آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر در مادربرد ایسوس مدل p5pl2

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود بر همه
مادربردی بدشتم رسیده که دارای مشکل عدم تصویر بود
دیباگر هر سری کد های مختلفی میداد و اکثرا با D شروع میشد
بایوش را آپدیت کردم
داشتم سیستم را بوسیله پنس روشن میکردم که گوشیم زنگ خورد و چون یک لحظه شک بهم وارد شد
همان موقع پنس با پایه های اسپیکر هم اتصال داد و یک لحظه روشن و خاموش شد و کار را خراب تر کردم !
دوباره سوئیچ کردم اطراف آیسی IO بود فکر کنم که دودی بلند شد (البته مطمئن نیستم) یه صدای تقی هم اومد
حال دیگه دیباگر کد نمیده و لامپ ها نرمال است
کلاک روشن بقیه خاموش
دوباره بایوس را با فایلهای مختلف آپدیت کردم اما کد نمیده
ولتاژ F_Pannel شده 2.5 ولت
آیسی با برند ICS هست که به نظرم زیاد داغ میکنه و اونو با فلش مشخص کردم
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

1582956-predam-mb-asus-p5pl2-lga-775-v-bezch-stave-1.jpg

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
ولتاژ اطراف ای سی ای او رو چک کن ببین نرمال هست اگه بود و رو پایه سویچ ولتاژت کمهبود..... دو حالت داره یا مدار بین سویچ و ای او مشکلی پیش اومده یا خوده ای او دچار مشکل شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

H.A1366

کاربر vip
کاربر
2013-04-07
31
65
لنگرود
سلام لطف کن به وسیله بازر اهمتر اهم کلیه سیم های وارد شده پاور رو روی مادربرد اندازه بگیر البته بدون اینکه سیم پاور به مین برد متصل باشد
مثلا سیم قرمز با gnd

• Like

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
اون ic که دورش خط کشیدی IC CLOCK هست. و برای ایرادی که گفتی. باید تمام مقاومتهای smd و فیوزی کنار I/O رو چک کنی.

• Like

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز منم چند روز همین مشکل برام پیش اومد جرق ای زد و دودی بلند شد و دیباگر دیگر کد نداد ولی قسمت دودی که بلند شد متوجه سوخته شدن آیسی در حین روشن شدن شدم سریع که خاموش کردم و تا خواستم دوباره امتحان کنم دیدم چراغش ضعیف روشن میشه و هیچ کدی هم نمایش نمیده.
مدل دیباگر:kqcp6-h است.
شماره آی سی :
epm7126c100
w HFD320013A
دوست عزیز اگر مشکل شما هم همین بود از یافتن این آی سی مارا دریغ نکن شهرستانی هستم و فعلا نتونسته ام گیر بیارم.با تشکر

• Like

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
ولتاژ اطراف ای سی ای او رو چک کن ببین نرمال هست اگه بود و رو پایه سویچ ولتاژت کمهبود..... دو حالت داره یا مدار بین سویچ و ای او مشکلی پیش اومده یا خوده ای او دچار مشکل شده
درود
چون دیروز آخر وقت بود و امروز هم تعطیله موکول کردم به فردا
اما فکر کنم اطراف آی او بود که دود بلند شد و یک صدایی مثل صدای جرقه زد انگار که یک قطعه ترکیده
کلی اون اطراف رو نگاه کردم چیز خاصی نصیبم نشد
قبل از اتصال پنس ولتاژ 5 ولت را در F_Pannel داشتم که الان نصف شده ولتاژ
فردا اطلاعات دقیق تری ارائه خواهم کرد
با تشکر

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
دوست عزیز منم چند روز همین مشکل برام پیش اومد جرق ای زد و دودی بلند شد و دیباگر دیگر کد نداد ولی قسمت دودی که بلند شد متوجه سوخته شدن آیسی در حین روشن شدن شدم سریع که خاموش کردم و تا خواستم دوباره امتحان کنم دیدم چراغش ضعیف روشن میشه و هیچ کدی هم نمایش نمیده.
مدل دیباگر:kqcp6-h است.
شماره آی سی :
epm7126c100
w HFD320013A
دوست عزیز اگر مشکل شما هم همین بود از یافتن این آی سی مارا دریغ نکن شهرستانی هستم و فعلا نتونسته ام گیر بیارم.با تشکر
درود
این آیسی ها را در شکلی که گذاشتم علامتگذاری کن تا راهنمائیت کنم
با تشکر

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
سلام لطف کن به وسیله بازر اهمتر اهم کلیه سیم های وارد شده پاور رو روی مادربرد اندازه بگیر البته بدون اینکه سیم پاور به مین برد متصل باشد
مثلا سیم قرمز با gnd

درود
دوست عزیز منظورتان چیست ؟
بوسیله بازر اهم سیم های خروجی پاور را بگیرم ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
با پاور دیگر هم تست کرده ام ایراد از پاور نیست فدات شم :)
با تشکر

بالا