آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم شناسای سی پی یو در مین برد گیگا مدل ga-ma770-ds3

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
سلام خدمت دوستان و همکاران عزیزم :

دوستان یه مین گیگا دستم رسید که اول استارت نمیخورد هرکاریش کردم استارت نمیخورد بعد سیم سبز ومشکی روبه هم اتصال کوتاه کردم سیستم استارت خود بعد که ارتباط بین سیم سبز و مشکی رو قطع کردم بازم وقتی پاور رو روشن کردم خود به خورد استارت میکنه اشکال از پاورنیست چون باپاور دیگه تست کردم همین مورد رو داشت.

حالا استارت خوردنش زیاد مهم نیست مهم اینه که سی پی یو رو نمیبینه و دیباگر میزنه noیا ffff که معنی ندیدن سی پی یو هستش
سی پی یوهم در اون حالت گرم نمیکنه

حالا یه نکته خیلی خیلی خیلی جالب وقتی بخوام این مین برد رو استارت کنم قبل از اینکه دکمه پاور رو بزنم با پنس دوتا پاییه کلرسیموس رو به هم اتصال میدم بعد استارت میکنه وبعد از استارت پایه ها رو رها میکنم سیستم قشنگ استارت میخوره یعنی سیستم بالامیاد بدون هیچ ایرادی
تایادم نرفته بگم برای سیستم فرق نمیکنه که باتری روی سیستم باشه یا نه باشه در دو حالت وقتی پایه های کلر سیموس رو بگیری سیستم قشنگ استارت میخوره
مدل مین برد GA-MA770-DS3

کارهای انجام شده:

1. تعویض CPU
  2. تعویض پاور
  3. بایوس مین برد
  4. شستشوی مین

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
اینم عکس مین برد من شکم که کریستال هست اساتید محترم نظر بدن لطفا
20131225_192937.jpg

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام و خسته نباشید .اگر پایه کلیر سیموس 3 عدد میباشد یک عدد جامپر به پایه 1 و2 یعنی حالت نرمال قرار بدین.موفق باشین

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام خدمت دوستان و همکاران عزیزم :

دوستان یه مین گیگا دستم رسید که اول استارت نمیخورد هرکاریش کردم استارت نمیخورد بعد سیم سبز ومشکی روبه هم اتصال کوتاه کردم سیستم استارت خود بعد که ارتباط بین سیم سبز و مشکی رو قطع کردم بازم وقتی پاور رو روشن کردم خود به خورد استارت میکنه اشکال از پاورنیست چون باپاور دیگه تست کردم همین مورد رو داشت.

حالا استارت خوردنش زیاد مهم نیست مهم اینه که سی پی یو رو نمیبینه و دیباگر میزنه noیا ffff که معنی ندیدن سی پی یو هستش
سی پی یوهم در اون حالت گرم نمیکنه

حالا یه نکته خیلی خیلی خیلی جالب وقتی بخوام این مین برد رو استارت کنم قبل از اینکه دکمه پاور رو بزنم با پنس دوتا پاییه کلرسیموس رو به هم اتصال میدم بعد استارت میکنه وبعد از استارت پایه ها رو رها میکنم سیستم قشنگ استارت میخوره یعنی سیستم بالامیاد بدون هیچ ایرادی
تایادم نرفته بگم برای سیستم فرق نمیکنه که باتری روی سیستم باشه یا نه باشه در دو حالت وقتی پایه های کلر سیموس رو بگیری سیستم قشنگ استارت میخوره
مدل مین برد GA-MA770-DS3

کارهای انجام شده:

1. تعویض CPU
  2. تعویض پاور
  3. بایوس مین برد
  4. شستشوی مین

دوست عزیز ایسی I/O را چک کنید که 5 و 3.3 ولت خروجی را داشته باشد در ضمن سوکت باطری بکاپ را چک کنید که اتصالی نداشته باشد و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت دوستان عزیزم

i/oولتاژ 5و3.3 رو داره داداش خوبم جای باتری هم خوبه مشکلی از نظر اتصال نداره .

پایه کلر سیموس دوتای هستش داداشم

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام دوستان عزیز

هر نظری دراین باره دارید لطفا علام کنید هرچند به نظر عجیب یا مسخره بیاد واگر اساتید محترم راه علمی دارن یا عملی بیان کنن.

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
::e0220::::e0220::::e0220::بابا چقدر جواب چقدر راهنمای ::e0220::::e0220::::e0220::::e0220::

roohani

کاربر vip
کاربر
2010-05-23
152
264
دوست عزیز موارد زیر برای این مورد معمولا باید بررسی شود (البته طبق تجربه بنده ):
- ولتاژ باطری بایاس 3 ولت را داشته باشد
- پروگرام بایاس
- ولتاژ ***ی i/o
- در نهایت هیتر و شستشوی جنوبی و I/O
و درنهایت اگر برطرف نشد به احتمال زیاد از I/O میباشد
موفق باشید

بالا