آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مراحل تعمیر هارد دارای بدسکتور

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
سلام
برای هارد های دارای بدسکتور باید چطور عمل کرد
اول باید بدسکتور گیری کرد و یا اینکه فرمت سطح پائین انجام داد و یا با ویکتوریا رایت lba انجام داد

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام با صفا
شما هر کار بکنید باز بد سکتور از دوباره فعال میشه - حتی با پی سی 3000
بهترین و ساده ترین روش
[hide]
مناطق بد سکتور رو شناسایی کنید و از اون ها تو پارتیشن استفاده نکنید
از برنامه hdd regnator کمک بگیر تا بتونی مناطق بد سکتور رو شناسایی بکنی - به فکر تعمیر بد سکتور نباش چون فقط وقت کشیه [/hide]

آخرین ویرایش:

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام با صفا
شما هر کار بکنید باز بد سکتور از دوباره فعال میشه - حتی با پی سی 3000
بهترین و ساده ترین روش
hidden content may not be quoted
با تشكر از شما استاد گرامي ولي اينجوري اگه هارد به هر دليل پارتيشن هاش پاك بشه دوباره ميشه همون اش و همون كاسه،درسته؟من چند باري مراجعه كردم به مراكز جراحي هارد،اون قسمت هايي كه سكتورهاش قابل تعمير نيست رو به طور كامل از هارد حذف ميكنن طوري كه ديگه در دسترس نيست و حجم هارد هم تغيير پيدا ميكنه و ديگه خبري از بدسكتور نيست.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام و ادب
دوست عزیز در سی دی هیرونز برای هر هارد با هر برندی یک ابزار مخصوص وجود داره.برای هارد سی گیت seatools برای هارد سامسونگ همچنین،برای هارد مکستور و...........در بعضی موارد شما اگر بتوانید هارد رو فرمت سطح پایین انجام بدی بدسکتور مرتفع میشه.و در بعصی موارد خیر.روش من اینه که ابتدا با hdd regenator بد سکتور رو تعمیر کرده و سپس فرمت سطح پایین انجام میدم.در ضمن در مواردی که تعداد بد سکتور ها خیلی زیاد باشن عملا هارد غیر قابل استفاده میباشد.در ضمن همیشه برای اطمینان دو بار عمل بد سکتور گیری رو انجام بدید و دقت کنید اگر یک سکتور پس از تعمیر دوباره مشکل دار شد اینجاست که باید نتیجه بگیرید اختلال جدی وجود داره.
در ضمن هر برندی از هارد مد نظرت بود رو بگو تا نرم افزار مخصوص به اون رو براتون توضیح بدم.
با تشکر

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
با تشكر از شما استاد گرامي ولي اينجوري اگه هارد به هر دليل پارتيشن هاش پاك بشه دوباره ميشه همون اش و همون كاسه،درسته؟من چند باري مراجعه كردم به مراكز جراحي هارد،اون قسمت هايي كه سكتورهاش قابل تعمير نيست رو به طور كامل از هارد حذف ميكنن طوري كه ديگه در دسترس نيست و حجم هارد هم تغيير پيدا ميكنه و ديگه خبري از بدسكتور نيست.
سلام عزیزم
چنین چیزی وجود نداره و یا تا الان من ندیدم - هم توی PC3000 و هم دستگاه های مشابه
بد سکتور رو معمولا رفع میکنن - با این برنامه هایی رایگان باز بد سکتور هایی که در حد و توان خودشون هست رو رفع میکنن -و بدسکتور و بد قطاع های بزرگ رو که رفع نمیکنه - یا اگه بخواد رفع بکنه مثلا زمانش رو میزنه 8 روز -علی کل حال به صرفه نیست

مگه hdd regenerator بدسکتورها را رفع نمیکنه
کار ویکتوریا چیه
عزیزم به شما هم باز توصیه میکنم - بنده عمریست که دارم با اینها هارد سر و کله میزنم -پس تجربم رو توی چند خط بت میگم
[hide]

