آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: هر لامپ سوخته یا سالمی را بدون اتصال به ولتاژ روشن کنید

Daichi

کاربر
2019-12-09
16
26
40
درود

خاصیت مغناطیسی با حرارت از بین میره و نیاز به نقطه ذوب نداره

فرمودید:

مگه دلیلی برای تعلیق جسم مغناطیس داخل کوره وجود داره ؟
بعبارتی مگه مغناطیس داخل کوره باید بچرخه و معلق بمونه ؟
قطعا بدون تجربه و بدون تست اظهارنظر فرمودید.
ولی من به وفور تست کردم ، نه میچرخه و نه معلق میمونه.

در پاسخ گذشته خود ، با فرض صحت نظر شما ، نتیجه گیری شما رو نقض کردم که اگر وجود مغناطیس مطابق نظر شما ، عامل تعلیق است پس چرا بعد از حرارت بسیار زیادِ قبل از نقطه ذوب که خاصیت مغناطیسی از بین رفته همچنان معلق است ؟

از طرفی عدم توانایی توجیه یک پدیده ، مجوزی برای ارائه دلایل دلخواه نیست .
شما اصالت کلیپ و چرخش و تعلیق مغناطیس موجود در کوره را مبنا و ملاک نظریه خود قرار دادید درحالیکه نه دلیل و حجت و منبع معتبری برای صحت ملاک و مبنای خود ارائه فرمودید نه برای صحت نظریه.
اما تجربیات و مشاهدات عینی غیرقابل انکار آزمایش مربوطه ، عدم صحت آنها را بدیهی و محرز و مسلم ساخته.
و لذا جعلیت کلیپ مقرون بصحت است .

سپاس

بله شما صحیح میفرمایید.دمایی که به فلز دیگه آهنربا نمیچسبه دماییست قبل از ذوب شدن و زمانیه که فلز قرمز میشه.من این تجربه برای آبدیده کردن انواع فولاد ها برای ساخت ابزار و قطعات داشتم.این ویدئو فکر منو خیلی مشغول کرد.و در نهایت به ابن نتیجه رسیدم که فلز داخل کوره القایی احتمالا میلگرد آلومینیوم هست.با قسمت دوم کامنت شما در مورد ساختگی بودن این دست کلیپ ها باز هم موافقم و تشکر میکنم از شما و استاد غزال بدلیل اطلاعات مفیدتون

tashoon

کاربر
2009-09-26
4
8
پاسخ : ببینید هر لامپ سوخته یا سالم چگونه بدون اتصال به ولتاژ روشن میشود

با سلام . راجع به روشن شدن لامپ در داخل مایکرو ویوو بدون اتصال , اگر به مدار کویل تسلا در اینترنت دقت کنید علت اصلی آنرا پیدا خواهید کرد , در سیم پیچ تسلا یا همان مدار انتقال برق بی سیم که به کویل تسلا معروف است , علت اصلی این پدیده فرکانس و ولتاژ بالا و یونیزه شدن هوا می باشد و عملا جریان از طریق رسانایی هوا و احتمالا حتی یونیزه شدن جسم عایق به درون لامپ می رسد , با وجود سوختن لامپ باز دو پایه موجود در لامپ چه از نوع ال ای دی یا حتی لامپ حبابی و غیره قطبیتهای مختلفی به خود گرفته و به دلیل نزدیکی فاصله آنها با یکدیگر خود فاصله هوایی یا گازی و حتی فاصله بدون هوا و گاز نقش سیم پیچ یا مقاومت را ایفا می کنند و باعث روشن شدن لامپ می شود . در حقیقت بحث بحث مقاومت یا سیم پیچ هم نیست و باید گفت الکترونها از یک پایه به سمت پایه دیگر با سرعت پرتاپ و مثل جرقه فندک ایجاد جرقه های متوالی می نمایند یعنی اصطکاک بارهای منفی و مثبت ... و این پدیده باعث ایجاد حرارت مقطعی بالا و ایجاد نور می گردد ... ساختار های ولتاژ تلویزیون هم به همین شکل است . اما قدرت آن ممکن است به اندازه مایکروو ویو نباشد ... امیدوارم جوابم از نظر دوستان صاحب نظر درست باشه .

