آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: استارت نشدن مادر برد Asus مدلPSGC-MX

javady_joon

کاربر
2013-09-16
43
83
سلام
دوستان من
یه سیستم هست که پاور سوخت یعنی به حدی که فیوزش ترکید و جاهایی از برد پاور هم سیاه شد
حالا من امدم یه پاور سالم ور نصب کردم امتحان کردم ولی باز هم سیستم روشن نشد
درضمن فهمیدم که کلید پاور برق رسانی نمیکنه
من سیم کلید پاور ( دکمه ی روشن ) رو کندم و لخت کردم و یک ثانیه به هم زدم بازم اتفاقی نیافتاد
در ضمن این رو هم اضافه کنم که با زدن این دو سیم یه صدای تیک کوچک از پاور میاد
نمیدونم مشکل از کجای مادر برد هست؟
لطفا کمکم کنید.

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
شما اول مین رو کاملا بادقت نگاه کنید ببینید چیز مشکوکی جلب توجه نمیکنه
بعدا مین رو در اورده و با همین پاور سالم تست کنید و برای روشن کردن از دوتا پین که واسه سویچ کردن و روشن کردن استفاده میشود استفاده کنید
اگه بازم روشن نشد طبق فلوچارت اقای kharad پیش برید
موفق باشید

javady_joon

کاربر
2013-09-16
43
83
سلام
شما اول مین رو کاملا بادقت نگاه کنید ببینید چیز مشکوکی جلب توجه نمیکنه
بعدا مین رو در اورده و با همین پاور سالم تست کنید و برای روشن کردن از دوتا پین که واسه سویچ کردن و روشن کردن استفاده میشود استفاده کنید
اگه بازم روشن نشد طبق فلوچارت اقای kharad پیش برید
موفق باشید

ممنون دوست عزیز فلوچارت ایشونن رو دانلود کردم
اما در یان عکس
http://upload7.ir/images/16404990033155096779.jpg

قطعاتی که تیک قرمز زدم رو با ولت متر تست کردم که اون خازنها اتصال کوتاهند و بوق میخورند
و ترانزیستورها ها هم پایه هاش با هم اتصال کوتاهند و بوق میخورند
آیا این وجود خرابیه؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود
قطعات و ترانزیستورهایی که پایه هاش بوق داره باید از مدار خارج کنید و بعد تست کنید
اگه بیرون مدار هم بوق زد خرابه
چه بسا ممکنه روی برد برد بوق بزنه ولی خارج از برد سالم باشه که این نشانه سالم بودنشه

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
با سلام خدمت دوست عزیز.مدار pwm شما اتصالی کرده و به احتمال زیاد آی سی pwm سوخته است.اگر با تعویض قطعات سوخته مشکل حل نشد آی سی pwm را تعویض کنید

javady_joon

کاربر
2013-09-16
43
83
ممنون
وتشکر از شما دو دوست عزیز
نظر شما در مورد خازنهای سیاه و نقره ای چیست؟

javady_joon

کاربر
2013-09-16
43
83
دوستان ببخشید
همین مادر برد
1- وقتی برق و کابل دیتای هارد رو وصل میکنم روشن نمیشود به جز یه صدای تیک کوچیک از پاور
2- برق از پاور به هارد را میکنم و دیتا را وصل میکنم روشن میشود ولی بازهم هیچ تصویری نشان نمیدهد بوق هم نمیزند
3- هارد را عوض کردم برق و کابل دیتا شو وصل کردم روشن میشود ولی بازهم نه بوق میزند و نه تصویری نشان میدهد
میشه کمکم کنید؟

amirasal

کاربر
2013-08-01
9
9
دوست عزیز کنار سی پی یو چندتا فت هست که احتمالا یکی از این فتها سوخته که باید تعویض بشه.اگه با تعویض دوباره سوخت باید آی سی pwm رو عوض کنی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: palner

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
دوست عزیز همیشه یادت باشه در زمان تست فت های مدار پی دبلی ام حتما سی پی یو رو در بیاری و مین بدون باتری بک اپ باشه و حتی رم رو هم در بیار بعد شروع به تست قطعات در کل مادر برد کن ..چون وجود سی پی یو باعث اتصال کوتاه شدن مدار پی دبلیو ام در تست میشه وقتی در بیاری میبینی همونایی که اتصال کوتاه هستن سالمن اینطوری سریعتر به جواب میرسی

بالا