آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن مادربورد ga-g41mt

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
ممنون از راهنمایی دوستان.تمام این کارها انجام شده.cpu در دمای نرمال است و داغ نمیکند.در حالت بایوس و ویندوز فرقی نمیکند.در دو حالت هم خاموش میکند.چیپ ها داغ نمیکند.تمامی قطعات هم عوض شدن از جمله cpu.power.
درود
ولتاژهای رم - CPU و IO را اعلام کنید
با تشکر

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
دوست عزیز تماس تست پوینتهایی که برای خاموش شدن سیستم بود رو دوستان گفتند. به جز این چیز دیگه ای برای خاموش شدن سیستم فکر نکنم باشه. شما دقیقا از اول شروع کنین به انجام کارهایی که گفته شد. در غیر اینصورت غیرممکنه سیستمی خاموش بشه. البته اساتید هستند و شاید راه حل بهتری مشکل شما داشته باشند.

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
سلام دوست من لطفا اگه ممکنه روی چیپ ها و اسلات سی پی یو رو هیت بدید و لحیم سردی بگیرید
نتیجه رو اعلام کنید

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
هیت گرفتن کار اشتباه و نا معقولی است و در مواردی که چاره ای جز هیت نیست میباست این کار را کرد در غیر اینصورت خیر !!!
ولتاژ فت ها و خازن های الکترولیتی اطراف cpu را اعلام کنید
سپاس

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
ممنون از راهنماییاتون.من تمام این کارها را انجام دادم و در پست اول هم نوشتم.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست من لطفا اگه ممکنه روی چیپ ها و اسلات سی پی یو رو هیت بدید و لحیم سردی بگیرید
نتیجه رو اعلام کنید

من هم با نظر دوستمون جناب bacity fava موافقم، البته بیشتر روی سوکت سی پی یو و مدار core زوم کنید،چون فرمودید با خارج کردن مدار core (درآوردن 4 پین) سیستم خاموش نمیشود.
اگر به نتیجه نرسیدید تعویض I/O رو هم امتحان کنید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
درود
هیت گرفتن کار اشتباه و نا معقولی است و در مواردی که چاره ای جز هیت نیست میباست این کار را کرد در غیر اینصورت خیر !!!
ولتاژ فت ها و خازن های الکترولیتی اطراف cpu را اعلام کنید
سپاس

سلام دوست من قصد کوری خونی ندارم ولی از قدیم گفتن پیر از تجربه خودش میگه نه از علمش حالا چون شمابه هر دلیل در هیت دادن تجربه خوبی نداشتی چرا فکر میکنی بقیه هم نباید این کار رو بکنن در صورتی که یکی از کارهای پایه در الکترونیک از بین بردن قلع مردگی هستش و اکثر اساتید توی سایت این تجربه رو داشتن که با گرفتن قلع مردگی مشکلشون حل شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: azadmol
بالا