آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: انتخاب سرویس دهنده اینترنت

mojtaba00

کاربر
2012-01-02
236
938
38
خراسان رضوی مشهد
سلام!

من که آقا مجتبی با توجه به اینکه باهاتون هم استانیم از ADSL خود مخابرات استفاده میکنم سرعتشم رضایت بخشه!

خودمن قبلا از مخابرات داشتم اولش خوب بود ولی حالا نه هنوز هیچ کاری نکردی میبینی حجم اینترنتت تموم شده و باید دوباره شارژکنی بعد پشتیبانیشم جواب درست نمیده

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
با تشکر از آقای پشتیبان و اگه اجازه بدید با عرض پوزش از اساتید محترم یک دید کلی داشته باشیم
----------------------------------------------------------------------------
طبق قانون باید سرعت دانلود 1/8 سرعت اینترنت باشه
یعنی سرعت 1024 کیلوبایت یا همون 1مگ باید حد اکثر 128 کیلوبایت سرعت دانلود به شما بده
به زبان ساده بعضی شرکت ها اگه پهنای باند داشته باشن سرعت بیشتری در اختیار شما قرار میدن
در کل ما چند نوع مودم داریم که از لحاظ قدرت مقایسه میکنیم
1-ADSL
مزیت ها : ارزان هست-سرعت خوبی داره در صورتی که از شرکت های خصوصی بگیرید-
مشکلات : به خط تلفن نیازداره و حتما باید نویز گیر داشته باشید ولی تلفن را اشغال نمیکنه - قطعی زیاد - نوسان سرعت - بعضی وقت ها دلت میخواد خردش کنی خطوط PCM را بعضی شرکت ها میدن بعضی ها نه
از شرکت هایی مثل شاتل و پارس آنلاین اکانت بگیرید چون گردنشون کلفته ( میتونن سرعت زیادی بهتون بدن)
مخابرات در همه شهر ها زیاد جالب نیست برادر من (شهر به شهر فرق میکنه)
2-لینک 5.8Ghz وایرلس
مزیت ها : بدون نیاز به خط تلفن - قابل جابجایی هر جا ه بری وسط بیابون برو اینترنت از هرجا دلت خواست بگیر - قطعی توی کارش نیست مگر اینکه نصاب بد نصبش کنه - قدرتش وحشتناک زیاده میشه باهاش خیلی کار ها کرد - تازه از هر جایی دلت خواست میتونی اینترنت بگیری -میتونید برای یک اپارتمان یک دانه بخرید و سیم کشی کنید به همه خونه ها ( هر خونه سرعت و یوزر مجزا داشته باشن) هزینه مودم را هم تقسیم کنید.
معایب: باید روی پشتبون بزاریش :) روی یک میله 3 متری مثلا ببندیش - باید برای وایرلس شدنش از اکسس پوینت یا هر چیز دیگه استفاده کنی ( یک هزینه دیگه ) قیمت خود مودم ها هم خداییش گرونه - نصابش باید تجربه کافی داشته باشه
انواع مودم ها
NanoStation , M5 با قدرت خوب
PowerStation هنوز واسه کسی نصب نکردم (بزارش توی خونه آنتن میده ) قدرت خیلی بالایی داره
SXT Mikrotik اسم میکروتیک که میاد دیگه فکر نکنم نیاز به توضیح باشه (همه کار میکنه) گیم نت ها برای شبکه بین چند گیم نت ازش استفاده میکنن ولی کاراییش خیلی بیشتر از این حرفاست
و غول ارزان قیمت تازه وارد شرکت UBNT یعنی AirGrid خیلی خوشکله قدرتش هم وحشتناکه
-------------------------------------------------------------
3G Reader
پیشنهاد میکنم کسی نخره (همین)
-------------------------------------------------------------
Wimax
مزایا:قابل حمل-استفاده و کانفیگ آسان-توی خونه مودم را میزاری و استفاده میکنیخداییش مودم های قدرتمندی داره
مشکلات: کلا دو شرکت عرضه میکنن ( ایرانسل و مبین نت(همراه اول) ) سرعتش زیاد جالب نیست و اینکه قطعی زیادی داره
----------------------------------------------
مودم های دیگه ای هم هست ولی به درد کاربر خانگی نمیخوره و کم استفاده هستن

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
یک مشکل اساسی اینه در هر نقطه از کشور و یا حتی شهر کیفیتهای سرویسهای مختلف متفاوت هست و به این راحتی نمیشه یک سرویس که در جایی خوب جواب داده به فرد دیگری هم پیشنهاد داد. شبیه قضیه دارو هست که نمیتوان به هر کسی یکدارو رو تجویز کرد با علائم مشابه ....

