آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: هنگ کردن dell 1558

alimmb

کاربر
2013-07-03
50
73
خراسان شمالی
سلام دوستان یه لپ تاپ 1558 هستش خیلی هنگ میکنه موقع کار عادی .مثلا فایرفاکس رو که باز میکنی 7 ثانیه سیستم هنگ میکنه یا موارد دیگه چند بار هم ویندوزش رو تعویض کردم ویندوز 7 8 امتحان کردم هر کاری کردم نشده فکر نمیکنم مشکل نرم افزاری باشه به نظر شما مشکل از کجاس؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز، خب اینطوری به صرف اینکه هنگ میکنه یا کند شده نمیشه فهمید دقیقا مشکل از کجاست. شما بهتره اول با تعویض سی پی یو و رم دستگاه رو تست کنید، اگه باز هم مشکل پابرجا بود میتونه از چیپ شمالی دستگاه باشه.
موفق باشید

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام.
غیر از صحبتهای دوستمون NPTiak میتونه:
احتمال خرابی و کندی هارد هم هست.تو نصب ویندوز همه چیز طبیعی و با سرعت همیشگی نصب میشد؟

dr-siavash

کاربر
2010-10-14
5
5
دوست عزیز من هم جدیدا این مشکل رو با دل 5110nدارم هیچکس هم سر در نیاورد احتمال میدم یه تروجان یا ویروس باعث این مشکله

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
temp سی پی رو ببین رو چه رنجی است ،بعدش با یه رم دیگه تست کن،اگر به مرحله باز کردن رسیدی فن سی پی یو رو با تینر شستشو بده و خمیر سلیکن بزن.
ببین اگه سبک هنگ کلی باشه یعنی حتی ماوس و کیبرد هیچ عکس العملی نداشت رم و سی پی رو اول چک کن ولی اگه کل تو محیط کند کر میکنه هاردتو اول تعویض کن

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
سلام دوستان یه لپ تاپ 1558 هستش خیلی هنگ میکنه موقع کار عادی .مثلا فایرفاکس رو که باز میکنی 7 ثانیه سیستم هنگ میکنه یا موارد دیگه چند بار هم ویندوزش رو تعویض کردم ویندوز 7 8 امتحان کردم هر کاری کردم نشده فکر نمیکنم مشکل نرم افزاری باشه به نظر شما مشکل از کجاس؟
با عرض سلام و خسته نباشید .. موارد اشاره شده رو دفعات زیادی تجربه کردم .. وپس از هر بار بررسی متوجه وجود سکتور های تاخیر(delay sector) در هارد شدم ..این مشکل معمولا به خاطر کندشدن دور موتور هارد بر روی سکتور هایی خاص بوجود میاد که اگر با نرم افزار HDD Regenerator یک تست از هاردت بگیری احتمال 90٪ هاردت دچار همین مشکل شده.. بنده پس از بررسی کامل در مورد این مشکل و مطالعه مقاله های مختلف و پرسیدن از متخصصین هارد راهی برای رفع این مشکل پیدا نکردم و در نهایت با تعویض هارددیسک کارم رو راه انداختم.
در پناه حق

بالا