آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کنده شدن قطعه ایی روی مادر برد لب یاب ایسوس مدل K53S

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
ابتدا این لب تاب خرابی کانکتور شارز داشت که درست کردم و لب تاب رو روشن کردم دیدم که مشکلی نداره و تصویر هم داد در مرحله تست بود لب تاب رو جمع کردم و وقتی که تست کردم دیدم تصویر نمیده بازش کردم و دیدم که کنار باتری بایوس یک قطعه 6 پین ریز smd کنده شده وقتی که رفتم دوباره سر جاش لحیم کنم متاسفانه دو تا پین شکست شماره ایی هم که روی این قطعه زده dt1 هست متاسفانه دوربین با کیفیت ندارم که عکس رو بزارم روی برد هم شماتیک نیست اگه دوستان میدونید این قطعه چی هست و کمک کنید و چی رو میشه جایش زد دیتا شیت رو هم گرفتم ولی متوجه نشدم که این قطعه چی هست با تشکر

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
لطفا کمک رسانید

ll4u1

کاربر
2014-01-29
16
27
سلام حتما تونستی یه عکس ازش بزار که ببینیمچیشده
اینم دون که میتونی با سیم پایه سازی کنی

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام حتما تونستی یه عکس ازش بزار که ببینیمچیشده
اینم دون که میتونی با سیم پایه سازی کنی

پایه ها رو که میدونم باید سیم کشی بشه اما مشکل اینه که این قطعه رو نمی دونم چی هست

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
از روی یک مادر برد اوراقی شبیه همین قطعه رو در اوردم و بجاش زدم مشکل تصویر ندادن حل شد اما مشکل دیگه به وجود امد ویندوز رو بالا نمیاره و تا اول استارت ویندوز میاد بعد خطای صفحه ابی میده و ریست میشه تا قبل از این داستان لب تاب مشکلی نداشت و سالم بود ویندوز هم بدون مشکل بالا میاورد

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مجدد دستگاه رو فرستادم شرکت برای تعمیر ودرست شد اما به نکته ایی در مورد این لب تاب بر خوردم بعد از تعویض این قطعه اشتباه شدم و با هارد دستگاه دیگه ای که اونم ایسوس بود دستگاه رو تست کردم که این جوری شد و بعد که هارد خودش رو هم گذاشتم همین حالتی بود امروز با هارد ی که اشتباه بسته بودم یک مادر بردpc رو همین حالتی کرد ایا ممکنه ایراد از هارد بوده باشه با تشکر

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
سلام من در چندین مورد از تعمیر مادر بورد به این مشکل برخوردم که با تعویض سیستم عامل مشکل صفحه ابی هم درست شد

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
کد قطعه اس ام دی شما dt1 است قطعه شما در بخش شارژر لپتاپ قرار دارد

[hide]
دیتاشیتی که گذاشتی یک نوع ترانسفورمر اس ام دی فرکانس رادیوی است که محدوده فرکانس آن از 0/15 تا 400 مگاهرتز با امپدانس 50 اهم و 0/25 وات و جریان آن30 میلی آمپر میباشد و کد آن ADT1 است کاربردش در امپدانس مچینگ و بالن میباشد
[/hide]

چون کدها فرق میکند و آن بخش اشاره شده به طبقه آر اف هیچ ربطی ندارد لذا شما باتوجه به کد فوق دیتاشیت اشتباهی دانلود کردی

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
باسلام
کد قطعه اس ام دی شما dt1 است قطعه شما در بخش شارژر لپتاپ قرار دارد

hidden content may not be quoted

چون کدها فرق میکند و آن بخش اشاره شده به طبقه آر اف هیچ ربطی ندارد لذا شما باتوجه به کد فوق دیتاشیت اشتباهی دانلود کردی

درسته دوست گرامی از جایی سوال کردم گفتن که این قطعه ترانزیستوره فت هست

بالا