آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: ولتاژ گیری نوک شارژر hp

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
سلام به اساتید بزرگ و دوستان
از اساتید می خواهم نوک شارژر hp ولتاژ گیری بکنند ببینند هنگامی که شارژر را به لپ تاپ وصل می کنند ولتاژ آن تغیر میکند چون ولتاژ نوک آن 19.5 ولت است
لطفا تست کنید و جواب بدید
متشکر

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
شارژر لپ تاپ 19 تا 20 ولت خروجی داره - اون ولتاژ روی بدنه داخلی فیش شارژ است
یه ولتاژ ثانویه هم باز داره که به قول شما توی نوکش هست - اون هم بین 6 تا19 ولته - بعضی موقع ها صفر هست و موقعی که به لپ تاپ وصل بشه میتونی اندازه گیریش کنی
حالا مشکلت چیه ؟
در ضمن سوالات رو چرا تو بخش لپ تاپ های HP پرسیدی ؟
اون رو به بخش لوازم جانبی انتقال دادم
-------------
خیلی جالبه - دوست خوبمون sovietiran از پست سوال ایشان تشکر کرده است
از کی تا حالا سوال کردن تشکر داره ؟

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
این نکات را اگر اشتباه هست اصلاح فرمایند دوستان:
1-شارژرهای ای بی ام قدیمی 16 ولت هستند و 19 ولت یک قاعده کلی نیست.
2-بدنه بیرونی 0 ولت و بدنه داخلی مثبت 19.5 است.
3-پین سوم یا همان نوک! برای تامین ولتاژ یا به قول یه دوست،ولتاژ ثانویه نیست بلکه به ای سی دالاس وصله و شناسایی شارژر از طریق این پین انجام میشه روی لپ تاپ.
ولتاژی که روش نسبت به صفر ولت بدنه بیرونی قرائت میشه حدود نیم ولت با ولتاژ مثبت اختلاف دارد.

4-خبط بزرگی کردم که از سوال تشکر کردم و از جمیع مسلمین تقاضای بخشش دارم!ولی بفرمایید اشکالش چیه؟!!

اجرکم عندالله

بدرود

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
شارژرهای قدیمی -14 تا 16.5 ولت بودن و فعلا خارج از بحث ماست
خب خودم بش میگم شارژر ثانویه - چون یه ولتاژی بین 6 تا 19 ولت داره و بدون اون لپ تاپ هم کار میکنه
وقتی اون رو بدون زیر بار ولتاژ گیریکنی می بینی صفره - ولی موقع زیر بار رفتن میشه ولتاژ گیریش کرد
موقعی که اون رو قطع بکنم لپ تاپ خیلی خوب کار میکنه - بازی هم باش کردم -فقط باطری شارژ نمیشد

آخرین ویرایش:

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود با عرض پوزش که بنده وارد بحث شما میشم ولی همانطور که همکار عزیزمونsovietiranفرمودن سیم سوم برای معرفی شارژر و کنترل شارژ میباشد که خوب واضحه که نبودش تو مدار باعث خاموشی نمیشه ولی باطری شارژ نخواهد شد همانطوری که با شارژر های فیک بی کیفیت هم شارژ نمیشه اون تغیر ولتاژ دوم هم بستگی به میزان پور و خالی بودن باطری داره شما نزدیک به فول شارز ولتاژ بگیر خالی هم ولتاز بگیر هر چی به استانه فول شارژ نزدیک تر بشی ولتاژ هم پایین میاد

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.گفته دوستان گران قدر رو تایید میکنم.و فعلا تا جایی که بنده اطلاع دارم 2 شرکت دل و اچ پی از این نوع شارژر ها که پین وسط برای شناسایی توسط دستگاه میشه استفاده میکنن.

بالا