیر سیلیکون روی گرافیک و سی پی یو. جدا کردن تمام سخت افزار متصل به مادربرد ولی بازم خاموش شد.روی چیپ مادر برد یدونه هیت سینک گداشتم و با دست فشار دادم تا چند دقیقه که تحت فشار بود خاموش نشد ولی وقتی دستمو برداشتم دوباره خاموش شد.با این اوصاف اساتید راهنمایی کنید ایراد از چی میتونه باشه؟

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
سلام دوست عزیز .
شما خودتون ایراد رو گفتید ، اون چیپی رو که فشار دادید احتمالا" چیپ گرافیک می باشد .
باید چیپ رو ریسولد کنید و نتیجه رو اعلام نمایید .
منتظر نظر بقیه اساتید نیز باشید .
روز خوش .

alphasystem

کاربر vip
کاربر
2008-01-16
170
83
سلام دوست عزیز .
شما خودتون ایراد رو گفتید ، اون چیپی رو که فشار دادید احتمالا" چیپ گرافیک می باشد .
باید چیپ رو ریسولد کنید و نتیجه رو اعلام نمایید .
منتظر نظر بقیه اساتید نیز باشید .
روز خوش .
دوست عزیزم ممنون.فقط این چیپ که گفتم چیپ گرافیک نیست.گرافیک دستگاه سمت سی پی یو هست و روش نوشته ATI

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
برای ریبال باید bga داشته باشی چون برای پایه گذاری چیپ ها از شابلون های مخصوص به چیپ مربوطه استفاده می شود ولی برای ریپلیس کردن شاید به صورت سنتی با هیتر بشه تعویض کرد اونم برای بردهای پی سی،بردهای لپ تاپ برای این کار ریسک بالایی میخواد چون تاب بر میداره

mohsen zmr

مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
دوست عزیزم ممنون.فقط این چیپ که گفتم چیپ گرافیک نیست.گرافیک دستگاه سمت سی پی یو هست و روش نوشته ATI
سلام مجدد .
دوست عزیز لطفا" یک عکس با کیفیت از برد و چیپ مورد نظر قرار بده ولی چیزی که مشخه اینه که چیپ مورد نظر شما باید ریسولد یا ریبال گردد .
با تشکر .

alphasystem

کاربر vip
کاربر
2008-01-16
170
83
با تشکر از همه دوستان که راهنمایی کردن مشکل این لپتاپ اینجوری حل شد که مادربردشئ بردم بازار مغازه یکی از دوستام میخواستم بدم ریبالش کنن.ولی راه حلش خیلی ساده تر از اینها بود . چطوری؟
اینجوری که یه مقدار کوچولو پد گداشت روی چیپش بعدشم شارژر لپ تاپ وصل کرد نزدیک 1ساعت من اونجا بودم حاموش نشد.بعدش اومدم خونه بستمش و ویندوز نصب کردم تا الان که داره کار میکنه.حالا جنس این پدها چیه من نمیدونم.میگفت آلمانیه یه ورق 20-30 سانتیش 60 هزار پولشه. بهم گفت توام به کسی نگو اما دیدم بچه های این سایت بدون چشمداشت هرچی بلدن به بقیه یاد میدن دلم نیومد نگم.

mohsen zmr

مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
درود بر شما دوست عزیز .
بنده از شما کمال تشکر رو جهت اعلام نتیجه کار دارم .
ولی ای کاش چیپ رو ریسولد یا ریبال می کردی چون با ین کار احتمال برگشت کار هست .
امیدوارم که همیشه در انجام تمام کارهایت موفق باشی .

بالا