آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کمتر بودن همه ولتاژهای پاور نسبت به آن چیز استاندارد

AZII

کاربر
2010-08-13
36
161
با سلام
کامپیوتر اصلا رو روشن نمیشه. پاور رو باز کردم. سیم های سبز و مشکی پاور رو به هم وصل کردم . اما ولتاژ های سیم های رنگی ای که توسط اهمتر اندازه گیری کردم نسبت به آنچه که روی بدنه ی پاور نوشته کمتر است.ولتاژ ها به صورت زیر است :

ولتاژ اندازه گیری شده توسط اهمتر

ولتاژ نوشته شده روی بدنه
رنگ
1.8v
3.3v
نارنجی
2.36v
+5v
قرمز
5.78v
+12v
زرد
-5v
-12v
آبی

در ضمن از سالم بودن اهمتر نیز مطمئنم. و همه ولتاژها رو نسبت به هیت سینک دوم گرفتم.

لطفا راهنمایی فرمایید.ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

AZII

کاربر
2010-08-13
36
161
attachment.php

نتونستم از پاورم عکسی تهیه کنم اما خیلی شبیه به این عکس میباشه.

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
سلام دوست گرامی شما ابتدا خازنهای خروجی کنار سیمهای رنگی پاور رو از نظر نشتی یا باد کردگی بررسی کن و در مرحله دوم ولتاژ دو سر هر یک از خازنهای بزرگ اولیه رو اندازه گیری کن باید هر کدام ولتاژی حدود 150 ولت داشته باشند در غیر این صورت یکی از اونا نشتی دارد و بهتر است هردوتاشو باهم تعویض کنی

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
کمبود ولتاژ در پاور از خازن ها می باشد
ابتدا خازن های ورودی را تعویض نمایید
در صورت برطرف نشدن مشکل خروجی ها را تعویض نمایید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
شما مسیر این ولتاژها را از خود سیم رنگی خروجی تا هیتسینگ دوم (سه عدد دیود دوبل پروات)که علامت مستطیل قرمز کشیدی از نظر اتصال کوتاه و قطعاتی مثل خازن الکترولیتی - مقاومت و... بررسی کن

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
سلام دوست گرامی شما ابتدا خازنهای خروجی کنار سیمهای رنگی پاور رو از نظر نشتی یا باد کردگی بررسی کن و در مرحله دوم ولتاژ دو سر هر یک از خازنهای بزرگ اولیه رو اندازه گیری کن باید هر کدام ولتاژی حدود 150 ولت داشته باشند در غیر این صورت یکی از اونا نشتی دارد و بهتر است هردوتاشو باهم تعویض کنی

AZII

کاربر
2010-08-13
36
161
سلام خازنهای ورودی رو چک کردم سالم بودند در ضمن ولتاژ هر یک از خازن ها یکی 150 و دیگری -150 ولت بود.
در مورد خازن های خروجی هیچ علامت ظاهری ای که بتوان تشخیص داد سوخته باشه در آن ها ملاحظه نکردم.
یه مسئله ی دیگه اینکه تعداد خازن های خروجی زیاده نمی تونم همشونو یکی یکی عوض کنم تا بدونم سالم هستن سا نیستن . بعدشم شاید عیب از خازن ها نباشه .
لطفا راهنمایی فرمایید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
یکی از روشهای قدیمی تست خازن اگر اهمتر عقربه ای داشته باشی بشرح زیر:
[hide]
کلید سلکتور آنرا در X1K قرار دهید پراپ مثبت آنرا به مثبت خازن الکترولیتی متصل و منفی را به پراپ منفی یک لظه بزن عقربه به سمت رات منحرف و سپس بجای خود برمیگردد اگر برنگشت یکجا ایستاد خازن خراب است
[/hide]

آخرین ویرایش:
بالا