آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن لپ تاپ Dell 1510

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز.
یه لپ تاپ 1510 اومده برام که وقتی کلید پاور رو میزنم یه لحظه چراغ Power روشن و بعد خاموش میشه و لپ تاپ اصلا روشن نمیشه، حتی فن CPU یه لحظه هم نمیچرخه!
اگه بلافاصله کلید پاور رو بزنم دیگه حتی چراغش هم همون یه لحظه روشن نمیشه!
3.3، 2.5-3.5 و 17-23 ولت روی سوکت on/off پاور دارم، هیچ المانی گرم نمیشه، هیچ مشکل ظاهری هم نمیشه پیدا کرد روی برد.
دوستان و اساتید دوست داشتنی نکته، نظر، تجربه ای اگه تو این مورد داره ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
با تشکر
DSC021630.jpgDSC021640.jpgDSC021650.jpg

آخرین ویرایش:

memami

کاربر
2013-06-26
49
91
سلام
موارد ذیل چک شود
1- سی پی یو را خارج کن بین روشن میشه یا نه اگر بدون سی پی یو روشن شد در مدار تغذیه سی پی یو مشکلی دارد البته این مورد را دو سه مرتبه تست کن
2-هیچ قطعه ای به دستگاه وصل نباشه
3 دقت کن اگر پورت یو اس بی بوسیله فلت به مین وصل میسه حتما در هنگام روشن کردن دستگاه وصل باشه
نتیجه را اعلام کن

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
با سلام
دوست من اول از همه بورد و با تینر فوری شستوشو بده و سپس در مرحله بعد از آیسی بایوس بک آپ تهیه کن و آیسی رو با فایل سالم پروگرام کن ببین مشکل حل میشه یا نه؟ اگه نشد اتصال چیپ ست ها باعث این مشکل می تونن بشن، مخصوصا GPU
نتیجه را اعلام فرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام داداش 100 درصد از بایوسه منم این مشکلو داشتم پروگرام کن حل میشه چیزی رو دست کاری نکن

اگه با پروگرام حل نشد برو تو کار تعویض قطعه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با تشکر از همه ی اساتید محترم.
من اون روز شارژر تستم دست همکارم بود، معمولا تو این موارد اول با یه شارژر دیگه امتحان میکنم قبل از هر کاری.
امروز این کار رو انجام دادم و لپ تاپ راه افتاد، تصویر داد و حتی تو محیط ویندوز هم رفت بدون هیچ مشکلی.
ممنون از راهنمایی های همه ی اساتید محترم و دوستان و همکاران عزیز.

بالا