آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوختن فیوز در پاور گرین 530

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید گرامی.یک پاور گرین 530 هست که خازنهای بزرگ 1200 میکرو 200 ولتش ترکیده بود و فیوز گچی 10 امپر 250 ولتش هم سوخته بود.خازن 1200 گیر نیاوردم جاش 1000 گذاشتم و جای فیوز هم یک سیم نازک کشیدم.وقتی پاور رو به تستر لامپ میزم یک لحظه روشن و خاموش میشه و بعد با اتصال سیم سبز ومشکی سوییچ میشه و وقتی ولتاژها رو میگرم درسته و مشکل نداره.وقتی با تستر گرین تست میکردم 12 ولت سیم زرد رو low (پایین) میزد که یه خازن 1000 10 ولت جلو ترانس کوچک نشتی داشت عوض کردم.حالا مشکل اینجاست که وقتی با مدار تستر لامپ تست میکنم مشکلی نداره و لامپ یکسره روشن نمیشه که یعنی اتصال داره!!! ولی وقتی کابل برق رو مستقیم و بدون مدار لامپ سری میزنم به محضی که کلید پشت پاور رو میزنم اون سیم نازک میسوزه!! حالا به نظر دوستان مشکل از فیوز هست؟ یعنی باید حتما 10 امپر بزارم براش؟ یا مشکل از خازنهاست حتما باید 1200 باشه؟اخه چطوره با تستر لامپ بی اونکه لامپ یکسره روشن شه به معنای اتصالی و همه ولتاژها با اهممتر درسته؟!!!با تشکر از راهنمایی شما اساتید و دوستان گرامی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
اگر آمپر متر AC انبری دارای با آن براحتی میشود اندازه گرفت.
وبرای طرز استفاده:
[hide]
یکی از سیمهای برق ورودی داخل گیره انبری آمپرمتر فوق قرار داده و پاور را روشن میکنیم سپس جریان را قرائت مینماییم
[/hide]

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
با سلام و عرض خسته نباشید.یک فیوز 8 امپر پیدا کردم و گذاشتم مشکل حل شد:biggrins::biggrins:

سلام
ضمن تشکر از اساتید محترم بابت رفع مشکل
نیاز به فیوز 10 آمپر و 8 آمپر بدلیل طراحی ناصحیح سهوی یا عمدی تولیدکننده است
مگر آنکه توان پاور بالای 1500 وات باشد که خیلی بعیده

لذا یک NTC با فیوز سری کند و ببینید که

اولا همون سیم نازک ( یا فیوز 4 آمپر ) هم دیگه نمیسوزه
ثانیا دیگه به این زودی خازن بزرگ را خراب نمیکنه

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا