آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: استفاده از دو گوشی موبایل به عنوان واکی تاکی !

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
با سلام خدمت همه ی دوستان گرامی
سوالی که مدتها تو ذهنم بود اینه که آیا امکان استفاده از دو گوشی موبایل به عنوان واکی تاکی هست؟
یعنی به جای اینکه موبایلها امواجشون رو به اوپراتور بفرستن مستقیم با هم رد و بدل کنن

منظورم از لحاظ سخت افزاری آیا ممکنه؟
(اگر ممکن باشه میشه با برنامه نویسی و ایجاد یه اوپراتور مجازی این کار رو انجام داد!)

ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر.

meahdi

VIP+ افتخاری
کاربر
اگه منظورت موبایل های قدیمی باشه که فکر کنم بشه اما مشکل اصلی پهنای باند و فرکانس کاری که با فرکانس موبایل ها تداخل میکنه و مشکل ساز میشه
اما اگه منظورت گوشی های جدید و آندروید و .... باشه که خیلی راحت میشه تحت آیپی به هم وصل بشن
از طریق مودم یا وای فای های خود موبایل ها به هم وصل بشن و تا وای فای ها آنتن میدن با هم صحبت کنن

meahdi

VIP+ افتخاری
کاربر
از طریق GSM فکر کنم بشه اما همونطور که گفتم احتمال تداخل فرکانس با BTS های موبایل هست و.....

منظورم از موبایل های قدیمی؛ گوشی های از رده خارج هست که امکانات کمتری دارن ولی با شبکه ها سازگار هستن مثل 3310 و ...

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
با وجود دیجیتال بودن سیستم ها و گوشی ها ظاهرا نباید هیچ تداخلی پیش بیاد
الان ببینید چند تا اوپراتور و موبایل کنار هم در حال کارن....
یعنی اگر دوتا 3310 داشته باشیم مثلا میشه مثل واکی تاکی استفادشون کنیم؟
چجوری؟
با تشکر

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633
سلام بهتره دوستان فکر استفاده از فرکانس باند gsm رو کنار بذارن .چندین مورد وجود داره
1- فرکانس ارسال و دریافت باند gsm طوری انتخاب شده که آپ لینکشون در محدوده بین 880-915 و دانلینکشون در محدوده 925-960 باشه بنابراین عملا همه گوشی های موبایل در یک محدوده فرکانسی ارسال و در محدوده فرکانسی دیگری دریافت دارند . و فرکانس ارسال یکی از اونا نمیتونه با فرکانس دریافت دیگری برابر بشه .

2- اگه این مشکل رو هم بتونین حل کنین مساله لوکالایز شدن یا رجیستر شدن رو باید حل کنین یکی از موبایل ها باید نقش bts و بقیه دم ئستگاههای پشت سرش رو بازی کنه که فکر نکنم کار راحتی باشه .

بالا