آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نصب چند سيستم عامل

bamsi

کاربر vip
vip
کاربر
2013-10-05
63
161
ّباسلام خدمت دوستان
آخرين باري كه من بر روي يك كامپيوتر ويندوز نصب كردمwin XP,Win 7,Win8را با هم روي يك پي سي بود(ديروز در خانه يك مشتري).صاحب كامپيوتر سي دي هاي درايورش را گم كرده بود.با Driver pack solutionدرايورها در ايكس پي خوب نصب شدند و در 7 نيمه كاره نصب شدند و در 8 اصلا نصب نشدند.كاري كه كردم اين بود كه درب كيس را باز كردم و مدل مادر برد را نوشتم و يك نگاه دقيق به داخل كيس انداختم و بعد با نرم افزار Drhardwareمشخصات قطعات داخل كيس را گرفتم و چون صاحب كامپيوتر اينترنت نداشت به محل كارم برگشتم و سعي كردم درايورهاي مربوطه رااز سايت سازندگان قطعات دانلود كنم.براي كارت گرافيك نه درايور 7 را يافتم و نه براي8 8(Driver pack solution 2013هم كه گفتم فقط درايور كارت صدا در 7 را نصب كرد و ديگر هيچ)خلاصه من يك نصب خيلي بد داشتم و مسئله حيثيتي شده و هنوز هم يك روزه كه به اين در و آن در ميزنم تا راه حلي پيدا كنم.شما دوستان چه پيشنهادي داريد.بامنت گوش بفرمانم
با تشكر پيشاپيش

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
ّباسلام خدمت دوستان
آخرين باري كه من بر روي يك كامپيوتر ويندوز نصب كردمwin XP,Win 7,Win8را با هم روي يك پي سي بود(ديروز در خانه يك مشتري).صاحب كامپيوتر سي دي هاي درايورش را گم كرده بود.با Driver pack solutionدرايورها در ايكس پي خوب نصب شدند و در 7 نيمه كاره نصب شدند و در 8 اصلا نصب نشدند.كاري كه كردم اين بود كه درب كيس را باز كردم و مدل مادر برد را نوشتم و يك نگاه دقيق به داخل كيس انداختم و بعد با نرم افزار Drhardwareمشخصات قطعات داخل كيس را گرفتم و چون صاحب كامپيوتر اينترنت نداشت به محل كارم برگشتم و سعي كردم درايورهاي مربوطه رااز سايت سازندگان قطعات دانلود كنم.براي كارت گرافيك نه درايور 7 را يافتم و نه براي8 8(Driver pack solution 2013هم كه گفتم فقط درايور كارت صدا در 7 را نصب كرد و ديگر هيچ)خلاصه من يك نصب خيلي بد داشتم و مسئله حيثيتي شده و هنوز هم يك روزه كه به اين در و آن در ميزنم تا راه حلي پيدا كنم.شما دوستان چه پيشنهادي داريد.بامنت گوش بفرمانم
با تشكر پيشاپيش

با درود
اول چنین کاری نه منطقیه و نه علمی (_ که چند تا سیستم عامل را روی یه PC نصب کرد)
دوم برای نصب هر سیستم عاملی یه حد اقل پیکربندی نیازه و یه حداکثر و این مطلب را هم باید مد نظر داشته باشید
سوم: معمولا ویندوز 7 بسیاری از داریورها را میشناسه و اونهایی را هم که نمیشناسد معمولا توی سایت سازنده رایوری براش گذاشته( مگه در موارد نادر)
بهترین کار ممکنه ویندوزی هست که کاملا با مشخصات سیستم سازگاری داشته باشه
در آخر مشخصات کامل سیستم را هم اعلام کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

bamsi

کاربر vip
vip
کاربر
2013-10-05
63
161
با درود
اول چنین کاری نه منطقیه و نه علمی (_ که چند تا سیستم عامل را روی یه PC نصب کرد)
دوم برای نصب هر سیستم عاملی یه حد اقل پیکربندی نیازه و یه حداکثر و این مطلب را هم باید مد نظر داشته باشید
سوم: معمولا ویندوز 7 بسیاری از داریورها را میشناسه و اونهایی را هم که نمیشناسد معمولا توی سایت سازنده رایوری براش گذاشته( مگه در موارد نادر)
بهترین کار ممکنه ویندوزی هست که کاملا با مشخصات سیستم سازگاری داشته باشه
در آخر مشخصات کامل سیستم را هم اعلام کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