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام اطلاعات دوستان خوبه
به خاطر همین بود تو تایپیک زیر گفتم سرعت . نام شرکت و شهرستان رو بگید - چون صد در صد تو همه شهرها فرق میکنه
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=38575
وایمکس ها که تعرفه و سرعتشون یکیشه و بحث انتی دهیش میمونه - سرعتشون متوسط و پایینه - قیمت مودم هاشون گرونه - انتی دهیشون یک شهر کامل رو ساپورت نمیکنه بلکه نقطه نقطه ساپورت میکنه - در اکثر خونه مشتریان متوجه شدم مودم حتما باید کنار پنجره باشه تا سرعت مطلوب رو بهتون بده
------------------
ADSl انصافا سابقه کاریشون از همه اینها بیشتره - اون دوستمون که گفتن قطعی زیاد داره تایید نمیکنم - به قول اقای نکویی بستگی به شهر و مرکز مخابراتتون داره - نویزگیر هم دونه ای 5 تومنه - نوسان سرعت رو خوب توضیح ندادید ( مثلا شما وایمکس 512 میگیری سرعت بت 64 میده و اگه سرعتش پایین اومده میتونی بگی نوسان داره - در صورتی که 512 ADSl بگیری سرعت 100 تا 1000 تا هم بهت میده - پس شما نمیتونید هیچ گونه اعتراضی بکنید چون سرعت واقعیتون 64 تا هستش و بین شما بین 100 تا 1000 نوسان داری )
-----------------
شبکه های وایرلس رو اصلا بتون پیشنهاد نمیکنم
نانو استیشن با هزنیه نصب و کابل و اشتراکش چیزی حدود 350 هزار تومن در میاد
شما وقتی خواستی نانو بخری باید ببینی اونجا رو چه شرکت هایی خصوصی پوشش میدن - اگه انتی دهی خوبی میخای باید نانون رو سره یک ساختمون نصب کنی - خدا نکنه جلوتون یه ساختمون دیگه باشه که دیگه کارت بی نتیجه میمونه و باید جهتت رو عوض بکنی و شرکت جدید پیدا کنی
همه این ها به کنار - قیمت تعرفه هاشون وحشتناکه - مثلا 512 با 4 گیگ ترافیک بین شرکت های وایمکس و ADSL حدود 17 تا 23 هزار تومن در میاد - ولی همین تعرفه در شبکه های وایرلس به دلیل گران بودن تجهیزات امکان داره تا 40 هزار تومن برسه
و باز بین مشتریان مشاهده شده نانو استیشن به سرقت رفته و یا خودم بر اثر هوا نانو افتاد زمین و خورد شد
سرعتشون هم بدک نیست -هم خوب داریم و هم خوب تر
-----------
مودم های سیم کارت رو اصلا نگیر که فقط ول معطلیه - ولی اگه پوشش رایتل داری خیلی عالیه - یکی دوستان 512 داشت تا 100 تا هم بش سرعت میداد یعنی حتی از وایمکس هم بیشتره
شما یه وایمکس میگیری 200 تومن - ولی یه مودم سیم کارت 3g میخری 80 تومن - سیم کارت رایتل هم 30 تومن که قابل حمل در همه شهرستان ها می باشد .

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
ولی از من به شما نصیحت
تا خوده تک تک شرکت ها و مودم ها رو تست نکنی هیچ وقت به نتیجه خوب نمیرسی
بشین ماه به ماه شرکت ها رو عوض بکن
و یا اینکه از دوستان و اطرافیان محلتون تحقیق کن ببین چی دارن و چی استفاده میکنن و سرعتشون چطوره
موفق باشی

بالا