آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مدارتست ترانزیستور های موس فت

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
سلام

عزیزم مدار مربوطه اشکالی نداره
بفرمایید ولتاژ تغذیه چند ولته که کار نمیکنه
ضمنا در این مدار led وجود نداره که روشن بشه ؟
سپاس
با سلام :
جناب غزال البته شمااستادین و جهت مزید اطلاع سایر دوستان .فکر کنم شما مدار پست قبل یا بعد از این مدار را رویت کردین پست مربوط به این شماتیک شماره 5 میباشد که یک ال ای دی سبز انتخاب کرده ام و در حقیقت یک ترانزیستور با هماهنگی یک موس فیت تشکیل یک مدار مونوستابل را میدهد که ترانزیستور اولی مکمل موس فیت تحت تست میباشد و در صورت سالم بودن موس فیت ال ای دی مدار که جریان ان نیز توسط ترانزیستور دوم تامین میشه به صورت چشمک زن سالم بودن قطعات تحت تست را نشون و تضمین میکنه از محا سن دیگر این مدار رنج ولتاژ کاری از 9 الی 24 ولت و همچنین میتوان با کار گذاشتن موس فیت سالم ترانزیستور ها را نیز تست کرد .
با سپاس از همراهی شما .
موفق باشید .

آریان رحیمی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-11-14
656
9,924
سلام دوباره جناب رجبی
یک سوال من این چند روز منتظر پاسخ شما بودم وقتی مشخصات کاربری شما را نگاه میکردم آفلاین بود الان هم آفلاین هستش ولی در حقیقت شماالان آنلاین هستید چرا ؟؟
مرسی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام :
جناب غزال البته شمااستادین و جهت مزید اطلاع سایر دوستان .فکر کنم شما مدار پست قبل یا بعد از این مدار را رویت کردین پست مربوط به این شماتیک شماره 5 میباشد که یک ال ای دی سبز انتخاب کرده ام و در حقیقت یک ترانزیستور با هماهنگی یک موس فیت تشکیل یک مدار مونوستابل را میدهد که ترانزیستور اولی مکمل موس فیت تحت تست میباشد و در صورت سالم بودن موس فیت ال ای دی مدار که جریان ان نیز توسط ترانزیستور دوم تامین میشه به صورت چشمک زن سالم بودن قطعات تحت تست را نشون و تضمین میکنه از محا سن دیگر این مدار رنج ولتاژ کاری از 9 الی 24 ولت و همچنین میتوان با کار گذاشتن موس فیت سالم ترانزیستور ها را نیز تست کرد .
با سپاس از همراهی شما .
موفق باشید .

سلام

استاد بسیار عزیزم جناب آقای رجبی

بله دقیقا همینطوره و فقط مدار پست 1 مورد اشاره را دیدم و تصور کردم بقیه پست ها ، بحث و تحلیل پیرامون آن مدار است که فاقد LED و ساده است .

و ازآنجاکه حضور و پاسخ شایسته شما مطابق معمول ، حلال مشکل حاضر نیز گردید و طرح دلیل سوء برداشتم موثر نبود لذا صرفا از پاسخ حکیمانه آن استاد عالی استفاده کردم

بابت اظهار لطف و نظر مساعد آن فرهیخته عالی بینهایت سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

sooribani

کاربر vip
vip
کاربر
2023-10-17
4
0
بروجرد
با پروتیوس اجراش کردم ایراد اصلیش اینه که خازنهای الکترولیتی شارژ منفی می گیرن و در عمل یا خازن آسیب می بینه یا مدار کار نمیکنه

بالا