هاردهایی که میان تعمیر بیش از 80درصدشون توی 50 گیگ اول بدسکتور دارن - یعنی دقیقا همون جایی که ویندوز قرار داره - به خاطر همین مشتری رو همیشه اذیت میکنه و هر چند روز باید ویندوز عوض بکنه
شما Hdd Regnator رو بذار - مثلا بت میگه توی 3 گیگ بد سکتور داری - توی 15 گیگ بد سکتور داری - توی 30 گیگ هم بدسکتور داری - پس تا اینجا منطقه خراب و پیدا کردی
حالا شما هر چقدر زحمت بکشی و این ها رو ترمیم بکنی باز اگه توی اون منطقه اطلاعات قرار بگیره مشتری رو اذیت میکنه - پس راه حل
برنامه های مدیریت پارتیشن رو بذار - وقتی برنامه بوت شد - یه درایور واسه ویندوز میخای بسازی - طبق برنامه hdd regnator میدونی از یک گیگ تا سی گیگ منطقه خراب هستش -پس درایور ویندوز رو از سی و پنچ گیگ به بعد بساز -یعنی اون منطقه خراب باید بدون پارتیشن قرار بگیره -این تنها راز موفیقت استفاده از هارد می باشد

حالا باز هاردهایی داریم که توی وسط و یا اواخر بد سکتور دارن که باز طبق همین روش اقدام میکنی
یادمه یه هارد 500 لپ تاپی اومده بود که بدسکتور زیاد داشت -حتی اون رو پیش pc3000 فرستاده بود ولی باز هارد صفحه ابی میداد و ویندوز میپروند
خلاصه منم نشستم کل هارد رو بدسکتور گیری کردم - از 15 تا 18 گیگ بد سکتور داره - از 104 تا 111 گیگ بدسکتور داره -230 تا 233 گیگ بد سکتور داره - 440 گیگ تا اخرش هم بد سکتور داره
این مناطق رو از پارتیشن جدا کردم
الان هارد مثل فرفره داره کار میکنه - فک کنم یه 8 ماهی از این قضیه میگذره - همه چی امن و امان [/hide]

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
با فرمایشات دوست بزرگوار و قدیمی جناب باسم کاملا موافقم
دوستان گرامی ، طبق تجربه اندکی که دارم در این سالها متوجه شدم هاردی که بدسکتور دارند بخصوص اونهایی که شدید هستند هارد نمیشود مگر اینکه بسیار سطحی باشد که با L L F یا همون فرمت سطح پایین حل میشود و یا همون روش جناب باسم
در غیر اینصورت اعتبار کاری شما زیر سوال میرود خلاصه شما کارشناس هستید و باید مشتری را قانع کنید که خیر این هارد را بخورد
خوبی هایی هم دارد هم روی هارد نوع سود میگیرید هم اجرت نصب و پاراتیشن و win و ... را میگیرید و از همه مهمتر اعتبار کاریتان زیر سوال نمیرود
پایدار باشید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
اون دسته از دوستانی که میخان این روش رو پیش ببرن نیاز به برنامه HDD Regnator 1.7 دارید . توجه کنید این برنامه یک مزیت خیلی خیلی خوبی نسبت به نسخه مشابه اون در سی دی هاینرس داره
با اینکه شرکت هایرنس ادعا میکنه تمام برنامه هاش پولی و اصلی هستن ولی انگار باز خوب کار نمیکنه -هم خودم به این نتیجه رسیدم و هم از دو تا از همکارام
پس برنامه رو براتون اپ میکنم - فرمتش Iso هستش و به راحتی میتونید اون روی سی دی اجرا کنید
حالا مزیت این نسخه نسبت به نسخه مجموعه هایرنس و نجوه بدسکتور گیری

