آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ MSI مدل MEGABOOK M635

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
درود.
دوستان عزیز یه لپ تاپ
MSI مدل MEGABOOK M635 برام اومده که روشن نمیشه .
وقتی شارژر رو بهش وصل میکنم چراغ شارژر روشن خاموش میشه و روی برد ولتاژ از نیم اهم شروع میکنه به زیاد شدن!

سوختگی ظاهری هیچ قطعه ای نداره.
DSC02161000.jpgDSC02162000.jpg

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
راستش من خودم نتونستم تعمیر کنم، یکی از همکارام زحمتشو کشید و دستش هم درد نکنه بهم نگفت چجوری!!!
ولی الان همین لپ تاپ یه اشکال دیگه داره!
روشن میشه ولی تصویر میده!
وقتی روی CPU محکم فشار میام تصویر میاد؛ البته حس میکنم لحیم سردی داره اطراف CPU.
هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم، حتی سوکت CPU رو هم در آوردمو داخلش رو خوب چک کردم ولی خبری نبود.
دیدم اساتید و همکارا توجهی به پست های دوستان و از جمله من نمیکنن برا همین دیگه از پست زدن دوباره منصرف شده بودم ولی الان اگه کسی میتونه راهنمایی کنه من خوشحال میشم از راهنماییش استفاده کنم.

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام داداش اون دوتا ماسفت های کنار چیپ خراب شده بودن؟ چون مشخصه برد زرد شده

برای اون وقتی سی پیو رو فشار میدی تصویر میاد؟؟ یا با هیت سینگ فشار ش میدی؟

اگه با هیت سینگ فشارش میدی به چیپ گرافیک فشار میاد و تصویر میاد و باید ریسولت شه

البته اون فت های کنار چیپ شمالی که داغ شدن احتمال اینو میدم که از گرماشون باعث شده چیپی که نزدیکشونه دچار قلع مردگی شه

نتیجه اعلام شود با تشکر

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
سلام دوست عزیز.
حمید جان دیشب کلآ رو لپ تاپ داشتم کار میکردم، اول رو GPU بعد روی NB و بعدش هم روی GPU فشار آوردم ولی تاثیری نداشت، فشار رو که بیشتر کردم هم دیدم تاثیری نداره و CPU کلآ سرد بود ولی GPU بعد از 10-15 ثانیه گرم میشد.
وقتی روی CPU مستقیم فشار آوردم ذر حدی که برد رو به سمت خودم (به سمت بالا) میکشیدم دیدم CPU گرم شد و تصویر اومد.
همین کارو با NB کردم دوباره دیدم تصویر اومد ولی وقتی با GPU این کارو کردم دیدم تاثیری نداره!
NB رو ریسولد کردم، مشکل پا بر جا بود.
گفتو GPU رو هم ریسولد کنم ضرر نداره، وقتی ریسولد GPU تموم شد دیدم بعد روشن شدن تصویر شطرنجی اومد، دوباره که ریسولد کردم همه چی برگشت به روال قبلی!!
حس میکنم مشکل از همون CPU باشه، چون طی مراحل ریسولد من رم و سی پی یو رو از دستگاه جدا میکردم انگاری این گذاشتن و برداشتن CPU یه تاثیری داشت!!!
الان باید فشار بیشتری رو CPU بیارم تا تصویر بده!!!

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
درود
سوکت CPU رو هم ریسولد کردی؟اینطور که داری میگی اشکال از ارتباط بین CPU و بورد هستش.
برای سردی لحیم CPU باید از زیر هیت بدی.
درود.
ممنون از راهنماییتون.
نه دوست عزیز این مورد رو تا حالا انجام ندادم، این طور که میبینم نباید از خمیر فلکس استفاده کنم، درسته؟
بعد اینکه پلاستیک سوکت رو در بیارم یا که نه باشه سر جاش؟

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز.
امروز دوباره اومد سر وقت لپ تاپ.
با بررسی دوباره دیدم وقتی روی چیپ شمالی که کنار چیپ گرافیک هست فشار میارم تصویر میاد ولی با این حال دوباره شکم رفت روی چیپ گرافیک!!
شکم رو گذاشتم کنار، چیپ شمالی رو ریسولد کردم، هم با دقت بیشتر و هم حرارت بیشتر، بعد از شست و شو با تینر دیدم تصویر اومد ولی کاملا برفکی!!
این بار روی چیپ گرافیک فشار اوردم دیدم تصویر خوب شد!
ذوباره اومدم سر وقت چیپ گرافیک، با ذقت و حرارت بیشتر و خمیر فلکس مرغوب این چیپ رو هم ریسولد کردم ولی دوباره تصویر رفت!!
الان دیگه حتی با فشار روی CPU هم تصویر نمیاد، همه ی چیپ ها حرارت نرمال دارن، سی پی یو هم یه مقدار گرم میشه ولی بعد از 7-8 ثانیه چیپ گرافیک خیلی گرم میشه و بعد از 2-3 ثانیه دوباره حرارتش نرمال میشه.
حدس میزنین مشکل این بار از چی باشه؟

بالا