آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: صدای ویز ویز کردن کارت گرافیک

سلام
دوستان یه عدد کارت گرافیک 570دارم که دمای در حالت عادی 55الی57درجه است و قتی کوچکترین کار مثلا یه ریتینگ ویندوز 7رو ازش میگیری شروع میکنه به ویز ویز کردن
تا جایی که من تجربه دارم باید صدای خازن باشه
حالا از دوستان حرفه ای میخام راهنمایی کنن
درود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: RSMMM

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام
دوستان یه عدد کارت گرافیک 570دارم که دمای در حالت عادی 55الی57درجه است و قتی کوچکترین کار مثلا یه ریتینگ ویندوز 7رو ازش میگیری شروع میکنه به ویز ویز کردن
تا جایی که من تجربه دارم باید صدای خازن باشه
حالا از دوستان حرفه ای میخام راهنمایی کنن
درود

درود
به غیر از صدای ویز ویز مشکل خاصی نداره؟؟
مثل ریسیت شدن یا سایر مشکلات مرتبط
ضمنا گرافیک مذکور فن داره یا از هیت سینک استفاده شده؟؟

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
درود
به غیر از صدای ویز ویز مشکل خاصی نداره؟؟
مثل ریسیت شدن یا سایر مشکلات مرتبط
ضمنا گرافیک مذکور فن داره یا از هیت سینک استفاده شده؟؟

استاد سلام
فکر نمیکنم کارت خفنی مثل 570 بدون فن و فقط با هیت سینک ارایه شده باشه.
اگه صدای ویز ویز میاد من احتمال میدم مربوط به قسمت ترانزیستورها و یا چوکهای فریت روش باشه چون تحت بار تضافی جریان بسیار بالای از داخل این قسمتها عبور خواهد کرد

سلام
داداش کارت دمایی بالا داره
در حالت عادی 55الی57درجه هست
مشکلی از جمله خاموشی یا ریست شدون غیره نداره فقط دمایی بالا داره همراه اینکه زمان تست و بازی صدای ویز ویز میده
خوب به غیر از خازن میشه صدای فازهای روی برد هم باشه

راستی اینم لینک کارت
GTX570

آخرین ویرایش توسط مدیر:
استاد سلام
فکر نمیکنم کارت خفنی مثل 570 بدون فن و فقط با هیت سینک ارایه شده باشه.
اگه صدای ویز ویز میاد من احتمال میدم مربوط به قسمت ترانزیستورها و یا چوکهای فریت روش باشه چون تحت بار تضافی جریان بسیار بالای از داخل این قسمتها عبور خواهد کرد
بله داداش همینطوره
حالا نظر شما چیه؟
میشه از ورودی برق از طریق اون 6پینهای کارت باشه که بر اثر برق زیاد یا نامطلوب بوجود بیاد
اگر از اونا اتصال کنه اولین جایی که ضربه میخوره کجاست ؟خازنها ؟!چی؟

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
اره عزیزم
570 256 بیته و یک غولی واسه خودش
دوست گلم - شما اول باید مطمن بشی این صدا از گرافیکه -
اول از همه پاور
مدل پاورت رو بگو و پاور عوض بکن
دوما وقتی صدای وز وز شروع شد - زودی کامپیوتر رو خاموش کن و با انگشت کوچیکت دمای تمام قطعات رو چک کن

سلام
اره عزیزم
570 256 بیته و یک غولی واسه خودش
دوست گلم - شما اول باید مطمن بشی این صدا از گرافیکه -
اول از همه پاور
مدل پاورت رو بگو و پاور عوض بکن
دوما وقتی صدای وز وز شروع شد - زودی کامپیوتر رو خاموش کن و با انگشت کوچیکت دمای تمام قطعات رو چک کن
سلام
بله کارت قدرتمندی هست با پهنای باند 256بیتی نه
320بیتی هست واقعا کارت قدرتمندی هست در رده خودش
الان داره خوب کار میکنه اما فقط من یکم حساس هستم گفتم اگر مشکل با تعویض کردن خازنها حل میشه خودم عوضش کنم
اصلا ایا خازن های جامد با همون شماره گیر میاد اینجا که نیست

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام
بله کارت قدرتمندی هست با پهنای باند 256بیتی نه
320بیتی هست واقعا کارت قدرتمندی هست در رده خودش
الان داره خوب کار میکنه اما فقط من یکم حساس هستم گفتم اگر مشکل با تعویض کردن خازنها حل میشه خودم عوضش کنم
اصلا ایا خازن های جامد با همون شماره گیر میاد اینجا که نیست

دوست گرامی روزت بخیر
راستش یکسری تاریخچه باید به دوستان بدی تا کمکت کنند
1-کارت نو خریدی یا دست دوم؟
2-کی خریدی خیلی وقته یا تازه؟اگه خیلی وقته خریدی از روز اول اینطور بوده یا تازه اینطور شده؟
3-از کجا میدونی دماش 55 درجه است با انگشت زدی یا دما سنج گذاشتی؟در ضمن دمای 55 درجه برای کارتهای گرافیک پیشرفته اصلا دمای بالایی محسوب نمیشه کارت گرافیکی مانند 5870 دمای بالا 60 درجه رو نشون میده اگه از روی برنامه GPUZ خوندی عزیز اون دمای core رو نشون میده که حتما باید بالاتر از دمای هیت سینکت باشه چون هسته مرکزیه.
4-ایا با پاور دیگه ای تست کردی؟ایا باز همون صدا رو میداد؟اصلا پاورت چیه؟پاورهای متفرقه زیر جریان بالایی که گرافیک طلب میکنه حتما به ادا و اصول میفتن.
5-ممکنه از خازن باشه ولی حتما باید از عیبش مطمئن باشی.هرگونه انگولک کردن قطعات کامپیوتر ریسک خودشو داره.اگه دست زدی ممکنه یکهو کارتت از کار بیفته و مطمئنا حیفه. کارتتو روی یک سیستم دیگه تست کن.
6-منم نظر دوست گرامی اقای پشتیبان رو دارم ممکنه از پاورت باشه که صدای وز وز از اون میاد و شما اشتباها فکر کردی گرافیکه.
7-در ضمن 75 وات برق از اسلات PCIE گرفته میشه که فتهای اطراف اسلات مسئول تامین اون برق هستن ممکنه حتی اونها هم مشکل دار باشن روی همین اصل تست گرافیکت با یک سیستم دیگه خیلی منطقی بنظر میاد.

بالا