آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کمک - مشکل عدم فرمت درایو های هارد در هنگام نصب ویندوز xp

mr.zahedi14

کاربر
2013-11-25
7
6
من میخام ویندوز xp نصب کنم اما هنگامی درایو را برای نصب انتخاب میکنم . درایو فرمت نمیشه - لطفا کمکم کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: RSMMM

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
من میخام ویندوز xp نصب کنم اما هنگامی درایو را برای نصب انتخاب میکنم . درایو فرمت نمیشه - لطفا کمکم کنید

درود
شما یکبار تمام درایوها را حذف کنید و یکبار دیگه ایجاد کنید
یعنی همونجا که توی پنجره نصب لیست درایوها میاد یکی یکی درایوها را حذف و سپس ایجاد کنید
البته این کار باعث از دست رفتن تمان اطلاعات هارد شده لذا از بی اهمیت بودن اطلاعات اطمینان داشته باشید
اگه با روش فوق مشکل پابرجا بود باید با نرم افزارهای مخصوص هارد را فرمت کنید

mr.zahedi14

کاربر
2013-11-25
7
6
سلام . این کار رو هم کردم اما نشد - اگر میشه یک نرم افزاری مخصوص هارد برام بذارید .

• Like

sunset1942

کاربر
2012-05-29
29
81
با نرم افزار HD Tune Pro میتونین هم از سلامت هاردتون مطمئن شین و هم فرمتش کنین.... ولی باید یه سیستم سالم داشته باشی تا این نرم افزار رو روش نصب کنی و هارد مشکل دار رو هم به سیستم سالم وصل کنین و درستش کنین... اگه یه سیستمه دیگه نداری باید نرم افزاری استفاده کنی که Botable باشه و بتونی از نرم افزار بوت کنی و سیستمو درست کنی.... یکی از بهترین نرم افزار های Botable نرم افزار Partion Majic هست که از اینترنت میتونین دانلود کنین
یه راهه دیگه هم داری و اون اینکه CD ویندوز 7 بزاری و بوتش کنی و قسمتی که میرسی به لیست درایوهات از اونجا درایو مورد نظرت رو پاک کنی و یه درایو جدید بسازی و دوباره ویندوز XP بزاری و نصب کنی... بعضی وقتا اینکار جواب میده
بهترین راه استفاده از نرم افزاره HD Tune که باید بواسطه یه سیستم دیگه هارد مشکل دارت رو تعمیر کنی....

• Like

mr.zahedi14

کاربر
2013-11-25
7
6
سلام . ممنون از کمکتون . اما اگر میشه برنامه را برام بذارید روی سایت . یا لینک اونو بهم بگید .
مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

• Like

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
دوست عزیز برنامه های زیادی در این خصوص هست
شما یه سی دی هایرنس باید تهیه کنید
"Hiren's Boot CD 15.2"
که البته حجمش بالاست و فکز نکنم بشه اینجا اپلودش کرد بنابراین از سایتهای دیگه باید بگیریدش
بعد سی دی را بذارید
این سی دی نرم افزارهای زیادی داره که بخشی از اون مختص ترمیم و تست هارد هست
که شامل رفع عیویب نرم افزاری- ترمیم بد سکتور و تست سلامت هارد هست
با استفاده از این سی دی عیب یابی و رفع مشکل کنید

• Like
بالا