آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل نشناختن هارد اکسترنال وسترن یک ترا

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
سلام دوست من
شما دقت کنین زمانی که هارد رو به سیستم وصل می کنین صدای ریتم دار و منظمی از هارد میشنوین یا نه؟
اگه این صدا باشه احتمالا firmware یا همون میان افزار هاردتون پاک شده و هاردتون خودش رو نمی تونه به سیستم معرفی کنه. راه حلش هم یه دستگاه pc3000 یا سالویشن دیتاست که بتونین دوباره این میان افزار رو روی چیپست بریزین یا به اصطلاح پروگرامش کنین. (فایلش تو وبسایت هاردها برای دانلود هست)
اگه صدایی که از هارد میاد ریتمیک نباشه و یه بار بیاد یه بار نیاد احتمالا هارد ضربه خورده و قسمت مکانیکی هاردتون اسیب دیده که مقرون به صرفه ترین روش جراحی هارد صرفا به خاطر ریکاوری اطلاعاتتون هست و الا اینکه بخواین هاردتون مثل روز اول بشه رو بی خیال شین.
حالت سومی که برای هاردها پیش میاد (که البته احتمالا شامل هارد شما نمیشه چون موتورتون میچرخه) سوختن برد هست که با بازکردن برد قابل مشاهده هست. تا جایی که تجربه من یاری میکنه اصولا تو هاردها یک یا دو تا دیود smd تو ورودی برق هست که میسوزه البته باید فیوزها رو هم چک کرد. و با تعویض اونا مشکل برطرف میشه. مگر اینکه اسیب تا چیپست ها هم رسیده باشه که معقولانه ترین راه تو این مورد تعویض برد هارد است.
موفق و موید باشید

ممنون آقا آرش بابت پاسخ خوب و کاملتون و ممنون بابت وقت گذاشتن روی این موضوع .
وقتی هارد رو وصل میکنم 4 یا 5 بار صدای قز قز از هارد میاد به صورت ریتمیک هست (مثل این میمونه که اول هد حرکت میکنه و موتور روشن میشه و بعد خاموش میشه ) این صدا 4 و 5 بار تکرار میشه و قطع میشه و صدای دیگه ای دیگه از هارد نمیاد .
مشتری میگفت قبلا یه ضربه ای خورده (از ده سانتی از دستش افتاده روی میز) ولی بعد از ضربه خوب کار میکرده که یه مدت بعد خراب شده .
برد رو باز کردم و چک کردم , سوختگی , لحیم سردی از لحاظ ظاهری نداره . کابل رو هم یه بار با کابلی که مطمئنم سالمه تست کردم .
اگه بتونم صدای هارد رو برای راهنمایی شما ضبط میکنم و پیوست میکنم

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
سلام
دوست عزیز اگر می خوای جواب بگیری توصیه آقای پشتیبان رو انجام بده که ساده ترین راه هست.
هارد رو از قاب بیرون بیار و مستقیم بزن به سیستم ببین شناسایی میکنه یا نه.
اینجوری می تونی ایراد رو تفکیک کنی به خود هارد و اون برد و سیم قاب.
اینا رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید تا دوستان بیشتر بتونن راهنمایی کنن.
من از این ایراد چند تا داشتم که
1- کابل ارتباطی usb بوده.
2- برد قاب بوده
3 - خود هارد هم بوده.
موفق باشی

سلام
ممنون آقا امیر
من هارد رو از روی قاب بیرون آوردم و تست کردم ولی منظور از مستقیم زدن رو متوجه نمیشم . منظورم اینه که برد تبدیل ساتا به usb نیست که بخوام با ساتا مستقیم وصل کنم .
عکسی که از پشت برد گذاشتم
1- 12 پین که نمیدونم استفادش چیه
2- با این usb به کابل وصل میشه
3- دو پین که استفادشو نمیدونم .

