آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادنECS 662/1066T-M2V1.0

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام دوستان یه مادربورد برام آوردن مدلECS 662/1066T-M2V1.0

نگاهش کردم دیدم یکی از خازن های اطارف سی پی یو که 6.3 1800میکرو بود ترکیده بود ولی من واسه اطمینان همه رو عوض کردم نو گذاشتم بعد که سوییچ کردم مادربورد روشن میشه ولی بازم تصویر نمیده بازم مثل قبله فت ها رو چک کردم همه سالمن تو مدار همه ولتاژ دارن سی پی یو هم وحشتناک گرم میکنه و کد دیباگر هم وقتی روشنش میکنی اول00میمونه بعد10ثانیه میشهD0

بایوس هم پروگرام کردم نشد بایوس هم عوض کردم بازم همینطوره خازن های 16ولت1800هم 3تا بود اطراف سی پی یو اونارو هم شک داشتم عوض یک فت هم تو تست بهش شک داشتم عوض کردم ***یستال نزدیک پل جنوبی رو عوض کردم چیپ ها رو هیت دادم

بازم مشکل پاورجاست

فقط یه چیز مونده به آیسی کلاک خیلی شک دارم آخه وقتی روشن میکنی کد00میده و بعد که کدD0میده دستمو که چند ثانیه میزارم روش دستمو میسوزونه ولی نه ترکیدگی داره نه چیزی تو بعضی از مادربورد ها دیدم که با داغ کردنش هم کار میکنه و مادربورد سالمه

الان فقط مونده نظر شما اساتید که ببینم مشکل از کجاست

با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان یه مادربورد برام آوردن مدلECS 662/1066T-M2V1.0

نگاهش کردم دیدم یکی از خازن های اطارف سی پی یو که 6.3 1800میکرو بود ترکیده بود ولی من واسه اطمینان همه رو عوض کردم نو گذاشتم بعد که سوییچ کردم مادربورد روشن میشه ولی بازم تصویر نمیده بازم مثل قبله فت ها رو چک کردم همه سالمن تو مدار همه ولتاژ دارن سی پی یو هم وحشتناک گرم میکنه و کد دیباگر هم وقتی روشنش میکنی اول00میمونه بعد10ثانیه میشهD0

بایوس هم پروگرام کردم نشد بایوس هم عوض کردم بازم همینطوره خازن های 16ولت1800هم 3تا بود اطراف سی پی یو اونارو هم شک داشتم عوض یک فت هم تو تست بهش شک داشتم عوض کردم ***یستال نزدیک پل جنوبی رو عوض کردم چیپ ها رو هیت دادم

بازم مشکل پاورجاست

فقط یه چیز مونده به آیسی کلاک خیلی شک دارم آخه وقتی روشن میکنی کد00میده و بعد که کدD0میده دستمو که چند ثانیه میزارم روش دستمو میسوزونه ولی نه ترکیدگی داره نه چیزی تو بعضی از مادربورد ها دیدم که با داغ کردنش هم کار میکنه و مادربورد سالمه

الان فقط مونده نظر شما اساتید که ببینم مشکل از کجاست

با تشکر

دوست عزیز شما باید ابتدا از دیباگر استفاده کنید در صورت روشن شدن چراغ clock روی دیباگر یعنی اینکه ایسی و کریستال کلاک سالم هست شما ابتدا فت اطراف جیپ شمالی را بیرون از مدار تست کنید و ایسی pwm را نیز تست کنید و اگر مشکلی نبود روی چیپ شمالی فشار بیاورید و اگر تصویر امد چیپ را ریسولد کنید ونتیجه را اعلام کنید

با تشکر

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام دوست عزیز وقتی مادر بور رو روشن میکنم دیباگر کد00 رو نشون میده و بعد چند ثانیهd0میشه و چراغ کلاک تو دیباگر خاموش میشه فت ها رو همه تست کردم سالمن آیسی pwm هم سالم هست تمامی فت ها ولتاژ دارن

چیپ رو هم هیت دادم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوست عزیز وقتی مادر بور رو روشن میکنم دیباگر کد00 رو نشون میده و بعد چند ثانیهd0میشه و چراغ کلاک تو دیباگر خاموش میشه فت ها رو همه تست کردم سالمن آیسی pwm هم سالم هست تمامی فت ها ولتاژ دارن

چیپ رو هم هیت دادم

دوست عزیز پس کریستال کنار چیپ شمالی که روی ان 14.3 نوشته شده هست تعویض کنید و اگر مشکل حل نشد ایسی کلاک که روی ان معمولا ics نوشته شده هست را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

بالا