آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور Trust مدل P4-600

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام

پاور فوق روشن نمی شد و سیم های بنفش و سبز اصلا ولتاژ نداشت . پس از بررسی متوجه شدم ترانزیستور کنار هیت سینک اول سوخته ( C945 ) که تعویض کردم . همچنین یکی از ترانزیستورهای هیت سینک اول به شماره BU3150AF به همراه دو دیود N4148 سوخته بود که دیودها تعویض و ترانزیستور با نمونه مشابه Bu5072A که دیتاشیت آن تقریبا یکی بود تعویض شد . ولی هنوز هیچ کدام از سیم ها ولتاژ ندارد . خازن 4.7 سیم اسندبای نیز تعویض شد و همچنین مقاومت ها بررسی شد . اپتوکوپلر نیز تعویض شد ولی هنوز از ولتاژ خبری نیست . لطفا راهنمایی بفرمایید .

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
با سلام

پاور فوق روشن نمی شد و سیم های بنفش و سبز اصلا ولتاژ نداشت . پس از بررسی متوجه شدم ترانزیستور کنار هیت سینک اول سوخته ( C945 ) که تعویض کردم . همچنین یکی از ترانزیستورهای هیت سینک اول به شماره BU3150AF به همراه دو دیود N4148 سوخته بود که دیودها تعویض و ترانزیستور با نمونه مشابه Bu5072A که دیتاشیت آن تقریبا یکی بود تعویض شد . ولی هنوز هیچ کدام از سیم ها ولتاژ ندارد . خازن 4.7 سیم اسندبای نیز تعویض شد و همچنین مقاومت ها بررسی شد . اپتوکوپلر نیز تعویض شد ولی هنوز از ولتاژ خبری نیست . لطفا راهنمایی بفرمایید .
درود
دوست عزیز روی هیت سینگ اول 3 تا ترانزیستور وجود داره که یکیشون با دو تای دیگه متفاوته از لحاظ کد
معمولا اون وقتی شورتی پیدا کنه یا بسوزه ولتازهای 5 ولت را در سیم های سبز و بنفش نداریم
ضمناً عوامل مختلفی در ولتاژ ندادن سیم های سبز و بنفش دخیل هستند مثلا خود ترانش منطقه انشعاب ممکن است خراب باشد اما اگر تصویری از برد را میگذاشتید اساتید بهتر راهنمائیتان میکردند
موفق باشید

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
در بعضی از موارد طبق گفته دوستمون در پست قبل ترانس کوچک این قسمت بر اثر اتصالی از داخل قطع میشه که بیرون از مدار میشود تست کرد بدین صورت که معمولا از سمت اولیه 4 پایه وجود دارد و پایه های 1و2 باهم و پایه 3و4 با همدیگر اتصال داشته باشند

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
فیوز و پل دیود رو بررسی کردید.حتما فیوز سوخته و ممکنه پل دیود نیز اسیب دیده باشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

mj_local

کاربر
2012-02-04
105
419
تهران
وقتی فت ورودی میسوزه 100% c945 و تعدادی مقاومت و دیود 1n4148 اطرافش میسوزه
اگر فیوز سوخته باشه که باید عوض کنی بعد از فیوز با لامپ تست بزن اگر لامپ روشن شد دیود ورودی هات هم سوخته تعویض کن بعد همه این کار ها ببین ولاتاز سبز و بنفش داری یا نه
اگر نشد عکس روی برد بزار تا دقیق تر بهت بگیم چه کار کنی

بالا