آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: سیستم پیشنهادی همراه با قیمت حدودی

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,668
176,771
iRanTK.iR
دوست عزیز
این مقایسه مربوط میشه به مقایسه گرافیک درون CPU یا همون GPU
در سایت cpu benchmark که یک سایت مرجع و قابل استناد هست
این مقایسه رو گذاشته برای cpu های اینتل 4440(i5) و amd fx 8350
(این دو سی پی یو در یک رنج قیمتی هستند)

مشاهده فایل‌پیوست 95335
مرجع عکس فوق: PassMark Software - CPU Benchmark Charts

توجه داشته باشید که همه چیز یک سی پی یو گرافیک اون و یا سرعت پردازش اون و یا قیمت نیست و جمع همه اینها باید امتیاز بیاره و نه یک موضوع
امکان داره تو یک سی پی یو i3 گرافیک قویتر از fx 8core گذاشته باشن ولی در پردازش مربوط به خود سی پی یو به گرد پاش هم نمیرسه
عیب cpu های amd فقط مصر برق بالاتر هست درنتیجه تولید حرارت بیشتر درنتیجه بالا رفتن دور فن cpu و در نتیجه صدای بیشتر و مصرف برق بالاتر
از نظر قیمتی cpuهای amd و اینتل در یک رنج amd قدرت بالاتری داره مخصوصا اگه با یک مادربورد خفن بسته بشه!
شاد باشید

سلام

وقتي از چيزي خبر نداريد بهتره در موردش نظر نديد ......

پردازنده هاي AMD سري FX با سوکت AM3 Plus هيچکدومشون گرافيک داخلي ندارند ، بنچمارک بالا فقط مربوط به پردازنده هست ، براي تست هم از دو عدد گرافيک GeForce GTX780Ti به صورت SLi استفاده شده و فقط پردازنده ها تعويض شدند ، البته در تست هاي مربوط به AMD و Intel مسلما مادربردها متفات هستند اما باقي قطعات يکي بودند .

اين هم منبع :

Watch Dogs те

peugeot206

کاربر vip
vip
کاربر
2010-12-11
77
263
سلام

وقتي از چيزي خبر نداريد بهتره در موردش نظر نديد ......

پردازنده هاي AMD سري FX با سوکت AM3 Plus هيچکدومشون گرافيک داخلي ندارند ، بنچمارک بالا فقط مربوط به پردازنده هست ، براي تست هم از دو عدد گرافيک GeForce GTX780Ti به صورت SLi استفاده شده و فقط پردازنده ها تعويض شدند ، البته در تست هاي مربوط به AMD و Intel مسلما مادربردها متفات هستند اما باقي قطعات يکي بودند .

اين هم منبع :

Watch Dogs те

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,668
176,771
iRanTK.iR
دوست عزیز ما که دعوایی نداریم چرا خنجر کشیده اید
نه من سازنده CPU AMD هستم و نه شما سازندهINTEL
درسته CPU های FX گرافیک ندارن و یک اشتباه لپی بود ولی خیلی مسائل دیگه هم هستند که تو پردازش تاثیر دارن و فقط با تعویض CPU نمیشه مقایسه کرد
این موارد لازم دیدم که یاداوری کنم!!!!
1- CPU های INTEL با گرافیک NVIDIA سازگارتر و مچ هستند و سرعت خوبی به بازی و سیستم میدن و همچنین ATI با AMD مچ هست و سرعت بهتری میده پس گرافیکها که ثابت نگه داشته شده در حق AMD اجهاف شده
2- پاور سیستم ثابت نگه داشته شده و همونطور که میدونی AMD پرمصرفتره و نمیدونم چه پاوری داشته ممکنه پاور قویتر میذاشتن قدرت بیشتری از AMD میگرفتن
3-مهمتر از همه مادربورد هست که تعویض شده و مادر همه مشکلات شده چون مادربورد بسیار بسیار مهمه

