آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل چراغ قوه

aslani606

کاربر
2007-07-17
1
6
سلام
من یک چراغ قوه شارژی دارم که وقتی کلید چراغ رشته ای 5 ولت را وصل میکنم ، لامپ میسوزه
ولی لامپ دوم که شبیه مهتابی هست کلیدش را وصل میکنم مشکلی نداره؟
ورودی ولتاژ رو لامپ را هم تست کردم حدود 6 ولت.
مشکل از کجاست؟
آیا میتونم بجای لامپ رشته از led استفاده کنم؟اگر امکانش هست ، چه نوع led باید بخرم؟ باید در مدار تغییری بدم یا نیازی نیست؟
با تشکر فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
سلام
من یک چراغ قوه شارژی دارم که وقتی کلید چراغ رشته ای 5 ولت را وصل میکنم ، لامپ میسوزه
ولی لامپ دوم که شبیه مهتابی هست کلیدش را وصل میکنم مشکلی نداره؟
ورودی ولتاژ رو لامپ را هم تست کردم حدود 6 ولت.
مشکل از کجاست؟
آیا میتونم بجای لامپ رشته از led استفاده کنم؟اگر امکانش هست ، چه نوع led باید بخرم؟ باید در مدار تغییری بدم یا نیازی نیست؟
با تشکر فراوان

سلام

دیگه استفاده از لامپ تنگستنی صحیح نیست چون جریان زیادی میخواد و نور کمی داره

4 لامپ سفید LED را با مقاومت 4.7 اهم سری کنید و اگه نورش کم بود یکی را حذف کنید یعنی 3 لامپ را با مقاومت سری استفاده کنید ( متناسب با ولتاژ LED شاید با دو لامپ )
ضمنا میتونی دو دسته سری درست کنی و دو دسته را با هم موازی کنی که نورش بیشتر بشه

سپاس

آخرین ویرایش:

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام
پیشنهاد من استفاده از پاور ال ای دی هست یه دونه سفید مهتابی تهیه کنید با یک مقاومت 10 اهم یک یا سه وات سری کنید مقدار مقاومت رو میتونید کم و زیاد کنید تا به ولتاژ و جریانی که در زیر میگم برسید .
ولتاز دوسر ال ای دی پاور یک وات سفید 3 تا 3.5 ولت و جریانش 300 تا 350 میلی امپر باید باشه
فقط باید دو تا نکته رو دقت کنید یکی خنک ماندن ال ای دی که یه هیت سینک ستاره ای برای یک وات کافیه و اینکه باتری بتونه جریان مورد نظر رو تامین کنه .

بالا