آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپتاب hp probook 4520s

maziyarmajdi

کاربر
2012-12-10
211
460
با سلام
لپ تاپ فوق مشکل روشن شدن داره
با شارژر همه کاره بهش ولتاژ داده شد یه چراغ سفید دوبار چشمک زد و خاموش می شد
با نگه داشتن کلید پاور چراغ نارنجی میشد و چشمک میزد و باز خاموش میشد
دستگاه روشن نمیشد
بعد با یه اتصالی تو قسمت سر سوکت روی مین بورد که رنگ زرد هست سیمش و ولتاژ 19 وصل شد بهش
یه قطعه اس ام دی 6 پایه دود کرد که با حرف u 112 مشخص شده
از بعد اون نه تنها چراغ سوکت شارژ روشن نمیشه بلکه صدای ویزه ای از برد میاد و ادامه داره
لطفا راهنمایی کنید هم برای ایراد دوم که پیش اومد .هم برای ایراد اول ممنون
عکس توضیحات ضمیمه میشه
با تشکر

پیوست‌ها

• 62.5 کیلوبایت بازدیدها: 211
  • 58.2 کیلوبایت بازدیدها: 216
  • 43.2 کیلوبایت بازدیدها: 221

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
دوست عزیز این قطعه تو این مدل از لپ تاپ معروف هست به Ic Realey باید با مثل خودش تعویض کنی. و ایراد اصلی شما بایوس بوده که باید پروگرام میکردید. این مدل از hp کلا بیشتر تو کار خرابی بایوس هست. موفق باشید

maziyarmajdi

کاربر
2012-12-10
211
460
دوست عزیز این قطعه تو این مدل از لپ تاپ معروف هست به Ic Realey باید با مثل خودش تعویض کنی. و ایراد اصلی شما بایوس بوده که باید پروگرام میکردید. این مدل از hp کلا بیشتر تو کار خرابی بایوس هست. موفق باشید

با سلام و درود به شما
قطعه رو عوض کردم اما همچنان صدای ویز داره مین و اینکه چراغ سوکت شارژ هم روشن نمیشه

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام باید قطعه با این شماره بذاری K7KYT واز سلامت قطعه وترانزیستور کنار فکر کنم Q5 روی برد نوشته تعویض کنی از سلامت خازنهای مسیر هم اطمینان حاصل کن .....موفق باشید

maziyarmajdi

کاربر
2012-12-10
211
460
سلام باید قطعه با این شماره بذاری K7KYT واز سلامت قطعه وترانزیستور کنار فکر کنم Q5 روی برد نوشته تعویض کنی از سلامت خازنهای مسیر هم اطمینان حاصل کن .....موفق باشید
ممنون از راهنمایی شما استاد عزیز
بررسی میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر
درود
با احترام به همه اساتید عزیز. دوست عزیز بعد از تعویض قطعه K7KYT و چک کردن کلیه موارد مطرح شده توسط استاد عزیز علی احمد پور . اگر نتیجه حاصل نشد نقشه مدار پاور مادربورد لپ تاپ مورد نظر رو پیدا کنید و آی سی پاور رو بعد از یافتن مدل از طریق datasheet از نظر صحت و سلامت چک کنید . اتصالات در این بلوک ممکن است باعث از دست رفتن آی سی پاور شود .
موفق باشید

بالا