آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم نگهداشتن شارژ در UPS

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
درود بر همه
یک عدد UPS هست که نه مارکش رو میدونم نه مدلش
فقط جلوش نوشته UPS
باتری موتور توش بود باز کردم اسید نداشت ریختم توش
زدم تو شارژ دو روز متوالی
دستگاه وقتی هیچ خروجی ای ازش نگیری مینویسه باتری 100 درصد یواش یواش کم میشه هر یک دقیقه حدودا یک درصد کم میشه یه لامپ صد باهاش روشن میکنی به ده دیقه نمیکشه دستگاه بوق بوق میکنه و خاموش میشه
بعد که خاموش میشه دوباره که میزنی به شارژ میزنه باتری 97 یا 95 درصد گاهی اوقات بعد میشه 100 دوباره میشه 95 دوباره صد میشه و چند دیقه بعد رو صد درصد میمونه
ولی باز هم ده دیقه یه ربع بیشتر لامپ صد رو روشن نگه نمیداره

آیا مشکل از باتری هست /.؟؟؟
پشت دستگاه کابل RS232 میخوره به چه کار میاد ؟؟؟
من باتری ندارم امتحان کنم چجوری مطمئن شم ؟

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
درود بر همه
یک عدد UPS هست که نه مارکش رو میدونم نه مدلش
فقط جلوش نوشته UPS
باتری موتور توش بود باز کردم اسید نداشت ریختم توش
زدم تو شارژ دو روز متوالی
دستگاه وقتی هیچ خروجی ای ازش نگیری مینویسه باتری 100 درصد یواش یواش کم میشه هر یک دقیقه حدودا یک درصد کم میشه یه لامپ صد باهاش روشن میکنی به ده دیقه نمیکشه دستگاه بوق بوق میکنه و خاموش میشه
بعد که خاموش میشه دوباره که میزنی به شارژ میزنه باتری 97 یا 95 درصد گاهی اوقات بعد میشه 100 دوباره میشه 95 دوباره صد میشه و چند دیقه بعد رو صد درصد میمونه
ولی باز هم ده دیقه یه ربع بیشتر لامپ صد رو روشن نگه نمیداره

آیا مشکل از باتری هست /.؟؟؟
پشت دستگاه کابل RS232 میخوره به چه کار میاد ؟؟؟
من باتری ندارم امتحان کنم چجوری مطمئن شم ؟

سلام اگه میتونی با یک باتری دیگه امتحان کن ببین چی میشه باتر ی چند امپره به نظر من که باتری خرابه کابل rs232 هم برای برنامه ریزی دستگاه هست

emos

کاربر vip
کاربر
2013-02-20
46
384
با سلام ups شما یک باتری داشته که به احتمال زیاد 1200VA و ظرفیت باتری 7AH میباشد
باتری این ups باید از نوع سیلد اسید باشه
زمان بک اپ ups از روی نمودار باتری میسنجن که بستگی به ظرفیت باتریات و میزان وات مصرف کننده داره ولی اگه میخوای با یک حساب سرانگشتی ببینی باتریات سالمه یا نه - ابتدا ups روشن کن حدود 200W بهش بار وصل کن - با مولتی متر ولتاژ باتری اندازه گیری کن - ولتاژ باتری نباید زیر 10.8v باشه(دقت کنید که دستگاه روی برق شهر نباشه و از باتری تغذیه کنه)
پورت rs232 برای برنامه ریزی ups (مثلا تنظیم میکنید که اگه باتری ها تا 75 درصد دشارژ شدند ups الارم داده و بعد از 1دقیقه خروجی قطع و دستگاه خاموش شود
و چک کردن بعضی از پارامترها مثل ولتاژ خروجی،میزان ظرفیت باتری ووووو
معمولا از نرم افزار winpower در توانهای کم ، مثل ups شما استفاده میشه

موفق باشید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مجدد شرکت نمایندگی پرسو الگترونیک اشنا داشتم سوال کردم گفت از همین روش که دوست گرامی m.alaeeبرای تست باتری استفاده میشد

بالا