(((((((((((((((((((((((((((((((((
یاد یک مقایسه افتادم که در روز خیلی ها بهش بر میخورن و خیلی ملموسه برای همه
همه میگن پراید آشغاله و 206 خوبه
هردوتا 1300 سی سی هستن ولی 206 خرکارتر و تندروتر و با کیفیت تره اما کسی نمیگه 206 چهل میلیونه و پراید زبون بسته 20 میلیون!!!!!!!!!
206 باید با یک ماشین 40 میلیونی و صد البته 1300 سی سی مقایسه بشه و نه با یه ماشین با حجم موتور متفاوت و یا قیمت متفاوت!!!!!!!
)))))))))))))))))))))))))))))))))

به نظر من
البته من اطلاعی ندارم و نباید نظر بدم
ولی اگه قراره نظر بدم
یه سیستم بند حرفه ای که به همه این مسائل اشراف داشته باشه باید 2تا سیستم یکی با پلتفورم AMD و دیگری INTEL ببنده در یک رنج قیمت
مثلا هر دو سیستم بشه 4 میلیون تومان
بعد بذارن کنار هم و بازی رو محک بزنن
اونوقته که AMD خودشو نشون میده
من تجربه زیادی در زمینه کامپیوتر ندارم و فقط 3 سالی هست که وارد این شغل شدم ولی همکارای با تجربه همشون بالاتفاق میگن AMD سرعت داره و اینتل خرکاره!!!!
باز هم نظر دیگران رو باید شنید و تفکر کرد!
یا حق

سلام

خوب ديگه فايده اي نداره ، هر چي من توضيح ميدم شما حرف خودتو ميزني ، اگر قرار باشه پردازنده هاي High End شرکت هاي AMD و Intel با هم مقايسه بشه که صد در صد AMD حرفي براي گفتن نداره ، اما در بنچمارک ها مي بينيد که پردازنده هاي دو هسته اي اينتل از پردازنده هاي هشت هسته اي AMD بهتر عمل کردند ، دليلشو هم توضيح دادم به خاطر اين هست که اينتل در Single Core Performance خيلي بهتر از AMD عمل ميکنه ......

اين حرفو اصلا قبول ندارم :

1- CPU های INTEL با گرافیک NVIDIA سازگارتر و مچ هستند و سرعت خوبی به بازی و سیستم میدن و همچنین ATI با AMD مچ هست و سرعت بهتری میده پس گرافیکها که ثابت نگه داشته شده در حق AMD اجهاف شده

يک دليل منطقي براي اين حرف بياريد يا يک منبع رسمي که اين حرف ثابت بشه !

الان در بنچمارک هايي که سايت هاي معتبر قرار ميدند گرافيک هاي nVidia و AMD رو با پردازنده هاي Intel تست مي کنند نه AMD چون پردازنده هاي AMD اون Performance لازم رو براي تست کارت هاي High END نداره .....

----------------------------

وقتي يک سايت معتبر مياد و همچين تستي قرار ميده همه جوانب رو ميسنجه و سعي ميکنه همه چيز برابر باشه ، ضمنا ميبيند که همه قطعات High END هستند و مسلما از پاور با توان مناسب استفاده شده ، اينل 84 وات و FX8350 حدود 125 وات مصرفش هست و فقط دو مدل ديگه از AMD هستند که 250 واتي هستند ....

پاور سیستم ثابت نگه داشته شده و همونطور که میدونی AMD پرمصرفتره و نمیدونم چه پاوری داشته ممکنه پاور قویتر میذاشتن قدرت بیشتری از AMD میگرفتن

مادربردها هم High END هستند و اگر اين حرف شما درست باشه ميشه نتيجه گرفت که متاسفانه AMD توي مادربردها هم مشکل داره و نميتونه براي پردازنده هاش مادربردهاي مناسبي توليد کنه .....

