آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: PWM ASUS M2N68 در زمان وصل بودن برق CPU استارت نمیشود

mOriHW

کاربر vip
vip
کاربر
2014-02-13
48
101
اصفهان
با سلام خدمت اساتید محترم
یک مادربرد ایسوز AMD
M2N68
دارم که وقتی برق چهارتایی سی پی یو وصل نباشه استارت میشه ولی وقتی وصل می کنم استارت نمی شه
همه فت ها رو بیرون آوردم چک کردن سالم بودند خازن ها هم جامد هستند هیچ کدوم از نظر ظاهری خرابی ندارند
برق 12 ولت پشت همه فت های اول مدار هست اما پایه های فت ها هیچ خروجی ندارند بنابراین فت های بعدی مدار هم هیچ ورودی ندارند
دیباگر هم که قائدتا اف اف میده

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
پاسخ : PWM ASUS M2N68

با سلام خدمت اساتید محترم
یک مادربرد ایسوز AMD
M2N68
دارم که وقتی برق چهارتایی سی پی یو وصل نباشه استارت میشه ولی وقتی وصل می کنم استارت نمی شه
همه فت ها رو بیرون آوردم چک کردن سالم بودند خازن ها هم جامد هستند هیچ کدوم از نظر ظاهری خرابی ندارند
برق 12 ولت پشت همه فت های اول مدار هست اما پایه های فت ها هیچ خروجی ندارند بنابراین فت های بعدی مدار هم هیچ ورودی ندارند
دیباگر هم که قائدتا اف اف میده

درود
احتمالا خود آیسی PWM ایراد دارد
البته شما ذکر نکردید فت ها را چگونه تست کردید ؟؟؟
معمولا این ایراد از شورتی فت هاست و کم پیش میاد که آیسی PWM ایراد داشته باشد
سپاس

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

منظورتون از پشت فت کجاست،پایه درین؟در ضمن وقتی وقتی استارت می کنی وضعیت گرمای چیپ ها چطوریه؟طبق نظر دوستمون احتمال زیاد ایراد از شورتی فت باید باشه که باعث شده شما 12 ولت روی درین فت دوم هم داشته باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arefmard

mOriHW

کاربر vip
vip
کاربر
2014-02-13
48
101
اصفهان
Re: PWM ASUS M2N68

با سلام
خوب من که گفتم فت ها رو چک کردم سالم بودند از برد خارج کردم درین به سورس راه میده به گیت راه نمیده و وقتی شارژ می شه روی سورس بوق می زنه
12 ولت رو روی درین فت اول دارم نه دوم
آی سی رو ندارم که عوض کنم چک کنم
PT8855

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arefmard

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

با سلام ،با توجه به در دسترس نبودن آی سی لزومی نداره عوض کنید.شما دیتاشیت این قطعه رو ببین و ولتـاژها رو چک کن روی پایه ها.

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
دوست عزیز در حالت بازر از فت هایcpu تست بگیرید بدین صورت که درهرفت دوپایه بازر میدهند (Q1-Q2) که همان را تعویض کنید. نتیجه فراموش نشود

آخرین ویرایش:
بالا