آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشكل هنگ كردن كامپيوتر با اجراي فايلهاي تصويري با فرمت mpg

mshpsh

کاربر
2010-04-01
20
27
باسلام و احترام
اساتيد محترم لطفادر صورت امكان سريعا" پاسخ دهيد
ويندوز xp sp3
وقتي با كپچر فيلم دوربين رو روي كامپيوتر ركورد ميكنم و يا فيلمهائي كه از طريق ر س ی و ر ضبط شده و هردو با فرمت mpg هستند رو از درون فولدر مربوطه باز ميكنم سيستم هنگ ميكنه و با پيام پيوست شده مواجه ميشم ، حتي ويندوز مديا پلير هم به آخرين ورژن آپديت كردم بازهم نشد و با هربرنامه پلير ديگه ميخوام بازكنم هم هنگ ميكنه .
bbvh.jpg

لطفا" راهنمائي فرمائيد
بسيار متشكرم

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
آخرین ویرایش:

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
سلام
اگه
km player
+
klite codec pack
رو نصب کنید احتمال زیاد پخش میکنه
اگه نکرد هم شما یا ویندوز رو عوض کنید یا اگه نمیخواید
سی دی ویندوز رو بزارید
توی مرحله ی نصب
Repair
رو انتخاب کنید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
چرا عکس رو با فرمت bmp گذاشتید و zip کردین؟ همیشه عکس را با فرمت jpg بگیرید و قسمت اضافش رو هم حذف کنید و بعد آپلود کنید. من براتون اصلاح کردم.
به نظر من 3 تا مشکل میتونه وجود داشته باشه:
1- بعضی فیلم هایی که از ر س یور ضبط میشه دارای حق کپی رایت بوده و روی کامپیوتر پخش نمیشه
راه حل: روی سیستم دیگری هم تست کنید.
2- کدک مناسب با فرمت فایل مربوطه روی سیستم شما نیست:
راه حل: kmplayer را اگر نصب دارید یکبار پاک کنید و تیک پاک شدن تنظیمات را هم بزنید و بعد ری استارت کرده و دوباره نصب کنید و با تنظیمات دیفالت باید پخش کنه اگر نکرد ممکنه K-Light Codec به شما کمک کنه چون بعضی از کدکهایی را که kmplayer درست پشتیبانی نمیکنه این کدک پشتیبانی میکنه. ولی به شخص خوشم نمیاد این رو نصب کنم و سعی میکنم فقط کدک مورد نیازم رو پیدا کنم و نصب کنم. از player VLC هم میتونید امتحان کنید اون هم کدکهای کاملی رو پشتیبانی میکنه.

3- کارت گرافیک کامپیوترتون یا درایورش درست نصب نشده و یا مشکل سخت افزاری داره. که در این مورد هم مشکل شما رو قبلا دیدم.
راه حل: باز هم روی سیستم دیگر تست کنید.

من اگر جای شما بودم قبل از نصب هر کدکی روی ویندوز دیگه هم تست میکردم ببینم پخش میشند یا نه.

موفق باشید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام
توصیه دوستان خیلی خوب بوده - مخصوصا اقای نکویی
اقای نکویی میشه این رو یکم بیشتر توضیح بدید اخه من تا حالا چنین چیزی رو نشنیده بودم
یعنی رس ی ور توی فلش ضبط میکنه ولی اجازه پخش اون رو توی کامپیوتر نمیده ؟

1- بعضی فیلم هایی که از ر س یور ضبط میشه دارای حق کپی رایت بوده و روی کامپیوتر پخش نمیشه

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام بله. فقط توسط خودش پخش میشه اگر از کانالهای کارتی ضبط شده باشه. پردازندشون از سری ALI هست مثل ALI 3606.
اینها رو هر کاری بکنید توی کامپیوتر پخش نمیشه! مگر اینکه پردازنده از مدل دیگری داشته باشند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
اقای نکویی خیلی جالبه
دست شما هم درد نکنه
فرمت که ضبط میکنن چی هست ؟
اخه دلیلشون چیه ؟ مزیت به خصوصی دارند ؟
حالا احتمال داره بعدن ها کدک مربوط به اون ها بیاد ؟
-----------
یک بار یه فیلم از دی وی ار ضبط شده برام اوردن هر کاریش کردم تو هر برنامه و هر کانورتور میذاشتم اصلا قبولش نمیکردند
تنها و تنها فقط با K-Light Mega Codec اجرا شد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

mshpsh

کاربر
2010-04-01
20
27
با سلام و احترام خدمت 2 عزيزي كه بنده رو راهنمائي كردند
به استحضار برسونم كه كه فقط با نصب نرم افزار K-Light Mega Codec مشكل مر تفع گرديد.
+++جناب نيكو چشم ، منبعد رعايت خواهد شد.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
اقای نکویی خیلی جالبه
دست شما هم درد نکنه
فرمت که ضبط میکنن چی هست ؟
اخه دلیلشون چیه ؟ مزیت به خصوصی دارند ؟
حالا احتمال داره بعدن ها کدک مربوط به اون ها بیاد ؟
-----------
یک بار یه فیلم از دی وی ار ضبط شده برام اوردن هر کاریش کردم تو هر برنامه و هر کانورتور میذاشتم اصلا قبولش نمیکردند
تنها و تنها فقط با K-Light Mega Codec اجرا شد

دلیلشون اینه که کانالهای کارتی حق کپی رایت دارند و میخوان کسی ضبط نکنه فیلمها رو به دیگران بده. گرچه با DVB و یا خروجی رس یور به جای دیگه میشه بازم ضبط کرد ولی به هر حال سازنده این نوع پردازنده کد کردن فیلم رو تو دستور کارش قرار داده و احتمال زیاد از مدیران شبکه ها پول گرفته برای این کارش!

شاید آینده براش کانورتر یا کدک خاصی بیاد اما چند سال هست که این پردازنده ها در بازار هست و چیزی هم براش نیامده.
با فرمتهای مختلف ضبط میکنه. هم ts هم mpg
موفق باشیذ

p9q_30

کاربر
2014-03-28
1
0
سلام بله. فقط توسط خودش پخش میشه اگر از کانالهای کارتی ضبط شده باشه. پردازندشون از سری ALI هست مثل ALI 3606.
اینها رو هر کاری بکنید توی کامپیوتر پخش نمیشه! مگر اینکه پردازنده از مدل دیگری داشته باشند.

یعنی مهندس نمیشه این فایل هایی رو گرفته اونها رو کانورت کنه به فرمت ها پخش در کامپیوتر من تا الان به این مشکل برنخوردم ای کاش بر میخوردم تا دنبالش میرفتم
:dubbio00:

بالا