با سلام مجدد
بخاطر مشکلات فنی که ISPمن داشت نتوانستم زودترخدمت برسم
استاد،از آنجایی که من تازه کار هسنم مایلم بیشتر یاد بگیرم
چرا نصب چند ویندوز بر روی یک هارد علمی نیست؟
در این خلال که از راهنمایی های شما محروم بودم با همکاران صحبت کردم و یکی از آنها گوشزد کرد که وینوزهای من ایراد دارندو گفت که ویندوزهای جدیدتر و بهتر استفاده کنم.
ذیلا مشخصات سیستم مربوطه را تا آنجایی که بتوانم به اطلاع میرسانم
MB=H6IH2-A ELITGROUP
Bios date 12/12/11
Name=AMI 686-Hiflex-Bios V01.00
American Megatrends
Bios Firmware=6.255
Version=4.6.4
Video=Intel HD Graphic familyDAC.Internal)
Processor=LGA 1155 socket /Sandy bridge
Sound =Realtek
باتشکر دوباره

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اصولا شما اگر هاردتان به اندازه کافی فضا داشته باشد اشکالی ندارد که سیستم عاملهای مختلف را بر روی ان نصب کنید ولی این کار خاصیتی ندارد. شما یک سیستم عامل درست و خوب که داشته باشید چه نیازی به سیستم عاملهای مختلف هست.
حال اگر دلیل خاصی برای اینکارتون دارید و حتما به سیستم عاملهای مختلف نیاز دارید ، مشکلی براتون پیش نمیاد. فقط باید بوتهای آنها رو صحیح انجام بدید که همه بوت شوند و اگر پارتیشنهای مختلف باشد بهتر است که پوشه های program files و دیگر پوشه های مشترک قاطی نشوند... ولی با پارتیشن مشترک هم اگر برنامه ها را درست در محل های مناسب نصب کنید مشکلی پیش نمیاد...

emos

کاربر vip
کاربر
2013-02-20
46
384
سلام
به نظر من اگه یک سیستم عامل نصب کنید و بقیه سیستم عامل ها را در نرم افزار vmware نصب کنید راحت تر و منطقی تره
من چندین ساله که از این برنامه استفاده میکنم
فقطم به خاطر اینکه بعضی از نرم افزارام با ویندوز 7 سازگاری نداره و مجبورم با xp اجراشون کنم

موفق و پیروز باشید

m_elieen

کاربر
2012-01-04
11
24
سلام
دوستان حرف دوستمون آقای علائی درسته من هم همین کار رو کردم بسیار هم عالی حتی یک درایور هم توش نمیخواد نصب کنی
من 4 تا سیستم عامل رو براحتی نصب کردم و دارم کار میکنم خیلی خیلی VmWare کارایی داره من نسخه 9 رو گرفتم
دقیقا من یک اسکنر genius 1200 دارم که درایورش نه برای 7 و نه برای 8 هست بهمین خاطر با XP اجرا میکنم و استفاده
حتما امتحان کن - برو موفق باشی:iagree00:

keramati125

کاربر
2011-12-08
23
21
سلام دوست عزیز
اولا تمام دوستان راهنمایی خوب کردند بهتر یک ویندوز داشته باشید
ولی حالا اگه دوتا ویندوز داشته باشید اول باید ویندوز اکس پی بصورت بوت نصب کنید
بعد که ویندوز اکس پی بالا آمد شروع به نصب ویندوز سون یا ایت کنید
برای درایورها باید فقط به اینترنت بروید در اونجا پیدا میکنید

bamsi

کاربر vip
vip
کاربر
2013-10-05
63
161
سلام
به نظر من اگه یک سیستم عامل نصب کنید و بقیه سیستم عامل ها را در نرم افزار vmware نصب کنید راحت تر و منطقی تره
من چندین ساله که از این برنامه استفاده میکنم
فقطم به خاطر اینکه بعضی از نرم افزارام با ویندوز 7 سازگاری نداره و مجبورم با xp اجراشون کنم

موفق و پیروز باشید

با سلام خدمت شما

اگر امکان دارد شمه ای از طرز کار و چگونگی استفاده از نرم افزار vmWAREرا توضیح دهید.بسیار ممنونم.

keramati125

کاربر
2011-12-08
23
21
دوست عزیز
نرم افزار vmwae workstaion یک نرم افزار مجازی سازی که میتوان بروی آن چند
ویندوز نصب کرد و میتوان آنها را شبکه کرد و کارهای مختلف بر روی آن انجام داد
دوست عزیز برنامه رو از اینترنت میتونید دانلود کنید و نصب کنید کار کردن باهاش آنقدر
هم سخت نیست مثل اینکه روی ویندوز یک برنامه نصب کردید میخواهید باهاش کار کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
از MCS.Drivers.v10 استفاده کن کمی متفاوت از Driver pack solution است. اگر افاقه نکرد باید بگردی درایورهاشو دانلود کنی...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost
بالا