آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: یخچال و فریزر دوقلوی الکترواستیل

Malena

کاربر
2010-01-16
3
0
سلام و خسته نباشید
دلیل جمع شدن آب زیر جامیوه ای چیه دوستان ؟؟
ممنون بابت پاسخ دهی تون

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
برای رفع خطای ۶ و۵ باید منوی دستگاه توسط شخص متخصص تغییر کنه، اون دکمه بالای دستگاه هم مربوط به ورود به تنظیماته و economicنیست!!!

آرش درویش

کاربر vip
کاربر
2022-05-30
7
0
47
متاسفانه الکترواستیل فقط تبلیغات خوبی داشت من هم یخچال و فریزر دوقلو البته از سری اول بدون برفک و کلا آنالوگ دارم و هر ساله درگیر نمایندگی بودم و در مورد انسداد لوله خواستم بگویم که فرقی نمیکنه که چند ماه هست خریده آید . همین که جای‌گذاری لوله درین آب برفک در نزدیک کندانسور اصلی است با خاموش شدن المنت و روشن شدن کمپرسور مقدار آب باقی مانده یخ میزند و در وحله بعدی این پروسه به آن به اضافه میشود و مسیر مسدود میشود به همین سادگی . من خودم فنی هستم ولی نه در مبحث برودتی و یخچال ، ولی الکترو استیل با آوردن سه و چهار بار نمایندگی و تعمیر و بیست بار توسط خودم ادامه پیدا کردن تعمیر ، تیمچه استادی از ما ساخته است ، قشر کارگر هم که کلا یک بار به زور بتواند اینچنین وسایلی خریداری کند . الان ۱۲ ساله ما غلام این شرکتیم. یا حق

saeedesgh

کاربر vip
کاربر
2022-09-19
129
168
42
تهران
متاسفانه الکترواستیل فقط تبلیغات خوبی داشت من هم یخچال و فریزر دوقلو البته از سری اول بدون برفک و کلا آنالوگ دارم و هر ساله درگیر نمایندگی بودم و در مورد انسداد لوله خواستم بگویم که فرقی نمیکنه که چند ماه هست خریده آید . همین که جای‌گذاری لوله درین آب برفک در نزدیک کندانسور اصلی است با خاموش شدن المنت و روشن شدن کمپرسور مقدار آب باقی مانده یخ میزند و در وحله بعدی این پروسه به آن به اضافه میشود و مسیر مسدود میشود به همین سادگی . من خودم فنی هستم ولی نه در مبحث برودتی و یخچال ، ولی الکترو استیل با آوردن سه و چهار بار نمایندگی و تعمیر و بیست بار توسط خودم ادامه پیدا کردن تعمیر ، تیمچه استادی از ما ساخته است ، قشر کارگر هم که کلا یک بار به زور بتواند اینچنین وسایلی خریداری کند . الان ۱۲ ساله ما غلام این شرکتیم. یا حق

سلام
دوست عزیز ما هم از این یخچال و فریزر دوقلو بدون برفک سری اول داریم
فریزر بارها برفک میبست و بارها از نمایندگی اومدن و المنت عوض کردند و حتی تو لوله تخلیه آب و کف سینی زیر لولها المنت گذاشتند
اما هیچ تاثیری نداشت
خودم هم دو سال درگیر این کارها شدم و با این المنتها بازی کردم
آخر سر یه کاری کردم که الان حدود سه ساله بدون مشکل داره کار میکنه و برفک نمیزنه
همینطور که میدونی پشت لوله های آلمینیومی یه فن داره
این کارش گردش سرما و جلوگیری از برفک زدنه اما کافی نیست
من جلوی این لوله ها سه تا فن کوچک کامپیتور رو کنار هم بصورت عمودی وصل کردم
این فنها تو تایمی که موتور یخچال کار میکنه فعال هستند و با خاموش شدن موتور و روشن شدن المنت
خاموش میشن
و باعث میشن به همراه فن پشتی گردش سرما قویتر انجام بشه و رطوبت رو لوله ها به حداقل برسه
همنطور که گفتم چند ساله که بی دردسر کار میکنه

saeedesgh

کاربر vip
کاربر
2022-09-19
129
168
42
تهران
سلام و خسته نباشید
دلیل جمع شدن آب زیر جامیوه ای چیه دوستان ؟؟
ممنون بابت پاسخ دهی تون

