آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژ روی سیم سفید پاور vieraمدلvl-500watx

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
سلام
یه پاور ویرا دارم که روی سیستم که میزارم هاردم صدای تق تق میده وسیستم بالا نمیومد.پاور رو که عوض کردم سیستم درست شد
حالا خود پاور رو که چک کردم همه ولتاژها درسته فقط روی سیم سفید هیچ ولتاژی ندارم با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
سلام
یه پاور ویرا دارم که روی سیستم که میزارم هاردم صدای تق تق میده وسیستم بالا نمیومد.پاور رو که عوض کردم سیستم درست شد
حالا خود پاور رو که چک کردم همه ولتاژها درسته فقط روی سیم سفید هیچ ولتاژی ندارم با تشکر

درود
سیم سفید دارای ولتاژ منفی 5 هست و دیگر منسوخ شده همچنین در سیستم های جدید کاربرد نداره
احتمالا پاور شما زیر بار کم می آورد
پاور را باز کنید و با دقت تمامی قسمت ها رو ببینید که مشکل ظاهری دارند یا خیر
اگر تصویری از برد پاورتان از زوایای مختلف بگذارید بیشتر به نتیجه خواهید رسید
اما تعویض خازن های خروجی و ورودی بسیار محتمل بنظر میرسد
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arash&l

arash&l

کاربر
2013-09-29
84
235
ممنون دوست عزیز
مشکل همینه که شما میگین.فقط خازن ها از نظر ظاهری سالم هستن.باید همه خازن ها رو تعویض کنم.راهی نیست که بفهمم مشکل از کدوم خازنه.مثلا تست سالم بودن خازن های صافی ورودی چطوریه؟با شکر

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
دوست عزیز بری تست ظرفیت خازن به خازن سنج نیاز دارید و همچنین به ESR Meter
بنابراین بهترین روش تعویض همه خازن ها است

• Like

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
عکسهای واضح و روشن با رزولیشن بالا از زیر و روی برد مدار چاپی آن قرار بده تا راحتتر راهنمایی شوی

• Like

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
اگر اهمتر عقربه ای داشته باشی با آن هم روی رنج RX1K یا RX10K قرار بدهی مثبت باتری را به پراپ مثبت خازن و منفی را به منفی متصل میکنیم اگر سالم باشد اول خازن شارژ میشود یعنی عقربه به سمت راست منحرف میشود و سپس بسته به ضرفیت خازن بحالت اول برمی گردد یعنی شارژ و دشارژ میکند که بیانگر سلامت خازن است اگر در برگشت در جایی عقربه ایستاد و اهمی را نشان داد یعنی خراب است.

بالا