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
سلام
استاد اسدی عزیز

اطلاعات و تجربیات من درخصوص انواع و مرغوبیت سیم ها کمتر از اطلاعات و تجربیات شماست
اما در این مورد که بالاتر از چه فرکانسی را فرکانس بالا محسوب کنیم و از سیمهای موازی استفاده کنیم

اصولا در تمام فرکانس ها جریان محیط سیم بیشتر از جریان مقطع آن است و هر چقدر به مرکز نزدیکتر شود جریان کمتری عبور میکنه و هر چه فرکانس بیشتر باشه این تفاوت جریان بیشتر میشه و تابع قواعد و معادلات علمی مربوطه است

لذا این تفاوت جریان محیط و مرکز در فرکانس 50 و 100 هرتز چندان محسوس نیست و تفاوت زیادی نداره و لذا اگرچه احتراز از سیم مفتولی در کلیه فرکانس های پایین و بالا مفیده اما تفاوت جریان و فایده آن در فرکانس پایین آنقدر ناچیزه که در فرکانس های پایین مقرون بصرفه نیست

ضمنا در لامپ کم مصرف سیم تک رشته هم بد نیست چون جریان زیادی تحمل نمیکنه و اگه سیم استاندارد باشه با این حرفها نمیسوزه

و مواردی که درخصوص تولیدات داخلی فرمودید بله در کشور ما فرمول علمی جواب نمیده
اگه با علم و فرمول کار کنیم بزودی باید آب خنک بخوریم
اینجا دروغ و حقه بازی پایه علم و توسعه و ترقی است

در جوامعی که شایستگی بی ارزش باشه و شایسته مجازات بشه قهرمان جامعه دزد و کلاهبرداره و افعال عجیبی اتفاق می افته

مثلا سارقی توی شهرم موتور پلیس را جلوی کلانتری سرقت کرد و مردم قهقهه زنان به سارق کمک کردند که موفق بشه بطوریکه با شنیدن ماجرا ، آرواره و گونه های من از فرط خنده دو روز درد میکرد.

لذا عمل وی نه تنها قبیه ننمود بلکه قهرمانانه بنظر رسید و بعید میدونم احدی در کشف هویت سارق کوچکترین کمکی بکنه

این ماجرای مرتبط هم خالی از لطف نیست که در جوانی لامپ الکترونیکی ساختم که هرگز نسوزه حتی با برق 3 فاز
ولی برای تولید انبوه آن با هر تولید کننده ای صحبت کردم جملگی متفق القول گفتند 2 ذار نمی ارزه چون هر کسی در طول عمرش یکبار میخره و بعد از مدت کوتاهی کسی نیاز نداره و فقط باید توی سر خودمون بزنیم

سپاس

سلام این حرفتون درد دل خیلیاست ، امروز هر چیزی ارزش داره بجز علم . اینکه دنبال راه حل نیستیم و منافع شرکت ها مهمتر از هر چیزیه ، بجای تولید با کیفیت ، جنس های مصرفی تولید میکنن تا هر چقدر بیشتر پول دربیارن .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
سلام

ضمن درود بی انتها بابت اظهار فضل و لطف بزرگوارانه آن استاد فرهیخته

ازآنجاکه فراگیری یک فن موجب تسهیل در فراگیری دیگر فنون میشود و آشنایی با فنون و علوم مختلف موجب وسعت دید میگردد لذا همواره تفریح من آشنایی و تجربه شخصی فنون مختلف بوده است و لذا مدتی با خراطی تفریح کردم .

بطوریکه با موتور کولر دستگاه کوچک خراطی درست کردم و تجربه شیرینی در این زمینه داشتم ازجمله خراطی گاز پیک نیک مینیاتوری که در تصویر زیر ملاحظه میفرمایید و خالی از لطف نیست و اینم حرارت خودشو داره ، بویژه که در زمان ساخت نمونه هویه مورد اشاره کمک شایان توجهی در تهیه تمهیدات لازم نمود و نهایتا دسته هویه و قرقره نسوز از جنس آجر نسوز را بکمک خراطی آماده کردم .

مشاهده فایل‌پیوست 89975
مشاهده فایل‌پیوست 89976

????????????????

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: V.GHAEDY

hajjireza

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
31
79
آذربایجان
با سلام خواستم در مورد لامپ مذکور در پست های قبلی مطلبی اضافه کنم که اغلب در یو تیوب انتشار میدن این گونه مدارها موقعی کار می کنند که در نزدیکی انتن فرستنده هایی با قدرت مثلا صد کبلو وات قرار دارند سال ها قبل دوستی داشتم که خانه شان در کنار انتن فرستنده قرار داشت می گفت موقعی که برق خانه شان می رفت لامپ های خانه به طور کم سویی روشن می ماند حال انکه میدان الکترو مغناطیسی قوی برای بدن مضر هست

بالا