آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در لپ تاپasus k56c

mahmood_601

کاربر
2010-01-15
19
45
سلام دوستان .
چند روز پیش یه لپ تاپasus k56c دست رسید روش ویندوز 8 نصب بود و قرار شد ویندز 7 نصب کنم که با مشکل بوت از روی سی دی برخوردم با راهنمایی دوستان و همکاران مشکل حل شد به روش زیر :
در تنظیمات بایوس، گزینه FAST BOOT را DISABLED کنید.
در تنظیمات بایوس، گزینه LAUNCH CSM را ENABLED کنید.
اگر بایوس لپ تاپ مذکور دارای گزینه SECURE BOOT است آنرا نیز DISABLED کنید.
تنظیمات فوق را SAVE کرده و از بایوس خارج شوید و لپ تاپ را ری استارت کنید.
پس از بالا آمدن مجدد لپ تاپ، براحتی می توانید آن را از روی سی دی، دی وی دی، فلش دیسک و ... بوت نمایید.

بعداز نصب ویندوز وقتی سیستم رو ریست میکنم سیستم هنگ میکنه ریست نمیشه فقط با فشار دادن دکمه پاور به مدت چند ثانیه خاموش میشه .
تنظیمات بایوس رو به حالت اولش دراوردم سیستم فقط وارد محیط بایوس مشه دوباره تنظمات بالا رو انجام میدم لب تاپ دوباره موقع ریست شدن هنگ میکنه .
نکته :هیچ درایوری رو نصب نکردم با چندتا ویندوز تست کردم دوباره همینطوره .
همکاران عزیز اگه روشی چیزی واسه حل مشکل ما دارید ممنون میشم بفرمایید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: msmp2

janamhosein

کاربر
2013-02-24
49
104
با سلام؛

این مشکل می تونه از نوع ویندوزی که نصب می کنید باشه ولی همانطور که فرمودید چند ویندوز دیگه نصب کردید جواب نداد پس این روش منتفیه.

یکی دیگر از راهکارها نصب کامل درایورها و بروزرسانی هست هم بروزرسانی درایورها و هم ویندوز در ضمن اگر بایوس رو نیز بروز کنید بعد نیست البته از همین درابور موجود بایوس

یک بک آپ تهیه کنید . امیدوارم مشکلتون حل شه.
لطفاً نتیجه را اعلام کنید .

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
باید مراحل زیادی رو تست کنید تا به نتیجه برسید
حدس اول من ویروس کشی کردن هارد قبل از نصب ویندوز با ویروس کش های تحت بوت
استفاده از ویندوز های All In one

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
تا قسمت بوت را درست انجام دادی
یه دوست درست میگه ممکنه اشکال از ویروس باشه و ویندوز هم خیلی مهمه
راستی یه دسوت باور کن تا الان 2 تا DVD All in one و چند تا هم از اینترنت دانلود کردم
ولی وقتی صفحه لپتاب را نمیاره یعنی نیست دیگه؟؟؟!!
میشه یک لینک دانلود که خودت هم امتحانش کردی را بدی؟؟؟!
اینها را هم چک کنید
[hide]
نکته 1: اگر بعد از نصب ویندوز وارد هیچ درایوی نشید ( ویروس اجرا نمیشه)
نکته 2 : واسم پیش اومده بود طرف میگفت هاردم بدسکتور داره و ... همچین مشکلی داشت.... 4 تا درایو داشت همه پریمری بودند و با لجیکال کردنشون مشکل رفع شد
نکته 3 :ویندوز نیاز به پارتیشن سیستم رزرو داره که در XP حدود 8 مگ و در ویندوز 7 حدود 100 مگ و 8 به 350 مگ میرسه
نکته 4 : اگر اذیتت کرد یه سری تنظیمات هست (البته فکر نکنم مفید باشه) که سیستم موقع بالا آمدن و همیشه از حد اکثر قدرت خودش استفاده کنه ( مثلا در سیستم ها دو گرافیکه همیشه از گرافیک اصلی حد اکثر میزان رم و Cpu موقع بوت شدن ) اگر نیاز بود بگید عکس بزارم واسه این کار
[/hide]

آخرین ویرایش:

mahmood_601

کاربر
2010-01-15
19
45
با کمال تشکر از همه دوستان به خاطر راهنمای هاشون خدمتتون عرض کنم که بعداز نصب کلیه درایورها و بروز رسانی ها ی درایورها و بایوس
مشکل پابرجا بود . تصمیم گرفتم که قطعات رو تست کنم و اول از DVD romشروع کردم وقتی جداش کردم مشکل بصورت کامل بر طرف شد
ولی وقتی نصبش میکردم دوباره سیستم هنگ میکرد (( البته Dvd rom از نظر کار کرد سالم و جواب میداد مشکلی هم نداشت ))
Dvd rom رو سرویس کردم متوجه چسبندگی جزی دکمه Eject شدم بعد از سرویس و نصب مشکل به طور کامل برطرف شد .
نتیجه اینکه موقع ری استارت کردن. سیستم ،فرمان قطع برق لحظه ای دیواس ها فرستاده میشه و به خاطر این چسبندگی جزی قطعی برق صورت نمیگرفت و سیستم
بخاطر نقص عمل کرد فرمان ، متوقف می شد .

بازم از همه دوستان تشکر میکنم.

بالا