آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور با تعویض خازن های بزرگ

4rest

کاربر
2013-04-30
64
153
بوشهر
با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی

پاوری معمولی 230 وات هست روشن میشه ولی ضعیف هست خازن های بزرگ این پاور ظرفیتش نصف شده. این خازن ها رو با خازن های نو دقیقا همون ظرفیت و ولتاژ غوض کردم حالا دیگه پاور روشن نمیشه.خازن های قدیمی این برد رو سر جاش میزارم پاور دوباره روشن میشه.با خازن های نو دیگه هم تست کردم مشکل حل نشده.ممنون میشم راهنمایی بفرماید.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
دوست گرامی ، از پاوری که اطمینان دارید خازن اولیه آن سالم است و تقریبا رنج آن هم نزدیک است استفاده کنید
قلع مردگی برد را هم برطرف کنید
موفق باشید

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
[hide]سلام گاهی بعضی از همکاران خازن ها را با فشار خارج میکنند که باعث می شود لایه داخلی حفره های پایه های خازن همراه خازن کنده شوند که میبینیم با تعویض خازن مین برد مورد نطر روشن نمیشه ولی با دوباره گذاشتن خازن های معیوب یا قبلی مشکل برطرف می شود زیرا اتصال رخ نمیده و جریان برقرار نمیشه در برداشتن خازن ها نباید از زور استفاده کرد تا این مشکل ایجاد نشود[/hide]

4rest

کاربر
2013-04-30
64
153
بوشهر
ممنون از راهنمایی های خوبتون اما بنده با فشار این کارو انجام ندادم و لحیم مردگی هم گرفته ام و این موضوع خیلی عجیبه هرچی خازن نو امتحان میکنم نمیشه.

seee

Banned
2009-02-05
141
616
با سلام.
وقتي خازن هاي نو را در مدار قرار داديد ولتاژ خازنها رو اندازه گيري كنيد تقريبا بايد 300 ولت رو داشته باشد.
با تشكر.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
خازنهای نوی خراب زیادی در بازار وجود دارد به فروشنده خازن مراجعه میکنی بعضی مواقع حتی باز خازن سنج تست آنرا نشان میدهد که ظاهرا سالم است
ولی چون دستگاه ای اس آر وجود ندارد نمیشود تست واقعی گرفت

4rest

کاربر
2013-04-30
64
153
بوشهر
با تشکر از توجه شما دوستان ولی بنده از این خازن دو نوع متفاوت دارم یکیش از یک فروشنده و کمی خازن تپل تره و یکی دیگش از فروشنده دیگری با خازن های باریک تر خریداری کرده بودم.مگر اینکه 3 خازن از این دو نوع که بنده انتخاب کردم مشکل داشته باشه.

بالا