آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: انتخاب قطر توپ قلع برای ریبال کردن(تفاوت قطر توپ قلع در ریبال چیپ لب تاپ و pc)

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سوال دوستان
برای ریبال کردن چیپ جنوبی و شمالی لب تاپ یا در pc ما چگونه بفهمیم که چه اندازه توپ قلعی باید از بازار خرید؟مثلا بسته توپ قلع 60.میلی متری نیاز هست یا 40.میلی متری
ایا برای ریبال کردن چیپ در pc و لب تاپ اون قطر توپ های قلع که گفتم یکسانه؟
خواهشا جواب بدید
با تشکر

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
ممنون اقا مسعود
یعنی اگه شابلون رو گذاشتیم و SET شده,اونوقت طبق اون قطر توپ قلعی که روی شابلون نوشته شده باید سفارش بدیم؟
اقا مسعود خواهشا یه سر به سایت پارسه فروش تجهیزات تعمیرات لپ تاپ|دستگاه تعمیر هارد|دیباگر

بزنید به نظر شما کدوم شابلون بهتره؟حرارت مستقیم یا غیرمستقیم؟تفاوتشون چیه؟
دیگه مزاحمتون نمیشم
شرمنده

mohammad4410

کاربر vip
کاربر
2007-04-19
188
472
دوست عزیز حرارت مستقیم سخت ترهست اما کارایش برای من بیشتر بده ...همیشه قطر سوراخ های شابلن از قطر توپ قلع بزرکتر هست که موقع برداشتن شابلن بالها راحت رد بشن و رو چیپ بمونن

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
یه توضیحی بهت میدم، خودت انتخاب کن:
کار با شابلن حرات مستقیم ساده تره و راحت میتونی هیتر رو روش بگیری اما مشکلی که داره اینه که نهایتا اگه خیلی تمیز کار کنی بعداز 20 تا چیپ که زدی شابلنت تابدار میشه و دیگه نمیتونی استفاده کنی.
کار با شابلن معمولی یه مقدار زمانبر هست ولی دیگه شابلن از بین نمیره و سالیان سال میتونی استفاده کنی.
مورد دیگه ای که هست اینه که در شابلن حرارت مستقیم میتونی با خمیر قلع پایه سازی کنی(که البته زیادهم جالب در نمیاد) ولی در شابلن معمولی باید از توپ قلع استفاده کنی

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام منم با نظر دوستان موافقم ولی بنده از هردو استفاده کردم حرارت مستقیم بهتره وتا به حال نه تاب برداشته نه موردی داشته یکساله استفاده می کنم شکر خدا هیچ مشکلی نداشته موفق باشید

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوستان هیتردیجیتال Quick 706 دارم,برای در اوردن ای سی های مثلا I/O و IC LAN و ای سی های مربوط به SOUND و شارژ وغیره...درجه باد گرم باید روی چند تنظیم کرد؟ایا برای دراوردن ای سی I/O در مادربورد PC هم باید همین درجه رو تنظیم کرد؟

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوستان لطفا کمک کنید.مشکل تعمیراتی که نیست فقط سوالی هست که اساتید همه روزه باهاش سروکار دارند.
ممنون

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام دوست عزیز شما اگه داخل سایت سرچ کنی به جوابت می رسی درهرحال باید چند بار درجه رو تنظیم کنی وروی بردهای داغی کار کنی تا خودت دستت بیاد که چه درجه ای نرماله ولی معمولا بین 350تا 400 کار می کنم البته باید زیاد تمرین کنی که آی سی یا برد نسوزه موفق باشید

بالا