آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بالا بودن ولتاژ سیم زرد و نارنجی پاور viera مدل VI-650

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
درود
ولتاژ سیم زرد از
ترانس، دیود شاتکی موجود در هیت دوم و خازن های 16 ولت 1000 میکرو تامین می شود.

با سلام
اگر امکان داره ولتاژ سیم نارنجی را هم بفرمایید از کجا تامین می شود ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط mohsen-d
با سلام
خازنی که علامت زدید نو هست و دو سری هم تعویض شده در عکس به نظر می رسد باد کرده . خازن ها را عرض کردم چندین بار تعویض کردم و مطمئن هستم که از خازن ها نیست .در ضمن تمامی خازن های الکترولیت چه اولیه و ثانویه تعویض شده اند . همچنین آی سی LM339 تعویض شد و KA7500 تست شد و مشکلی نداشت . ولی مشکل ولتاژ سیم نارنجی هنوز پا برجاست

خازن الکترولیتی نو بادکرده نیز در بازار وجود دارد که خراب است
ضمنا خازنهای تعویضی از نظر ولتاژ و ظرفیت بایستی دقیقا با خازنهای اصلی یکی باشند

آخرین ویرایش:

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
باسلام

خازن الکترولیتی نو بادکرده نیز در بازار وجود دارد که خراب است
ضمنا خازنهای تعویضی از نظر ولتاژ و ظرفیت بایستی دقیقا با خازنهای اصلی یکی باشند

خازن ها دقیقا از لحاظ مشخصات با خازن های اصلی یکی است .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_476

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام

از اساتید محترم کسی نظری نداره . نمی دونم کدوم قسمت را تست کنم ؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
ای خدا باز هم viera
به یقین خدمت همکاران عرض میکنم یکی از بدترین پاورهای موجود در بازار همین ویرا است
حتی به خاطر گرانی قلع میان بسیار بسیار کم از قلع استفاده میکنند از هر 100 پاور ویرا صفر ، 101 پاور قلع مردگی دارند
به همکاران توصیه میکنم برای مشتریانی که سیستم میبندند از ویرا استفاده نکنند اگر هم استفاده میکنند قبلش تمام پایه ها را شارژ لحیم کنند
حالا بریم سر اصل مطلب
دوست بزرگوار این ویراهای جدید همشون مادرزادی ولتاژ هاشون با هم فرق میکنند خدا را سپاس جریان درست و حسابی ندارند وگرنه !!!
اولا توصیه میکنم استفاده نکنید
ولی اگر چیپ مادربرد شما اینتل نباشد میتوانید با خیال راحت استفاده کنید البته اگر جای دیگر پاور مشکل نداشته باشد
موفق باشید

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با درود
ای خدا باز هم viera
به یقین خدمت همکاران عرض میکنم یکی از بدترین پاورهای موجود در بازار همین ویرا است
حتی به خاطر گرانی قلع میان بسیار بسیار کم از قلع استفاده میکنند از هر 100 پاور ویرا صفر ، 101 پاور قلع مردگی دارند
به همکاران توصیه میکنم برای مشتریانی که سیستم میبندند از ویرا استفاده نکنند اگر هم استفاده میکنند قبلش تمام پایه ها را شارژ لحیم کنند
حالا بریم سر اصل مطلب
دوست بزرگوار این ویراهای جدید همشون مادرزادی ولتاژ هاشون با هم فرق میکنند خدا را سپاس جریان درست و حسابی ندارند وگرنه !!!
اولا توصیه میکنم استفاده نکنید
ولی اگر چیپ مادربرد شما اینتل نباشد میتوانید با خیال راحت استفاده کنید البته اگر جای دیگر پاور مشکل نداشته باشد
موفق باشید

با سلام و تشکر فراوان آقای امجدی
مادربوردم Elitegroup مدل G31T-M است آیا مشکلی ایجاد می کند ؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
دوست بزرگوار ، بنده اگر جای شما بودم مطمئنا از این پاور استفاده نمیکردم بهتره از این پاور برای تست و موارد دیگر استفاده کنید
موفق باشید

رضاشیخ

کاربر
2017-07-29
10
9
تهران
سلام یک خازن های ریز بین دو هیت سینگ هستن که معمولا ۱ یا ۲.۲ یا ۴.۷ یا ۱۰ میکروفاراد و ۵۰ ولت هستن بیشتر خازن ها ولتاز را کم و زیاد میکنند

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
سلام یک خازن های ریز بین دو هیت سینگ هستن که معمولا ۱ یا ۲.۲ یا ۴.۷ یا ۱۰ میکروفاراد و ۵۰ ولت هستن بیشتر خازن ها ولتاز را کم و زیاد میکنند

درودبر شما
رضا جان تاریخ اخرین ارسال برا حدود 6تا7 سال پیشه تا حالا هرچی بوده نتیجه گرفتن
حتی پاور انقدر بی کیفیته که ارزش گوش زد کردن نکته ای برای تعمیرات( که دیگران استفاده کنن) هم نداره

آخرین ویرایش:
بالا