آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور mec مدل atx400w

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
سلام
این پاور رو چند روز پیش تعمیر کردم(فیوزش سوخته بود و چندتا از خازن هاش هم باد کرده بود)که بعد تعمیر روشن شد و ولتاژهای اون هم درس بود.ولی به اشتباه وقتی روشن بود اون روی بدنه فلزیش گذاشم که جرقه زد و دیکه روشن نشد.بعد از تس فهمیدم ترانزیستورc945که در مسیر ترانزیستور c3150که روی هیت سینک اول قرار داره سوخته که اون رو تعویض کردم و مقاومت و دیود های اطرافش رو هم چک کردم که مشکلی نداشت ولی با این وجود نه روشن میشه و نه هیچ ولتاژی داره.با تشکر از دوستان
این هم عکس 2014-03-04 00.08.59.jpg

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
بله.فقط همون ترانزیستوری رو که علامت زدم رو تعویض کردم

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
سلام دوست من

ابتدا به ساکن عرض کنم که هنوز یکی از خازنهای مشکل دار در پاورت تعویض نشده

دوم وقتی که اون ترانزیستورC 945که اشاره کردی سوخت کنارش یه دیود زینر هم هست که باید تعویض کنی این دو با هم میسوزند و قطعه شماره سه روی هدسینگ a که معمولا دیود سه پایه هست و روبروی همین ترانزیستور هستش هم میسوزه که اون رو هم باید تعویض کنی (هر سه تا رو با هم تعویض کن ) تست کن و اعلام نتیجه بفرما تا در صورت نیازراهنمایی های بعدی انجام شود

موفق باشی دوست من

آخرین ویرایش:

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
با توجه به اینکه برد اتصال کرده
دیود های یکسوساز را چک نمایید
و یا اینکه خازن های بزرگ را ولتاژگیری نمایید که ولتاژ موجود باشد
در صورت بودن ولتاژ قطعات بعدی خصوصا روی هیت سینگ ها چک نمایید

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
سلام
همه کارهایی که دوستان در بالا گفتن رو انجام دادم ولی بازم هیچ ولتاژی نداره
تو مدار اتصالی برطرف شده چون وقتی به برق میزنم لامپ سری روشن نمیشه.با تشکر

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط arash&l

ولی به اشتباه وقتی روشن بود اون روی بدنه فلزیش گذاشم که جرقه زد و دیکه روشن نشد.

عکسهایت را واضح و باکیفیت قرار بده که از روی عکس قابل بررسی باشد همانند اینکه مدار را زوم کردی در عکس هم خازنهای باد کرده اشاره شده که تعویض و یا هرکاری کردی و یا تغییر دادی و علامتگذاری کن
متن قرمز رنگ شما منظور چیست توضیح بده و در عکس علامت بگذار

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arash&l

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
باسلام

عکسهایت را واضح و باکیفیت قرار بده که از روی عکس قابل بررسی باشد همانند اینکه مدار را زوم کردی در عکس هم خازنهای باد کرده اشاره شده که تعویض و یا هرکاری کردی و یا تغییر دادی و علامتگذاری کن
متن قرمز رنگ شما منظور چیست توضیح بده و در عکس علامت بگذار

سلام
این پاور که عکسشو گذاشتم روشن نمیشد.بعد که بازش کردم دیدم فیوزش سوخته و چندتا از خازن هاش باد کرده که تعویض کردم و پاور بدون مشکل روشن شد.زمانی که پاور به برق وصل بود برد اون رو بلند کردم و روی یه جسم فلزی گذاشتم که باعث جرقه زدن در پشت برد و روشن شدن لامپ سری شد.بعد از تست دوباره متوجه شدم ترانزیستور c945قسمت 220که روبروی فتc3150قرار داره سوخته ولی دیود های زنر و مقاومت های اطرافش و خود c3150سالمه ولی وقتی به برق میزنم با اینکه لامپ سری روشن نمیشه و اتصالی برطرف شده ولی هیچ ولتاژی نداره حتی5vsb.با تشکر5

2014-03-05 16.12.37.jpg
new.jpg2.jpg
2014-03-05 16.12.55.jpg

پیوست‌ها

molaeiabbas

کاربر
2012-10-10
53
169
سلام. لازمه ابتدا یک مقدمه در مورد پاور توی شکل که به اون پاور ATX12 گفته میشه عرض کنم. ببخشید اگه طولانی میشه ولی خیلی بدرد بخوره.
توی این پاور ها حدود ده تا مدار وجود داره که اگه هر کدوم سالم باشه بعدی راه میوفته و گرنه خیر. این مدار ها به ترتیب عبارتند از:

1- مدار *****emi

آخرین ویرایش:
بالا