آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: نحوه پروگرام چیپ ست کیبرد لپتاپ به شماره KB9012 توسط پروگرامر 5000

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
با سلام

در مادر برد لپتاپهای

Lenovo G580
Lenovo G585
Acer v3-551G
Packard Bell TV11HC
Samsung 350V5C-S03
Acer V3-571G LA-7912P
Dell Inspiron 5520

آی سی به شماره KB9012 وجود دارد که وظیفه راه انداز سطر و ستون کیبرد و مدار شارژ و تغذیه را بعهده دارد. در صورت تعویض این آی سی یا بهم ریختگی برنامه
آن باید دامپ آن از یک مادر برد سالم خوانده شود و در آن پروگرام شود . مدتی است که شرکتهای روسی روش پروگرام آنرا پیدا کرده و برای آن پروگرامر مخصوصی
به قیمت 50 دلار تولید کرده اند. از نسخه 9.06 در پروگرامر مدل 5000 این قطعه به سفارش مشتریان اکراینی و روس اضافه شده است روش اتصال آنرا در اینجا میگذاریم
شاید بدرد مشتریان داخلی هم بخورد. لطفا در صورتیکه تجربه ای در پروگرام آن داشتید در همین صفحه اطلاعات خود را قرار دهید.
لازم به ذکر است که در صورت نیاز به کار با این آی سی ، پروگرامر شما باید تولید سال 92 باشد در غیر اینصورت نیاز به ارسال پروگرامر برای نصب یک قطعه اضافه دارید.
این ارتقاء فقط برای همین آی سی کاربرد دارد و هیچ تاثیری در بقیه کارکرد پروگرامر ندارد و برای بقیه آیسیها نیازی به نصب این قطعه نیست.

KB9012.jpg

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
در اکثر مادر بردهایی که آی سی KB9012 را دارند ، پروگرام از محل کانکتور کی برد قابل انجام است و تنها باید به آی سی تغذیه 3 ولتی داد.
یک نمونه مادر برد که مشکل روشن شدن بعلت خرابی برنامه آی سی KB9012 داشته و با استفاده از یک کابل فلت در محل کانکتور کیبرد با
پروگرام 5000 پروگرام مجدد شد.

ene.jpg

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752

mehdi afshar

کاربر
2015-04-17
6
15
با سلام.من اینکار رو روی لپتاپ 4710 ایسر انجام دادم و شماره آی سی 9012QF بود.IO باید پروگرام میشد چون دستگاه روشن میشد ولی تصویر نمیداد. 7 تا سیم روی IO کشیدم و اونجاهایی که میشد به جای سیم کشی روی پایه های IO روی المانهای اطراف سیم کشی کردم و برای جلوگیری از اتصای سیمها در نقطه اتصال روی آی سی لاک زنونه زدم تا از اتصال جلوگیری شود .اما چون پایه های IO ریز هستند بسیار سخت بود.این روش اتصال از روی کانکتور کیبرد جالب بود.اگر لطف کنید کاملتر توضیح بدید کدوم سیمها به کدوم پایه کیبرد وصل میشود بسیار ممنون میشم

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
برای هرمدل سیم بندی فرق میکند. با اهم متر پایه های IO مشخص شده در تصویر را روی کانکتور کی برد باید تعقیب کنید.

با سلام.من اینکار رو روی لپتاپ 4710 ایسر انجام دادم و شماره آی سی 9012QF بود.IO باید پروگرام میشد چون دستگاه روشن میشد ولی تصویر نمیداد. 7 تا سیم روی IO کشیدم و اونجاهایی که میشد به جای سیم کشی روی پایه های IO روی المانهای اطراف سیم کشی کردم و برای جلوگیری از اتصای سیمها در نقطه اتصال روی آی سی لاک زنونه زدم تا از اتصال جلوگیری شود .اما چون پایه های IO ریز هستند بسیار سخت بود.این روش اتصال از روی کانکتور کیبرد جالب بود.اگر لطف کنید کاملتر توضیح بدید کدوم سیمها به کدوم پایه کیبرد وصل میشود بسیار ممنون میشم

morteza_57

کاربر vip
کاربر
2011-11-16
77
45
سلام
دوستان عزیز
من هم میخوام Ic kb9012qf رو روی مادربرد acer E1-571G پروگرم کنم.
از طریق پورت کیبرد به IC وصل میشم.یکبار Ic رو پاک هم کردم ولی دیگه پروگرمر IC رو دیتکت نمی کنه و میگه اتصالات رو چک کن . اتصالات رو چک کردم درسته.
در ضمن 2 تا IC عوض کردم و این مشکل در هر دو بوجود اومده.
دقیقا پایه های IC رو درست وصل کردم به پروگرمر و از ولتاژ 3.3 ولت یک پاور PC استفاده کردم.
بنظر شما چه اشکالی وجود داره؟
در ضمن IC رو خارج از برد پروگرم کنیم آیا بهتره؟ چون برقراری ارتباط از طریق سوکت کیبرد با پایه های IC راحتتره من در دو بار پروگرم بالا Ic خام رو زدم رو برد و بعد پروگرم کردم که مشکل بالا رو دارم بیرون برد اتصال سیم به پایه ها خیلی سخته.

آخرین ویرایش:

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
حتما برای تعمیرات از منبع تغذیه آزمایشگاهی با محدود کننده جریان استفاده کنید
منبع تغذیه کامپیوتر آمپر بالا داشته و در صورت هر گونه اتصالی ، آسیب زننده است.
پروگرام روی برد گاهی وقتها ممکن است در بعضی مادربردها تداخل داشته باشد یا کانکتور فلت ممکن است یک ردیف جابجا بخورد.
آقای خلیفی در مهتاب لبتاپ تعدادی سوکت پروگرام این آی سی را وارد کرده بود با جستجوی اینترنتی میتوانید سایت ایشان را پیدا کنید.

سلام
دوستان عزیز
من هم میخوام Ic kb9012qf رو روی مادربرد acer E1-571G پروگرم کنم.
از طریق پورت کیبرد به IC وصل میشم.یکبار Ic رو پاک هم کردم ولی دیگه پروگرمر IC رو دیتکت نمی کنه و میگه اتصالات رو چک کن . اتصالات رو چک کردم درسته.
در ضمن 2 تا IC عوض کردم و این مشکل در هر دو بوجود اومده.
دقیقا پایه های IC رو درست وصل کردم به پروگرمر و از ولتاژ 3.3 ولت یک پاور PC استفاده کردم.
بنظر شما چه اشکالی وجود داره؟
در ضمن IC رو خارج از برد پروگرم کنیم آیا بهتره؟ چون برقراری ارتباط از طریق سوکت کیبرد با پایه های IC راحتتره من در دو بار پروگرم بالا Ic خام رو زدم رو برد و بعد پروگرم کردم که مشکل بالا رو دارم بیرون برد اتصال سیم به پایه ها خیلی سخته.

بالا