آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: اشتراک گذاری اینترنت

nazeri90

کاربر
2013-01-09
7
5
سلام من میخواستم بین چنتا کاپیوتری که به هم وصل هستم محدودیت اعتبار بزارم مثلا4گیگ باشه برای هر کاربرواگه هم میشه کاربر بیشتر بشه ممنون میشم
مشخصات مودم Aztech5005

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
روشهای مختلف هست. بهترینش به نظر من اینه که v*p*n بسازید روی سیستم اصلی که اینترنت بهش وصل هست. بقیه از طریق v*p*n وصل میشن به اینترنت و میشه سرعت ، پهنا یباند ، زمان و ... همه چیز رو براشون مدیریت کرد

habibi92

کاربر
2013-11-01
300
630
سلام
روشهای مختلف هست. بهترینش به نظر من اینه که v*p*n بسازید روی سیستم اصلی که اینترنت بهش وصل هست. بقیه از طریق v*p*n وصل میشن به اینترنت و میشه سرعت ، پهنا یباند ، زمان و ... همه چیز رو براشون مدیریت کرد

میشه به صورت خلاصه نحوه ایجاد اون رو توضیح بدید ؟

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
شما روی سیستم اصلی اگر میتونید ویندوز سرور رو نصب کنید بعد تو گوگل سرچ کنید آموزش راه اندازی v*p*n توسط nttac اینقدر آموزش هست که راحت یاد میگیرید. هم به صورت فیلم هم به صورت تصویری ....

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
اتفاقا با میکروتیک سخت تر هست چون آموزشهاش محدود تر هست ولی آموزش موردی که من گفتم همه جا به صورت فیلم هست و فقط نیم ساعت هم کار داره! ساده هست اگر فیلم رو داشته باشند نیاز به متخصص بودن نیست ، از روی فیلم نگاه میکنند و مرحله به مرحله جلو میروند.

مشکل میکروتیک اینه که خود userman میکروتیک امکانات محدودی برای اکانتینگ داره و باز مجبور میشوند به یک سیستم اکانتینگ خارجی از طریق Radius وصلش کنند که باز خودش خیلی تخصص نیاز داره و اموزشهاش هم به سختی یافت میشه که خیلیهاشون هم اشتباه اموزش دادند و بسته به شرایط هم متفاوت هست.
تازه نرم افزارهای اکانتینگ بدرد بخور اونهایی که من میشناسم همه پولی هستند.
IBsng هست که برای 30 یوزر انلاین فقط رایگان و تعداد یوزر بیشتر پولی میشه و این روش نیاز به دو سرور داره یکی برای نرم افزار اکانتینگ و دیگری برای خود میکروتیک.

به همین دلیل پیشنهاد نمیشه.

بالا