آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور گرین 380

KANKASH2

کاربر
2013-08-30
11
11
با سلام
یک پاور گرین 380 دارم که دو ترانزیستور اولیه آن ( TT2148 ) کاملاً ترکیده ، دیود زینر کنارش هم سوخته ، ترانزیستورهای اولیه و دیود زینر را تعویض کردم ولی پاور روشن نمی شه و فقط 5 V SB دارد . ضمناً در خروجی کابل قرمز و نارنجی با مشکی بوق صفر می زند .

در صورت امکان لطف کنید مشکل از کجاست . با تشکر

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
دیود های خروجی سینک دوم را بیرون از مدار تست کنید ممکن است یکی از دیود ها شورت شده باشد. در ضمن از سلامت قطعات دیگر مانند مقاومت و خازن ها در اولیه مطمین شوید گاهی بهمراه ترانزیستورها چند مقاومت کم اهم هم خراب میشوند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
دوست من وقتی ترانزیستورهای TT2148 میسوزن مطمئن باشید مقاومتهای بالاشون هم میسوزن.البته جاهای دیگه هم ممکنه مشکل داشته باشه که باید بعد از تست مقاومتها به اونا دقت کنید.

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
دوست عزیز سعی کنید پستی که گذاشتید رو کامل تر ارائه دهید (توضیحات کامل تر + عکس از برد)
مشخص نیست که پاور شما نرمال سوئیچ میشود یا خیر ؟؟ چنانچه نرمال سوئیچ میشود تمامی ولتاژهای خروجی رو اعلام بفرمائید (زرد - آبی - سفید و ...)
ولتاژ سیم های بنفش و سبز رو اعلام کنید
دیود های زنر مربوط به سیم های قرمز و نارنجی رو چک کنید
موفق باشید

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
با سلام
یک پاور گرین 380 دارم که دو ترانزیستور اولیه آن ( TT2148 ) کاملاً ترکیده ، دیود زینر کنارش هم سوخته ، ترانزیستورهای اولیه و دیود زینر را تعویض کردم ولی پاور روشن نمی شه و فقط 5 V SB دارد . ضمناً در خروجی کابل قرمز و نارنجی با مشکی بوق صفر می زند .

در صورت امکان لطف کنید مشکل از کجاست . با تشکر

درود
دوست عزیز سعی کنید پستی که گذاشتید رو کامل تر ارائه دهید (توضیحات کامل تر + عکس از برد)
مشخص نیست که پاور شما نرمال سوئیچ میشود یا خیر ؟؟ چنانچه نرمال سوئیچ میشود تمامی ولتاژهای خروجی رو اعلام بفرمائید (زرد - آبی - سفید و ...)
ولتاژ سیم های بنفش و سبز رو اعلام کنید

دیود های زنر مربوط به سیم های قرمز و نارنجی رو چک کنید
موفق باشید

سلام دوست گرامی
اینطور که از پست اول برمی اید پاور توسط تستر پاور تست شده که بوق ولتاژ صفر در خروجیها دارن و اگر ولتاژی در سیم سبز نباشد تستر پاور کار نمیکند و همانطور که گفتند استندبای هم دارند رو سیم بنفش
پس مشخصاً مشکلات ایشون در زمینه متعلقات در کنار دوترانزیستور میباشد و در نتیجه هیچ ولتاژی بجز سیم سبز و بنفش ندارند.
متاسفانه همونطور که فرمودید پست بینهایت ناقص است.البته من خودم پاور 380 دارم ولی ایشون باید عکس بگذارند تا بتونم با پاور خودم چک کرده و اطلاعات بیشتری بهشون بدم.
از دوستانی که مشکلات خودشون رو عنوان میکنند خواهش دارم در صورت انجام هرگونه کاری(چه نتجه مثبت باشد چه نتیجه منفی)جهت اطلاع سایر دوستان پست بگذارند.
متشکرم

بالا