آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مدار محدود کننده جریان = Current Limiting Circuit

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام بر و بچ
اصل مطلب :
یه باتری اسیدی 12 ولت و 1300 میلی آمپر ساعت دارم و می خوام طوری ازش استفاده کنم
که ولتاژ رو همون 12 ولت بمونه ولی مصرف کننده نتونه بیش از مقدار معینی مثلا 750 میلی آمپر
از باتری جریان بکشه و در صورت کشش جریان بیشتر یا چیزی مثل اتصال کوتاه مداری بتونه زود
جریان رو کم یا قطع کنه و با عادی شدن وضعیت خودش اتوماتیک مدار و جریان رو به حالت نرمال
برگردونه و تا موقعی که جریان مصرفی تا حداکثر تعیین شده نرسیده ، بشه مثل یه فیوز یا یه
مدار تثبیت کننده آمپراژ که همون جریان ماست رو در حدود دلخواه نگه داره.
یکی از دوستان تو تاپیک مشابهی که زده بودم خیلی کمکم کرد ولی چون دیدم که چیزی که
من دنبالش هستم ممکنه یه موضوع کلیتی باشه این تاپیک رو زدم تا هم خودم جواب بگیرم و هم
بقیه دوستان که ابهام دارن هم همینجا تبادل نظر و نتیجه گیری کنن .
من خودم زیاد از الکترونیک بارم نیست و چند تا لینک پیدا کردم که اینجا می ذارم تا اساتید و
اعضای با تجربه تحلیل کنن و امیدوارم که یکی از دوستان بتونه شماتیک و نقشه نهایی برد
مدار چاپی رو با اون مشخصات دلخواه من واسم جور کنه .
ممنون همتون
با سلام :
دوست عزيز در تاپيك مدارات ساده براي مبتديان چند تا مدار با رگولاتور lm337 317 و ارشيو مدارات الكترونيك و... به همراه محاسبه فرمول محاسباتي مقاومت هاي محدود كننده جريان موجود ميباشد و همچنين تاپيك معرفي نرم افزار ها در همون بخش مراجعه كرده و مشكل خود را مرتفع سازيد . در صورتيكه مصمم هستيد اين مقوله را به اشتراك بگذاريد در تاپيك هاي سؤال و جواب همين بخش يا تاپيك هاي اموزشي سايت مراجعه كنيد .اين پست بلا محل و بعد از رويت شما حذف ميگردد .

{درج لينك سايت هاي غير در اين سايت مغاير قوانين و مقررات سايت ميباشد } .
با تشكر .
موفق باشيد .

saeid1987

کاربر
2010-02-21
1
0
تورو خدا کمک کنید محدود کننده جریان 10 آمپر
:smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help::smilie_help:

بالا