آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: آب خوردگی و عدم روشن شدن در لپ تاپ Lenovo مدل S10-2

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با عرض سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم.
امروز برام يه لپ تاپ لنوو اومده که به گفتيه مشتری چای ريخته روشو از اون به بعد ديگه روشن نشد.
لپ تاپ رو که باز کردم ديدم انگاری قبلاً تعميرگاه رفته بود، روی فيوز ورودی سيم مويی زده بودن.
مدل لپ تاپ مینی
Lenovo
S10-2

نقطه هاي
قرمز 25 ولت دارم و نقطه اي که با آبی مشخص کردم فقط 3.5 ولت، دیگه هيچ جايی ولتاژ ندارم، البته پشت برد رو ولتاژ گيری نکردم، اگه احتياج هست بگيد تا ولتاژ هاشو بگيرم.

11.jpg22.jpg
333.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
پاسخ : آب خوردگی لپ تاپ و عدم روشن شدن آن

برد رو با تینر فوری شستشو بده خشک کن و دوباره تست کن!آی سی بایوس رو هم تست کن نسوخته بهشه من دو سه روز پیش یه لپ تاچ اچ پی داشتم آب ریخته بود روش!آی سی بایوسش سوخته بود

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
دوست گلم جناب
kiyanmz منم با نظر مهندس نصوحی عزیز موافقم
اگه مشتری دستگاه را فردای روز پیش یه تعمیرکار دیگه ببره
همه کاسه کوزه ها سر شما میشکنه چون اخرین کسی بودید که روی دستگاه کار کردید
و ممکنه مشکلاتی هم براتون به دنبال داشته باشه
ضمنا با توجه به اب ریختگی هم چندان ارزش کار کردن نداره
چون ممکنه امروز درست بشه ولی اب به قسمتهای دیگرش رسیده باشه و به مروز زمان مشکلات دیگه ای هم به دنبال داشته باشه

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با تشکر از همه ی اساتید عزیز.
حق با شماست درسته فرمایشتون چون من یه مانیتور CRT که آب خورده بود تعمیر کردم که مشکل آب خوردگی داشت و دوباره برگشت خورد و مجبور شدم قسمتی از برد رو بشکنم و جدا کنم!
همه ی این احتمالات رو از قبل به مشتری که یکی از دوستانم هست گفتم چون تهران زندگی میکرد از رو اجبار برد جایی دیگه، الانم گفته قبول میکنه مشکلات احتمالی رو فقط راه بیافته فعلآ!!
برد رو صبح شست و شوی کامل دادم، بیشتر ای سی و قسمتهایی که احتمال میدادم که ذسوب کرده رو با خمیر فلکس هیت نرم دادم و دوباره با تینر شستم.
احساس میکنم همون قسمت ورودی پاور باید مشکل داشته باشه، هیچ ای سی و چسپی هم گرم نیست!
باز هم ممنون از راهنماییتون اساتید
مسعود نصوحی ، taer_1354 و pedro121 عزیز.
اگه راه دیگه ای مد نظرتون هست خوشحال میشم بهم یاد آوری کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با تشکر از همه ی اساتید عزیز.
حق با شماست درسته فرمایشتون چون من یه مانیتور CRT که آب خورده بود تعمیر کردم که مشکل آب خوردگی داشت و دوباره برگشت خورد و مجبور شدم قسمتی از برد رو بشکنم و جدا کنم!
همه ی این احتمالات رو از قبل به مشتری که یکی از دوستانم هست گفتم چون تهران زندگی میکرد از رو اجبار برد جایی دیگه، الانم گفته قبول میکنه مشکلات احتمالی رو فقط راه بیافته فعلآ!!
برد رو صبح شست و شوی کامل دادم، بیشتر ای سی و قسمتهایی که احتمال میدادم که ذسوب کرده رو با خمیر فلکس هیت نرم دادم و دوباره با تینر شستم.
احساس میکنم همون قسمت ورودی پاور باید مشکل داشته باشه، هیچ ای سی و چسپی هم گرم نیست!
باز هم ممنون از راهنماییتون اساتید
مسعود نصوحی ، taer_1354 و pedro121 عزیز.
اگه راه دیگه ای مد نظرتون هست خوشحال میشم بهم یاد آوری کنید.

دوست عزیز به تایپک زیر بروید و کارهای ان را به ترتیب انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید

[hide] http://www.irantk.ir/showthread.php?p=203860#post203860 [/hide]

با تشکر

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوست عزیز به تایپک زیر بروید و کارهای ان را به ترتیب انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید

hidden content may not be quoted

با تشکر

ممنون و تشکر بابت لطفتون که پیگیر هستید دوست عزیز جناب jaxtor
قبل پست زدن مشکلم رو تو انجمن سرچ کردم و این مطلب رو کامل خوندم.
با هم ممنون از لطفتون.

بالا