آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: صفحه آبی موقع نصب ویندوزXP

madarshab

کاربر
2012-08-10
50
79
سلام یه سیستم دارم که میخواهم روش ویندوز xp نصب ولی یه صفحه ابی میاد موقع نصب ویندوز
این صفحه در دوحالت اومد یه بار قبل از اینکه بخواهم درایور رو مشخص کنم یه بار هم بعد از اینکه درایو که میخواهد ویندوز داخلش نصب بشه رو انتخاب کردم و فایلهای اولیه رو کپی کرد
و سیستم ریستارت شد صفحه ابی اومد
اما مشکل اینه که روی این سیستم میخواهم ویندوز سون نصب کنم به راحتی نصب میکنه اما ایکس پی نصب نمیشه
رم و هارد تعویض شدن اما باز هم همین ایراد رو داره

madarshab

کاربر
2012-08-10
50
79
سلام دوست عزیز مدل مادربورد چیه تو قسمت بایوس یه قسمت داره اون رو تنظیم کنید مشکل حل میشه به احتماله 90%

مدل مادربرد اینتل d41
دقت کنید مادربرد اینتل است

سلام
عزیز لپ تاپ هست یا pc ؟
اگه لپ تاپ هست یا باید تو تنظیمات بایوس ahci رو به ata تغییر بدی یا اینکه ویندوز xp sata support نصب کنی.
پی سی
برای تنظیمات بایوس با نقل قول بعدی توضیح میدم

اگر هم پی سی هستش برید توی بایوس تو قسمت هارد ببینید اول هارتون میاد بالا میشناستش حجم داره بعد برید تو ستاپ هارد اگر هاردتون ساتا هستش گزینه ata یا ide را براش تنظیم کنید

در پست اول گفتم که روی سیستم میشه ویندوز سون نصب کنم اگه این ایرادی که شما دارین میگین و مربوط به شناسایی هارد باشه سیستم هارد رو میشناسه اما نمیشه ویندوز نصب کنیم یعنی ویندوز ایکس پی نمیشه نصب کنیم
تا حالا این ایراد رو نداشتم که اینجا اعلام کردم
با تشکر از دوستان بابت راهنمایی شون

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
دوست عزیز
مشکل Blue Screan در هنگام نصب ویندوز
به صورت اولویت بندی
1-Ram
2-Bios Setup
3-Hard Disk
4-احتمال نیم درصد گرافیک
-----------------------------------------
وقتی سون نصب میشه میشه ممکنه از رم یا هارد باشه
دوتاشو تست کن

madarshab

کاربر
2012-08-10
50
79
دوست عزیز
مشکل Blue Screan در هنگام نصب ویندوز
به صورت اولویت بندی
1-Ram
2-Bios Setup
3-Hard Disk
4-احتمال نیم درصد گرافیک
-----------------------------------------
وقتی سون نصب میشه میشه ممکنه از رم یا هارد باشه
دوتاشو تست کن

به نظر شما وقتی روی یه سیستم ویندوز سون نصب میشه رم یا هارد اگه ایراد دار باشه نشون نمیده و ویندوز ایکس پی نشون میده؟؟

الان هر دو تا رو تست کردم یعنی روی یه سیستم دیگه گذاشتم و روی اون سیستم تونستم ویندوز رو نصب کنم
من احتمال میدم از بایوس باشه و یه اپدیتش بکنم ولی سوال اصلی من اینه که چرا میشه یه ویندوز دیگه نصب بشه و ایکس پی نمیشه به زودی عکس صفحه رو هم میزارم

بالا