بردی که usb وصل میشه مستقیم به خود هارد وص میشه و برد رابطی نداره .
منظور از مستقیم وصل کردن برد ساتا رو میفرمودین ؟

پیوست‌ها

• 84.4 کیلوبایت بازدیدها: 127
  • 38.2 کیلوبایت بازدیدها: 133
  • 44.7 کیلوبایت بازدیدها: 126

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
مشتری میگفت قبلا یه ضربه ای خورده (از ده سانتی از دستش افتاده روی میز) ولی بعد از ضربه خوب کار میکرده که یه مدت بعد خراب شده .
خدا امواتت رو بیامرزه
خب از اول میگفتی افتاده
عجباااا

-------
از این سری که ساتا نیستن خیلی دارم
متاسفانه با pc3000 هم زنده نشدن

آخرین ویرایش:

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
خدا امواتت رو بیامرزه
خب از اول میگفتی افتاده
عجباااا

-------
از این سری که ساتا نیستن خیلی دارم
متاسفانه با pc3000 هم زنده نشدن

چون میگفت بعد از افتادن یه ماهی سالم بوده نگفتم که گمراه نشیم , مگه امکان داره بعد از ضربه یه ماه هم خوب کار کنه ؟
پس اگه با pc3000 هم قابل حل نباشه یعنی بی خیال اطلاعاتش بشم ؟ مشتری میگفت اطلاعاتش مهمه

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام عزیزم
خب شما بشین یه جمع بندی بکن
ببین 15 تا هاردی که میان چه اشکالاتی دارن
هاردهایی که برای بنده میاد - تقریبا ماهی بین 10 تا 20 عدد می باشد
در درجه اول بد سکتور - دوم نوسان - سوم ریکاوری - چهارم ضربه - پنچم فریم وار و ...
ببین کدوم یک از این مشکلات با پی سی 3000 یا سالویشن رفع میشه
در ضمن سالویشن و پی سی 3000 مکمل همدیگه هستند
ببین هزینه ای که میخای بکنی ایا به صرفست ؟ به نظرت پول دستگاه رو طی چند سال میتونی در بیاری و...
پی سی 3000 یک نمونه چینی داره نزدیک دو میلیون تومن - یه نمونه داره 5 تومن - یه چیز خیلی خوب که پرتابل هستش 12 تومن - یه نمونه هم تو سایت دیدم که زده بود 18 تومن
==================
پسر خوب - وقتی هارد ضربه خورده - به نظرت پی سی سه هزار میتونه چیکار کنه ؟
اون یارو هم که گفته چهار صد هزار تومن - میدونه هارد نیاز به جراحی داره - وباید این رو همون اول میگفتی
=================
شما هم توی یک برگه بنویس و جلوی دید مشتری بزن - مشتری عزیز : به دلیل پایین بودن کیفیت هارد ، از اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید
بنده این اطلاعیه رو پارسال به گوش 3000 نفر رسوندم
شماره تمام مشتری های خودم رو یک جا تو سامانه جمع کردم وبه همه اس ما اس دادم

آخرین ویرایش:

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوستان:
در تعميرات هارد ديسك نياز به يك سري ابزار و اطلاعات كافي در اين زمينه مي باشد
مثلا همين دوستمان عكس هارد اكسترنال رو گذاشته كه فاقد برق و ديتا ساتا مي باشد كه در اين هارد ها توسط يك سري از پين هاي روي برد كابل ساتا و برق آن را متصل مي شود مانند شكل زير
HDDCONNECT.jpgIMG_0584.JPGIMG_0585.JPGUSBWD2.JPGWD5000BMVV-11A1CS0_sm.JPG
در تعميرات هارد ديسك بايد يك آرشيو قوي از ميانه افزارها موجود داشته باشيد
يك ديگر از ملزومات تعميرات هارد ديسك ابزار مي باشد كه آن هم روز به روز توسعه پيدا مي كند و كساني كه در اين زمينه فعاليت مي كنند بايد اطلاعاتشان بسيار زياد و به روز باشد.
از همه مهم تر داشتن يك آرشيو قوي از بردهاي هارد هاي مختلف(سالم) كه جمع آوري آن زمان زيادي مي برد.
و در آخر توصيه ميكنم با توجه به اينكه بنده علاقه زيادي به تعميرات هارد دارم ولي با جمع آوري اطلاعات در اين ضمينه به اين نتيجه رسيده ام كه براي اين كار نياز به سرمايه و پشتكار زياد و از همه مهمتر فقط بايد در اين زمينه فعاليت كرد(تعمير هارد) و وقت خود را براي كارهايي ديگر نگذاشت كه متاسفانه با اين بازار كار همه ما مجبور به همه كار هستيم(منظور خدمات نرم افزار-نصب ويندوز-تعميرات سخت افزار-فروش سيستم و...)

بالا