آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربرد Giga 945PL-S3

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
درود
دوستان یه مادربرد گیگابایت به مدل Ga-945pl-s3 هست که روشن بود کار میکرد تو تو فیش خروجی صدا همون سبز رنگه که وصل میشه به اسپیکر فیش شکست و گیر کرد مادربرد دیگه روشن نشد
کلا اون فیش هارو در آوردم باز هم روشن نشد
سیم سبز و مشکی پاور رو زدم روشن شد دیباگر کدش خاموشه سی پی یو گرم نمیشه
یدونه قطعه هست زیر چیپ جنوبی شبیه به فت هست سه تا پایه داره که هر سه تاش یه اندازه ان و بدنه هم داره روش هم نوشته 1117 اون خیلی خیلی داغ میکنه

به نظر شما از اونه؟؟
لطفا راهنماییم کنید... با تشکر فراوان

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
درود
دوستان یه مادربرد گیگابایت به مدل Ga-945pl-s3 هست که روشن بود کار میکرد تو تو فیش خروجی صدا همون سبز رنگه که وصل میشه به اسپیکر فیش شکست و گیر کرد مادربرد دیگه روشن نشد
کلا اون فیش هارو در آوردم باز هم روشن نشد
سیم سبز و مشکی پاور رو زدم روشن شد دیباگر کدش خاموشه سی پی یو گرم نمیشه
یدونه قطعه هست زیر چیپ جنوبی شبیه به فت هست سه تا پایه داره که هر سه تاش یه اندازه ان و بدنه هم داره روش هم نوشته 1117 اون خیلی خیلی داغ میکنه

به نظر شما از اونه؟؟
لطفا راهنماییم کنید... با تشکر فراوان

دوست عزیز این قطعه رگولاتور هست و مربوط به بخش صدا می شود ان را حتما تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
رگولاتور رو عوض کردم از روی یک مین دیگه باز کردم باز هم داغه وقتی که پاور رو وصل میکنم... داغ میشه درحالی که من هنوز مادربرد رو روشن نکردم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
رگولاتور رو عوض کردم از روی یک مین دیگه باز کردم باز هم داغه وقتی که پاور رو وصل میکنم... داغ میشه درحالی که من هنوز مادربرد رو روشن نکردم

ایسی های صدا را چک کنید که اتصالی نداشته باشند در ضمن پشت جک اسپیکر بر روی مین یک قطعه محافظتی تعبیه شده که در صورت اتصال کوتاه می سوزد و فیوزهای smd به رنگ سبز نیز در اطراف ان وجود دارد این قطعه را تعویض و فیوزها را نیز تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
پشت جک اسپیکر خبری نبود... قطعه محافظتی پیدا نکردم داداش... فیوز به رنگ سبز هم ندارم این دور و بر... بقیه فیوز ها چه شکلی ان؟:26000000:

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
با درود دقیقا کنار اون رگولاتور ، بایوس قرار دارد شما بایوس را خارج کنید ببینید باز هم بیش از حد داغ میکند نتیجه را اعلام کنید موفق باشید
یه آی سی هشت پایه اس ام دی زیر این رگولاتور قرار داره شما به اون میگین بایوس؟؟ :worrieds:

وقتی هم که برق رو فقط وصل میکنم به مادربرد داغ میشه بعد از اینکه سیم سبز و مشکی رو وصل میکنم مادربرد روشن میشه داغیش کم میشه و عادی میشه

راستی وقتی پایه سمت راست این رگولاتور رو با بدنه رگولاتور یه لحظه اتصال بدم مادربرد استارت میخوره و روشن میشه و روشن باقی میمونه

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
این عکسی که گذاشتم تو عکس نمای کامل مادربرد 3 جا رو خط کشیدم
شماره یک اون دو تا فت رو وقتی پراپ مشکی رو میذارم رو بدنه و پراپ قرمز رو پایه سمت راست مولتی متر بوق میزنه یا پراپ ها رو بلعکس هم میذارم بوق میزنه

وقتی فت هارو خارج هم میکنم تو مادربرد رو پایه های خالیش هم تست میکنم باز هم بوق میزنه مولتی متر

شماره دو رو کلا از رو مین خارج کردم گفتم شاید اتصالی از اون باشه که نبود

شماره سه وقتی سوکت 24 پین و 4 پین وصله به مادربرد و مادربرد خاموش است به شدت داغ میکنه بعد از اینکه سیم سبز و مشکی رو اتصال میدم روشن میشه مادربرد داغیش کم میشه ( رو شماره سه نوشته شده 1117)

عکس دوم هم همون قطعه شماره سه هست که روش نوشته 1117 از نمای نزدیک تر

اساتید خواهشمندم یاری کنید
با تشکر

پیوست‌ها

• 131.9 کیلوبایت بازدیدها: 356
  • 217 کیلوبایت بازدیدها: 363

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
این عکسی که گذاشتم تو عکس نمای کامل مادربرد 3 جا رو خط کشیدم
شماره یک اون دو تا فت رو وقتی پراپ مشکی رو میذارم رو بدنه و پراپ قرمز رو پایه سمت راست مولتی متر بوق میزنه یا پراپ ها رو بلعکس هم میذارم بوق میزنه

وقتی فت هارو خارج هم میکنم تو مادربرد رو پایه های خالیش هم تست میکنم باز هم بوق میزنه مولتی متر

شماره دو رو کلا از رو مین خارج کردم گفتم شاید اتصالی از اون باشه که نبود

شماره سه وقتی سوکت 24 پین و 4 پین وصله به مادربرد و مادربرد خاموش است به شدت داغ میکنه بعد از اینکه سیم سبز و مشکی رو اتصال میدم روشن میشه مادربرد داغیش کم میشه ( رو شماره سه نوشته شده 1117)

عکس دوم هم همون قطعه شماره سه هست که روش نوشته 1117 از نمای نزدیک تر

اساتید خواهشمندم یاری کنید
با تشکر

دوست عزیز شما قطعاتی که در مسیر پایه وسط این دو فت یا (گیت) این فت ها قرار دارند را چک کنید احتمالا یک قطعه در مسیر اتصالی دارد در ضمن نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
میشه کامل تر و ابتدایی تر توضیح بدید دقیقن چی رو چک کنم ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady
بالا