آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادر بورد ga-k8n51gmf ver:1.0

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام دوستان یه مادربورد هست که سوییچ میشه و دیباگر روی کد 50میمونه و دیگه حرکتی نمیکنه

بنظرتون چه باید کرد

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام دوستان یه مادربورد هست که سوییچ میشه و دیباگر روی کد 50میمونه و دیگه حرکتی نمیکنه

بنظرتون چه باید کرد

درود
دوست عزیز چه کارهایی انجام دادید؟؟؟
Clear Cmos انجام دادید؟؟
بایوس را پروگرام کردید؟؟
در اخر ببینید بدون RAM بوق نبودن رم میزنه یا نه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

بنظرتون چه باید کرد

دوست عزیز ابتدا مین بورد را بیرون کیس تست کنید یعنی تمام قطعات را جدا کنید و دیباگر را متصل کنید اگر تصویر نداد ابتدا بایوس را پروگرام کنید و اگر نتیجه نداد چیپ شمالی را ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
با سلام
دوست من رم سیستم و عوض کردی ببینی کده دیباگر تغییر میکنه یا نه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamid9800

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
دوست عزیز ابتدا مین بورد را بیرون کیس تست کنید یعنی تمام قطعات را جدا کنید و دیباگر را متصل کنید اگر تصویر نداد ابتدا بایوس را پروگرام کنید و اگر نتیجه نداد چیپ شمالی را ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

سلام دوستان صبحتون هم بخیر من همیشه مادربورد رو بیرون از کیس تست میکنم و بدون رم کد 50 رو میداد وهیچ بوقی هم نمیزد برای تعمیر مین همیشه بیاد اول از هر کاری باتریشو دربیاری که کلیر سیموس بشه و من همیشه همینکارو میکنم

و بالاخره با تشکر از آقایjaxtor با ریسولت کردن چیپ شمالی مشکل حل شد اول چیپ رو فشار دادم دیدم رفت به مرحله c1و در نهایت بوق رم داد هیت سینگ چیپ رو در آوردم یکم خمیر فلکسی زدم و شروع کردم به هیت دادن (ریسولت) و سرد که شد پاور رو زدم اوکی شد و بوق رم میداد رمو گذاشتم مادربورد بوت شد

ببخشید اینطور توضیح دادم گفتم شاید مبتدی تر از ماهم باشه که....

باتشکر از همراهیتان انشالله ماهم یه روز جبران کنیم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوست عزیز من هم از اینکه مشکل شما حل شد بسیار سپاسگزارم

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: akbarof