آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نصب صدای دیجیتال SPDIF به جای آنالوگ در ویندوز 7

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
با سلام
دوستان چند باره موقع نصب کارت صدای مادر بورد که اکثرن گیگا بایتن به جای نصب شدن صدای آنالوگ (خروجی سبز رنگ وسط) صدای دیجیتال SPDIF به طور پیشفرض نصب و فعال میشود و آنالوگ خروجی ندارد! علت این امر چیست؟ من از دی وی دی اتو درایور استفاده میکنم.

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
با سلام
این مشکل را من هم چند روز با سیستم یکی از مشتریهام داشتم نتونستم کاری بکنم و رفتم سراغ کارت صدا.
ممنون میشم دوستان و مدیران بخش راهنمایی کنند
باتشکر

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
با سلام
دوستان چند باره موقع نصب کارت صدای مادر بورد که اکثرن گیگا بایتن به جای نصب شدن صدای آنالوگ (خروجی سبز رنگ وسط) صدای دیجیتال SPDIF به طور پیشفرض نصب و فعال میشود و آنالوگ خروجی ندارد! علت این امر چیست؟ من از دی وی دی اتو درایور استفاده میکنم.

درود
اگه از سالم بودن کارت صدای انبرد اطمینان دارید
از سایت سازنده درایور اصلی خودش را دانلود کنید و نصب کنید
اتو درایور ، داریورها بدرستی نصب نمیکنه و گاهی هم در بعضی مادربردها مدل را بدرستی تشخیص نمیده
مثلا realtek hd audio manager را نصب نمکینه

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
سلام
من درایور خودش رو هم نصب کردم ولی جواب نداد

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود
جامپرهای روی مادربرد هم که مربوط به صدای جلوی کیس هست را هم تست کنید بدرستی تنظیم شده باشه
اگه باتز جواب نداد و
realtek hd audio manager
هم نصب شده و ایکونش در کنار ایکون بلندگو میاد
وقتی سیم اسپیکر را وصل میکنید یه پنجره میاد که از روی اون میشه تنظیمات را بصورت دستی وارد کرد

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
وقتی سیم اسپیکر را وصل میکنید یه پنجره میاد که از روی اون میشه تنظیمات را بصورت دستی وارد کرد

سلام مهندس جان
دقیقا این کار را هم انجام دادم اما بازهم صدا در فیش سبز رنگ نه در پشت کیس و نه در جلوی کیس ، اصلا نداشتم

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام مهندس جان
دقیقا این کار را هم انجام دادم اما بازهم صدا در فیش سبز رنگ نه در پشت کیس و نه در جلوی کیس ، اصلا نداشتم

وقتی سیم اسپیکر را وصل میکنید بشرط نصب بودن" realtek hd audio manager "یه پنجره میاد یا نه ؟؟
اگه اومد که میسه خروجی صدا را از روی تنظیمات این پنجره روی فیش آبی یا سایر تغییر داد
اگه بدرستی درایور نصب باشه باید این ایکون اومده باشه
و همچنین دو عدد جامپر روی مادربرد هم باید متصل باسه

1.JPG
realtek hd audio manager

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
البته احتمال سوختن ایسی یا همون چیپ صدا هم هست
که در مادربردها شایع هست
بهترین کار تعویض چیپ و ساده ترین راه استفاده از کارت صدا PCI هست
چون هزینه تعویض چیپ فرق زیادی با کارت PCI نداره

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
من بعد از رویت این مشکل اومدم درایور رو از نصب خارج کردم خود ویندوز بعد از ری استارت درایوری براش نصب کرد حالا هر موقع فیش سبز رو وصل میکنم یک پنجره میاد یخورده با اون پنجره ور رفتم(نفهمیدم چیکار کردم) نتیجه این شد که فیش سبز رو میزنم صدا میاد و دیجیتال جاشو داده به آنالوگ اما فیشو که میکشی بیرون دوباره پیشفرض دیجیتال میشه.

بالا