آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن dell inspiron mini 10 و عدم نمایش هیچ تصویری

aliazadi1234

کاربر vip
کاربر
2013-12-02
38
100
سلام دوستان

یه لپ تاپ inspiron mini 10 دارم روشن میشه ولی تصویر نداره تقریبا همه مداراتو چک کردم سالم هستن حالا به led شک کردم مشتری میگه دستگاهو به برق زده شارژ بشه ولی وقتی میخواسته روشن کنه دیگه تصویر نداده. بعیده که led خراب شده باشه ! دوستان اگه لطف کنید بگید سوکتی که به led میره باید چه ولتاژایی داشته باشه ممنون میشم چون فعلا led ندارم تست کنم.خودشم فقط خروجی hdmi داره.

arash_hot

کاربر vip
کاربر
2007-07-17
80
179
40
با سلام.
همکار محترم شما با کابل VGA تصویر بگیر ببین تصویر میده یا نه؟
اگر تصویر داد ایراد یا از فلت یا از LED هستش.
اگر نداد از چیپ شمالی لحیم سردی بگیر و در صورت داشتن چیپ گرافیک از اون لحیم سردی بگیر.
نتیجه رو اعلام کنید.
موفق باشید.

aliazadi1234

کاربر vip
کاربر
2013-12-02
38
100
مشکل من اینه که این لپ تاپ خروجی VGA نداره به همین خاطر نمی تونم مطمئن بشم که ایراد از LED یا نه ولی تو صفحه نمایش(LED) هیچی نیست اینگار اصلا روشن نمیشه یا برق بهش نمیرسه.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
مشکل من اینه که این لپ تاپ خروجی VGA نداره به همین خاطر نمی تونم مطمئن بشم که ایراد از LED یا نه ولی تو صفحه نمایش(LED) هیچی نیست اینگار اصلا روشن نمیشه یا برق بهش نمیرسه.

درود
اگه از خروجی VGA هم تصویر ندارید
ممکنه عیب از چیپ باشه
کما اینکه ایرادهای دیگه هم باید مد نظر داشته باشد
ولتاژ I/O را هم بگیرید
بایوس را هم یکبار پروگرام کنید
چون اگه LED بهر دلیلی معیوب شود
معمولا دستگاه از خروجی VGA نصویر میده
اگه تجهیزات و تجربه لازم را دارید
میتوانید چیپ را در وحله سوم ریسولد کنید

آخرین ویرایش:

aliazadi1234

کاربر vip
کاربر
2013-12-02
38
100
همکاران گرامی ، منظور اینه که پورت VGA نداره به این دلیل نمی تونم چک کنم که تصویر داره یا نه ، این لپ تاپ inspiron mini 10 بردش خیلی حساسه یه هیت ملایم رو چیپ شمالی گرفتم ولی حل نشد همچنین تما م ولتاژگیری ها درسته هرچند بردش کمی متفاوت با بردهای دگست.

hamedarash

کاربر
2014-01-02
31
68
با سلام . درصورت ایراد در لایت صفه هم ، اینطور به نظر می رسه که کلا صفحه رفته . با دقت و در زاویه های مختلف چک کن ببین تصیر در صفه وجود داره یا کلا رفته . در صورتیکه سیستم بالا میاد و فقط تصویر نداری احتمال bios خیلی ضعیفه ولی حتما قسمت های ولتاژ رو چک کن

aliazadi1234

کاربر vip
کاربر
2013-12-02
38
100
کسی میدونه چه ولتاژهایی باید تو کانکتوری که به LED وصل میشه باید داشته باشم ، چطوری میتونم مطمئن باشم که همه چی تا کانکتور درسته؟!

بالا