آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن VPCCW21FX به دلیل مشکل بایوس

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام
این لپ تاپ مشکلی نداشت خواستم از بایوسش یه بک آب برای یکی دیگه لپ تاپ بگیرم که متاسفانه پایه گراند آی سی بایوس با یه تیکه از اتصال برد کنده شده
اومدم آی سی رو چک کردم که سالم بود
ولی زمان جا زدن خوب من گراند به آی سی وصل نبود واسه همین از یکی از قسمتای برد یه سیم برای گراند کشیدم تا ولتاژ روی پایه آی سی اومد 3.3
ولی متاسفانه تصویر ندارم
الان پایه گراند به برد اتصال داره
نظر شما چیه ؟
1.jpg

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
MX25L3205A(SO8
این شماره آی سی
من دیتا شیت رو دیدم و اون پایه مربوط به گراند بود
اگه بتونید مشکل رو بفهمید که عالی میشه
راستی من فقط پایه vcc رو ولتاژ گرفتم بقیه رو چک نکردم

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
روی تصویر که گذاشتی زیاد مشخص نیست آی سی کدوم جهته.ولی تا اونجایی که معلومه، پایه شماره 8 که گراند هست، اونی نیست که پایه اش کنده شده

شرمنده دیر شد
IMG_3631.jpg

IMG_3632.jpg
ز
من فقط پایه کراند و vcc رو اندازه گرفتم و ولتاژ 3.3 رو داشت
احتمال داره از اینجا به قسمت دیگری گراند نیز قطع شده باشه

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
با سلام پایه گراند استاد هست ولی خدمت شما عرض شود که اون پایه فید بک GOOD TEST بهش میگن و باید طبق نقشه از پایه 78 CPU یه جامپر بزنید و حتما یه مقاومت حالا SMDهم نشدمعمولی 10 اهم بهش سری کنی و میتونید از نقشه استفاده کنید مشخصه کنار U050یه مقاومت 104 هست از اونم میتونید استفاده کنید موفق باشید

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
با سلام پایه گراند استاد هست ولی خدمت شما عرض شود که اون پایه فید بک GOOD TEST بهش میگن و باید طبق نقشه از پایه 78 CPU یه جامپر بزنید و حتما یه مقاومت حالا SMDهم نشدمعمولی 10 اهم بهش سری کنی و میتونید از نقشه استفاده کنید مشخصه کنار U050یه مقاومت 104 هست از اونم میتونید استفاده کنید موفق باشید

سلام ممنون
شما میگید این پایه good test هست ؟
من u50 رو که پیدا نکردم ولی از هر قسمت اون مقاومت بگیرم برای این پایه مشکل حل میشه با این کار
ممنون ازت

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
با سلام دوست عزیز گود تست نقشش رسوندن اینفورمیشن بایوسته به سی پی و تست سومه ازهفتادو چهار عمل اصلی که رو فلش ای سیته از طرفی که ولتاز 3.3 رو دارید موفق باشید.

بالا