مهمتر از همه مادربورد هست که تعویض شده و مادر همه مشکلات شده چون مادربورد بسیار بسیار مهمه

در سيستم هاي Intel و AMD فقط مادربرد و پردازنده متفاوت هستند و باقي قطعات يکي ، مطمئن باشيد اگر قرار باشه يک سيستم چهار ميليوني از اين دو برند بسته بشه اينتل بهتر عمل ميکنه ، راستي اين همکاراي باتجربتون چه کساني هستند که همچين نظراتي ميدند ؟ برادر عزيز براي بازي کردن اگر سيستم قراره بسته بشه Intel از AMD بهتر عمل ميکنه .........

به نظر من
البته من اطلاعی ندارم و نباید نظر بدم
ولی اگه قراره نظر بدم
یه سیستم بند حرفه ای که به همه این مسائل اشراف داشته باشه باید 2تا سیستم یکی با پلتفورم AMD و دیگری INTEL ببنده در یک رنج قیمت
مثلا هر دو سیستم بشه 4 میلیون تومان
بعد بذارن کنار هم و بازی رو محک بزنن
اونوقته که AMD خودشو نشون میده
من تجربه زیادی در زمینه کامپیوتر ندارم و فقط 3 سالی هست که وارد این شغل شدم ولی همکارای با تجربه همشون بالاتفاق میگن AMD سرعت داره و اینتل خرکاره!!!!
باز هم نظر دیگران رو باید شنید و تفکر کرد!

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
تو این وضع بازار شما باید بین بین 800 تا 1100 ببندید که مشتری راضی باشه
با سلام
با نظر دوستمان جناب پشتیبان موافقم،
دوستان لطفا با اوضاع آشفته بازار الان، یه سیستم تو رنج 1 تومان تا 1 و 600 تومان و کامل پیشنهاد بدید:
کیس + مانیتور + اسپیکر + موس و کیبورد
خصوصا روی قطعات اصلی نظر بدیم مثل مینبرد ، سی پی یو ، حالا گرافیک اگه مشتری خواست وگرنه انبردش . هارد و پاور .
بالاخره هر کدام از ما تو هرشهری که هستیم این آشفتگی شامل اوضاع بازار اونجا هم میشه
ممنون از شما
باتشکر

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوستان وقتشو نداشتم همه تایپیک هاتون رو بخونم فقط برای خالی نبودن عریضه مینویسم

اول بهتر نیست مشخص بشه برای چی این سیستم ها میخوان استفاده بشن اگر برای بازی هست اون یک رنجی داره مثلا میشه

از 1600000گرفت تا 4 میلیون الی بیشتر
اگه واسه خونه است و زیاد گرافیکی نمیخواد کار کنه از 950 هزار تومان تا همون 1600

از اونجایی هم که من کار تعمیر انجام میدم بیشتر این سخت افزار هارو پیشنهاد میکنم

مین برد : ایسوس

گرافیک : جی فورس جی تی ایکس 760 البته این کارت گرافیک گرون هست میشه رنج های پاین رو هم تست کرد

رم : کینگستون

سی پی یو : اینتل یا ای ام دی زیاد فرقی نداره

موفق باشید

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سی پی یو : اینتل یا ای ام دی زیاد فرقی نداره
سلام استادعزیز ممنون از شما
اما تجربه به خود من ثابت کرده سی پی یو های AMD بیشتر اذیت مبکنه تا اینتلی.
ممنون میشم باقی دوستان نظرشان را راجع به انواع سی پی یو هاگفته و با کدام برند راحتترند ؟
باتشکر