[hide]
توی نسخه تحت هایرنس برای بدسکتور گیری باید از همون نقطه اول شروع بکنی - یعنی اگه بخوای بدونی توی 300 تا 400 گیگ چه خبره ، باید منتظر مونی که برنامه ازاول شروع بکنه تا برسه به 300 گیگ
ولی تو نسخه ای که براتون اپ کردم -میتونی به برنامه دستور بری از کجا شروعه بکنه - مثلا بش میگی از 315 گیگ شروع کن به خواندن هارد
این از این
حالا چرا این نسخه رو معرفی کردم ؟ چون خیلی به کارتون میاد
دوستان و همکارانی که بدسکتور گیری کردن خیلی خوب متوجه میشن
شماها هم اگه دقت کنید تا بتونید میتونید خیلی از هاردهای رو زنده بکنید
اگه با hdd regnator کار کرده باشید بعضی موقع ها به بدسکتورهای خفن برمیخورید - مثلا میرسه به 3 گیگ هارد و شروع میکنه بدسکتور گیری که کلا با دوحالت مواجه میشید
حالت اول : بتون میگه هارد غیر قابل شناسایی هستش و برنامه از بد سگتور گیری میزنه بیرون ( به دلیل وخیم بودن وضعیت هارد )
حالت دوم : شروع میکنه به ترمیم کردن هارد که سکتور به سکتور پیش میره - گاهی دیدم برای ترمیم یک گیگ مثلا دو روز وقت میبره - حالا شما باید از مزیت این ورژن استفاده بکنید - مثلا دارید مشاهده میکنید برنامه توی سه گیگ مونده و داره سکتور به سکتور ترمیم میکنه و وقت پیشنهادی خود برنامه هم 200 ساعته -صد درصد اصلا به صرفه نیست و معلوم نیست چه اتفاقی می افته- همون جا کامپیوتر رو خاموش میکنید - دقت کنید حتما خاموش بکنید بعد روشن بکنید-ریست هم نکنید فقط خاموش - از دوباره برنامه hddregnator رو اجرا کنید - حالا به برنامه دستور بدید که از 4 گیگ شروع به اسکن بکنه -اگه دیدید چهار گیگ سالمه پس نتیجه میگیرید سه گیگ بدسکتور داره و توی یه کاغذ یاداشت کنید که سه گیگ بد سکتور داره تا توی پارتیشن بندی ازش استفاده نکنید - حالاشاید ببینید 4 گیگ بد سکتور داره -از دوباره کامپیوتر رو خاموش بکنید -برید واسه 5 گیگ و 6 گیگ و همین طور ادامه بدید -
مثلا نتیجه میگیرید 3 و 4 و 5 گیگ در وضعیت بد سکتور هستند -بعد در ادامه 11 گیگ هم بدسکتور داره - باز هم ادامه میدید 24 گیگ بد سکتور داره - خلاصه یه مشاده کلی بکنید می بنید باید از یک گیگ تا 25 گیگ رو از به صورت یک تیکه از پارتیشن بندی محروم بکنید
نکته : وقتی جایی مشاهده میکنید قسمت 24 گیگ هارد بدسکتور داره سعی کنید یک یا دو گیگ بعد و قبل از اون رو هم منطقه خراب تصور بکنید- حال اگه واقعا توی 24 گیگ بدسکتور دارید توی برگه یاد داشت میکنید از 22 تا 26 گیگ بدسکتور دارید

کم کم این کارها رو بکنید دستتون روان میشه

خب اگه خوب دقت کرده باشید چنین هاردهایی رو به خوبی میشه زنده کرد ولی نیاز به کمی حوصله و دقت دارید -دو نکته مهم:
فرض کنید یک هارد رو بدکستور گیری کردید -مثلا از یک تا 100 گیگ بدسکتور داره -100 تا 103 گیگ هم همینطور -180 تا 182 باز به همین شکل -
بعد با برنامه های مدیریت پارتیشن این فضاها رو از پارتیشن بندی حذف میکنید - و پارتیشن بندی رو هم طوری انجام دادید که خبری از بدسکتور توش نیست وبه راحتی میشه داخلش اطلاعات انتقال داد
نکته مهم : به مشتری بگید که هیچ وقت هارد رو پارتشین بندی نکنه . چون تمام زحماتتون به باد میره و مشتری میاد پارتیشن های اصلیش روی منطقه بدسکتور میسازه -پس به مشتری حتما بگید که فقط میتونه پارتشین ها رو فرمت بکنه -ولی پارتیشن بندی کلی ممنوووووووع
نکته دیگه : با یک ماژیک روی هارد گزارش ها رو بنویسید - مثلا بنویسد از 1 گیگ تا 10 گیگ بدسکتور دارد - از 50 تا 52 بد سکتور دارد - تا اگه اون مشتری پارتیشن های قبلی شما رو پاک کرده باشه شما بتویند به راحتی از دوباره واسش پارتشین بندی بدون بدسکتور بکنید وگرنه باید از دوباره بشینید سکتور به سکتور پیش برید و اون زحمتی رو که کشیدید رو از دوباره پیش برید -

مشاهده فایل‌پیوست HDDREG new.rar

[/hide]

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
این هم یک نمونه بد سکتوری گیری در هارد 640 گیگ
از 1 گیگ تا 20 گیگ بدسکتور داره - از 70 تا 75 بدسکتور داره - اینها خارج از پارتیشن ها قرار دارن و به صورت فضای غیر استفاده در هارد باقی میمانند
درایو ویندوز هم 50 گیگ ساختم فقط یادم رفت که فرمتش رو به primary تغییر بدم
[hide]

Untitled - 2.jpg

[/hide]

آخرین ویرایش:
بالا