دلیلش بستن یه لایه نازک برفک یا رطوبت رو دیوار عقبی داخل یخچاله
که با باز و بسته شدن در یخچال آب میشه و از پایین زیر جا میوه ای موقع باز کردن در یخچال تخلیه میشه
چند سال پیش که از نمایندگی پرسیدم میگفت چیزی رو به دیواره عقبی داخل یخچال نچسبونین و اطراف فن رو خالی بزارید که هوای داخل یخچال در گردش باشه و دیواره پشتی عرق نکنه
میگفت یه مقدار آب کف یخچال طبیعیه
البته اینم از شاهکارهای تولید کننده داخلیه

3320119

کاربر vip
کاربر
2007-04-22
185
480
سلام
دوست عزیز ما هم از این یخچال و فریزر دوقلو بدون برفک سری اول داریم
فریزر بارها برفک میبست و بارها از نمایندگی اومدن و المنت عوض کردند و حتی تو لوله تخلیه آب و کف سینی زیر لولها المنت گذاشتند
اما هیچ تاثیری نداشت
خودم هم دو سال درگیر این کارها شدم و با این المنتها بازی کردم
آخر سر یه کاری کردم که الان حدود سه ساله بدون مشکل داره کار میکنه و برفک نمیزنه
همینطور که میدونی پشت لوله های آلمینیومی یه فن داره
این کارش گردش سرما و جلوگیری از برفک زدنه اما کافی نیست
من جلوی این لوله ها سه تا فن کوچک کامپیتور رو کنار هم بصورت عمودی وصل کردم
این فنها تو تایمی که موتور یخچال کار میکنه فعال هستند و با خاموش شدن موتور و روشن شدن المنت
خاموش میشن
و باعث میشن به همراه فن پشتی گردش سرما قویتر انجام بشه و رطوبت رو لوله ها به حداقل برسه
همنطور که گفتم چند ساله که بی دردسر کار میکنه
درود دوست عیزیز
بنده هم چند ساله تویخچال تک درب خونم یدونه فن 12 پاور کامپیوتر گذاشتم درست زیر محفظه سرما وکنار کلید ولامپ درب بیخچال وادابتورش رو به موتور یخچال متصل کردم .با کارکرد موتور هوای مندانسور سر کننده داخل یخچال بطور ملایم ویکنواخت داخل یخچال دورمیزنه وسرما درتمام یخچال یکسان پخش میشه . وهنگتم اف موتور فن هم اف میشه .البته یخچال بنده ساده وبدون فن هست اما .چند ساله باخیال راحت مواد غذایی تو یخچال حفظ میشه وتایم بشتری قابل نگهذداری هستش .از طرفی هم کارکد یحچال کمتر میشه وتام اف موتور بیشتر شده درنتیجه مصرف کمتر وسلامت بیشتر موتور رو به همراه داره

آرش درویش

کاربر vip
کاربر
2022-05-30
7
0
47
سلام ممنونم از وقتی که برای پاسخ به من گذاشتید . و میخواستم یک کم بیشتر وقت شما را بگیرم . دو سئوال از شما داشتم . و یک هم رای و هم نظری با شما ، البته من هم از فن ۱۲ × ۱۲ با پاور ۲۲۰ استفاده و در زیر همان فن و در مسیر اون کانال پلاستیکی و هدایتگر هوای سرد قرار و یک جور جای‌گذاری کردم . من رشته برق نیستم ولی الله دارم و اکثر کارهای فنی رو در حد بضاعت انجام میدهم . و اما سئوال ۱ آیا تا کنون دمای داخل فریزر را خودتان با دما سنج آنالوگ یا دیجیتال اندازه گرفته آید و ام ۲ اون تایمر دیفراست به صورتی طراحی شده که هر بار بعد از خاموش شدن کمپرسور روشن شود و یا در طول یک روز یکی دو بار فقط روشن میشود . باز هم ممنونم از شما

آرش درویش

کاربر vip
کاربر
2022-05-30
7
0
47
درسته معضل عدم چرخش هوا در یخچالهای قدیمی تر و جدیدی که فن ضعیفی دارند بسیار خسارت بار است در نگهداری انواع مواد غذایی

بالا