آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم شناسایی باطری لپ تاپ x44h

spiroz

کاربر
2011-12-01
8
10
با سلام خدمت همه اساتید محترم دستگاه فوق با آدابتور روشن می شود ولی بدون آدابتور یعنی با باطری روشن نمی شود. وقتی باطری داخلش است و شارژر را وصل می کنم روشن میشه و میاد بالا اما باطری را نمی شناسه و وقتی داخل ویندوز است شارژر را قطع می کنم کار می کنه و خاموش نمی شه و باز روی علامت باطری ضربدر خورده .مقدار شارژشم تو ویندوز نشون داده نمی شه .اساتید محترم خواهش میکنم راهنمائی بفرائید
در ضمن شستشو دادم

آخرین ویرایش:

spiroz

کاربر
2011-12-01
8
10
استاد عزیز مشکل از زمانی شروع شد که من برد را شسشو دارم بعدا اشتباها باطری رو برعکس جازدم یعنی جای پایه های مثبت و منفی رو اشتباهی وصل کردم اینجوری شد.با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ahwaz 91

spiroz

کاربر
2011-12-01
8
10
بایوس عوض کردم تصویرش رفت ، بایوس قبلی رو جایگزین کردم.باطری نو گذاشتم جاش الان باطری رو میشناسه چراغ باطری روشن میشه نشون میده که شارژ میشه ولی عملا هیچی شارژ نمی کنه، آیسی شارژ رو عوض کردم درست نشد ، 2 تاماسفت کنار سوکت باطری رو عوض کردم بازم درست نشد، کلافم کرده.

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام،احتمالا بایوس رو اشتباه رایت کردین وگرنه نباید تصویر بره!شما با یه شارژر دیگه هم تست کنید،ولتاژ های کانکتور خروجی رو هم بگیرید،باتری خودش شارژ داره؟

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
با سلام دوست عزیز با توجه به تجربیات کم من تو تعمیرات لپ تاپ این مدل های ایسوز x44 جنس شارژرش خوب نیست و زود خراب میشه و ادم رو میزاره سره کار من جای شما باشم قبل از رفتن سراغ مدار شارژ اول دو تا باطری رو تست میکردم میگم دو تا چون همچین هم جنس باطری های توی بازار ایران خوب نیست و من خیلی به خاطر این موضوع اذیت شدم بعد میرفتم سراغ شارژرش و مدار شارژش در ضمن اگه جواب گرفتی یه خبری بده مرسی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
وقتی جای قطب مثبت و منفی باتری را اشتباه وصل میکنی این نوع باتری ها هوشمند هستند و سوکت آن طوری طراحی شده که باتری برعکس جا نمی خورد وقتی هوشمند است در داخل باتری مدار وجود دارد واین مدار سوخته و باتری خراب میباشد علامت دیگر خراب بودن باتری براحتی با شارژر روشن میشود پس شما باید با یک باتری مطمئن و سالم و شارژ شده دوباره امتحان کنی

بالا