peugeot206

کاربر vip
vip
کاربر
2010-12-11
77
263
سلام دوستان
من تو مادربورد MSI پیشنهاد میدم مادربوردهای فوق العاده عالی هستن حتی تو سایتهایی که تست گرافیک و cpu و ... میذارن اکثرا از مادربورد msi استفاده کردن
cpu هم به نظر من فرقی تو intel و amd نیست البته اگه تو یک رنج قیمتی بخری تا حدی amd سریعتره مثلا cpu که 700 هزارتومنه intel بخری عموما کم سرعت تر از amd با این قیمته البته استثناهایی هم گاهی هست که یک cpu ی intel بیدلیل ارزونه یا amd بیدلیل گرون. تو cpu اگه اینتل ببندم سری HASSWELL میبندم و تو amd هم سری BULDOZER که خیلی خوشم میاد ازشون
درمورد رم اگه مادربوردتون باس 1600 پشتیبانی کنه 1600 بذارین بهتره مارک تفاوت داره ولی نه اونقدری که cpu تاثیر داره من خودم geil و supertallent و corsairرو میپسندم
هارد هم وسترن اگه بلک گیر بیاد خوبه بلو هم خوبه هارد توشیبا افتضاحه
پاور green یاthermaltake عموما میبندم که دومی رو بیشتر میپسندم
کیس هم عموما redmax یا green
گرافیک هم عموما از همون برندی میبندم که مادربورد هست(کلا مادربورد یا asus میبندم یاmsi که اگه مشتری ریش و قیچی بده دست خودم msi و اگه اسرار کنه به asus براش همین میبندم سایر مادربوردها حتیgiga که اصلا و ابدا نمیبندم) سعی میکنم گرافیک 128بیتی ببندم تا گرافیک با حافظه بالا مثلا 2 گیگ یا 4گیگ
این سیستم برای کارهای پردازش بالا که نیاز به گرافیک خیلی بالا نداره مثل کارهای مهندسی خوبه:
سیستم 1:
برند و مدل قطعهنام قطعه
GREEN PARSCASE
THERMALTAKE 530W realPOWER
MSI B85G41 PCmadeMB
INTEL Core i5 4460 Box - 3.4GHz,6m HASWELL SERIESCPU
2* 4G DDR3 1600 GEILRAM
--VGA
--TV CARD
1000G SATA WD 64M HDD
ASUS SATA BOX GREEN 5GODD
SONYCARD READER
--FDD
--MODEM
LED LG 20" MAADIRANDISPLAY
GeniusKEYBOARD
GREENMOUSE
EDIFIER 1250SPEAKER
PAD+COVEROTHER

قیمت مصرف کننده حدودا 2300000ت

این سیستم برای کارهای خونگی معمولی و حسابداری خوبه:
سیستم ش 2:
برند و مدل قطعهنام قطعه
GREEN WEECASE
GREEN 380W realPOWER
MSI H81P3 USB3MB
INTEL G3220 Box - 3.0GHz,3m HASWELL SERIESCPU
4G DDR3 1600 GEILRAM
--VGA
--TV CARD
1000G SATA WD 64M HDD
SONYCARD READER
--FDD
--MODEM
GeniusKEYBOARD
GREENMOUSE
EDIFIER 1250SPEAKER
PAD+COVEROTHER

قیمت این سیستم حدود 1560000ت
این سیستم هم کاربرد سیستم 1 رو داره اما قویتره:
سیستم ش 3:
برند و مدل قطعهنام قطعه
GREEN PARSCASE
GREEN 530W realPOWER
ASUS Z87-Plus 8*USB3-8*SATA6-RAID-CROSS FIREMB
INTEL Core i7 4790k Box-4.0GHz,8m HASWELL SERIESCPU
2* 4G DDR3 1600 GEILRAM
--VGA
--TV CARD
1000G SATA WD 64M HDD
SONYCARD READER
--FDD
--MODEM
GeniusKEYBOARD
GREENMOUSE
EDIFIER 1250SPEAKER
PAD+COVEROTHER

قیمتش هم حدودای 3300000ت میشه
اگه بخوای سیستمهای 1 و 3 رو با گرافیک ببندی این گرافیکها براش خوبه(سعی کنین همون برند مادربورد گرافیک ببندین)
مدل کارت گرافیکافزایش قیمت(بریال)پیشنهادی برای سیستم شماره
ASUS 210 1GB,D3,64bit,589Mhz.HDMI.DVI000/250/13
ASUS 730 2GB,D3,64bit,000/550/23
ASUS 730 2GB,D3,128bit,000/000/33
MSI 630 2G D3 128Bit000/500/21
MSI 630 4G D3 128Bit000/450/31

شاد باشید

آخرین ویرایش:
بالا