آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: DVD رایتر سامسونگ CD میخواند ولی DVD را Blank (خام آماده رایت) نشان میدهد!

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام دوستان
یک DVDرایتر سامسونگ برام آوردن که CD میخواند ولی DVD را Blank (خام آماده رایت ) نشان میدهد! لنزشو تمیز کردم نشد خواستم پتانسیومتر رو تنظیم کنم ولی نمیدونم کدومش مال DVD است که مال CD رو از تنظیم خارج نکنم چطوری میشه فهمید کدومشون مال DVD است که مستقیم برم سراغش؟:blush:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
عکسهای واضح و خوانا بودن قطعات روی آن از زیر و روی برد مدارچاپی با علامتگذاری موارد خواسته شده خود از آن قرار بده تا راحتتر راهنمایی شوی

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام اینم عکس
پتانسیومترها رو با دایره قرمز نشون دادم حالا لنز پایینی رو تنظیم کنم یا بالایی؟
20050303459.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
دیدم کسی جواب نمیده خودم دست به کار شدم
نتیجه این شد که پتانسیومتر بالایی مال dvd بود پایینی اگه هم مال cd باشه حتی من 180 درجه هم چرخوندمش ولی تاثیری توی خوندن cd نداشت و همچنان cd رو میخوند...
بالایی رو ده درجه به سمت خلاف عقربه های ساعت چرخوندم از ده تا dvd یکیشون رو شناخت ولی به خوبی محتویاتشو نمیخوند بعد از اون هی بیشتر چرخوندمش ولی دیگه بدتر میشد که بهتر نمیشد! در جهت عقربه های ساعت هم فایده ای نداشت.
اگه فیرمویر بزنم درست میشه؟ یا از لنزه؟:distrust:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
سلام
دیدم کسی جواب نمیده خودم دست به کار شدم
نتیجه این شد که پتانسیومتر بالایی مال dvd بود پایینی اگه هم مال cd باشه حتی من 180 درجه هم چرخوندمش ولی تاثیری توی خوندن cd نداشت و همچنان cd رو میخوند...
بالایی رو ده درجه به سمت خلاف عقربه های ساعت چرخوندم از ده تا dvd یکیشون رو شناخت ولی به خوبی محتویاتشو نمیخوند بعد از اون هی بیشتر چرخوندمش ولی دیگه بدتر میشد که بهتر نمیشد! در جهت عقربه های ساعت هم فایده ای نداشت.
اگه فیرمویر بزنم درست میشه؟ یا از لنزه؟:distrust:

درود
دوست عزیز خواندن سی دی و عدم خواندن دی وی دی و بالعکس معمولا از خود optic میباشد
حتی الامکان چشمی لنز را با یک دستمال کاغذی و مقداری کمی آب مقطر و یا آب دهان تمیز کنید
چنانچه مشکل حل نشد برابر عکسی که گذاشتی از دو پتانسیومتر با مولتی متر تست اهم بگیر ببین چه عددی را نشان میدهد
معمولا عدد بالاتر در پتانسیومتر نشان دهنده DVD و عدد پایین تر نشانه CD است !
نتیجه رو نیز اعلام کن
موفق باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 17mousavi

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
برای بهتر خواندن باید پتانسیومتر را به کدام جهت چرخوند

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
بالایی مال سی دی می باشد و پایینی مربوط به دی وی دی،یه مدل هایی است که سمت راست چپی سی دی می باشد و سمت راستی دی وی دی می باشد و در کمی در جهت عقربه های ساعت چرخونده شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw
بالا